Máte doma exotické rastliny – mimoriadna kvetinová dekorácia

exotické rastliny deco tich šperky farebné oranžové

Exotické rastliny doma – 12 tropických vrcholov s exotickou zeleňou

Čo by ste urobili, keby ste si kúpili veľký tropický list? Poviem vám: ozdobte to! Tieto môžu vydržať až 10 týždňov. Chcete to dosiahnuť aj vy? V dnešnom článku sa dozviete, ako to môže fungovať veľmi dobre aj pre vás.

A áno, môžete to urobiť sami! Na to nepotrebujete kvetinárstvo!

Tropické listy a kvety

Začneme niekoľkými jednoduchými aranžmánmi, ktoré obsahujú niekoľko listov a kvetov. Na obrázku nižšie môžete vidieť dekoráciu okenným krídlom! (Monstera deliciosa). Tu máme do činenia s jednoduchým tvrdením a hlbokým dojmom.

Užite si čarovnú krásu tropickej prírody

exotické rastliny monstera dekorácia domáca zelená svieža

Zaujímavé meno, však? Dnes budete počuť aj niekoľko ďalších podobných vecí. Niektoré z týchto rastlín ste určite videli, ale nemôžete si spomenúť na ich názvy.

Nižšie vidíme pokornú krásu kráľa Protea v súčasnej bielej váze. [podľa CB2]

K tomu sa perfektne hodí originálna váza

exotické rastliny biela váza dekorácia domáca zelená svieža

Osobne som zamilovaný do usporiadania s nižšie uvedenými helikóniami. Kombinácia čiernych váz a stoličky v rovnakej farbe ma fascinuje! Podľa mňa sa tu našlo najlepšie monochromatické pozadie do zelena. [podľa Pán Mitchell]

Kvetinová výzdoba v kancelárii – nový nápad

exotické rastliny monstera dekorácia domáca kancelária zelená svieža

Môžete použiť biele antúrium, aby miestnosti dodalo exotický nádych, bez toho, aby ste pôsobili rušivo. Kombináciu s inými predmetmi v jasných farbách na tomto obrázku považujem za úplne úspešnú. Nasledujúci obrázok je z CB2. Tam môžete vidieť, ako sa kufre perfektne hodia do miestnosti s jemnými farebnými efektmi. V tomto prípade je to červený chrobák a žltá guľa.

Dávajte pozor na malé detaily

exotické rastliny dekorácia domáca kuchyňa zelená svieža

Vysoká váza a špicaté zelené listy. Toto je dokonalá dizajnová dokonalosť! To platí najmä pre veľké stoly v obzvlášť širokých miestnostiach, ako je táto. Všimli ste si, ako nižšie uvedené opatrenia vynikajú? Funguje to dokonca aj v miestnosti s výhľadom na ešte sviežejšiu zeleň.

Dokonalosť dizajnu par excellence!

exotické rastliny jedálenská časť dekorácia vázy domáca zelená svieža

Kvety a vázy nižšie tvoria aranžmán, ktorý by mohol konkurovať umeleckej inštalácii. Všimnite si, ako žiarivé farby a dramatické olistenie predstavujú živú, rozmarnú povahu modernej krásy v celej svojej kráse. [podľa Thirdstone]

Ste milovníkom umenia?

exotické rastliny jedálenský kút váza dekorácia domáci zelený stôl z čerstvého dreva

Exotické úpravy

V poslednej časti článku sa pozrieme na niektoré exotické úpravy, ktoré pôsobia dekadentne. Rôzne odrody zeleniny prichádzajú na záchranu.

Ako príklad si môžete vziať toto tropické srdce spoločnosti Kvety od pobrežia k pobrežiu pomenovať. Zahŕňa rajské vtáky, anthuriums, Protea, Ireland Bell a orchidey Dendrobium. Starostlivo sledujte, ako sa líšia výšky listov a kvetov v tých najzvodnejších tropických úpravách.

Výrazné, živé farby dodajú vášmu každodennému životu náladu a sviežosť

exotické rastliny dekorácia domov tropický pestrý

Nebojte sa umiestniť okolo stredového dielu niekoľko malých váz. [podľa Arthouse Design]

Ozdobte svoju párty exotickými kvetmi

exotické rastliny deco tich šperky svadba zelená svieža

Hviezdnymi zvončekmi nič nepokazíte … Platí to najmä pre nápadnú ružovú odrodu, ktorú môžete vidieť na obrázku nižšie. S ľaliami môžete vytvoriť úžasné zameranie nákladovo efektívnym a nápadným spôsobom. Na to by si však mali dať pozor alergici! [podľa Skvelý dizajn]

Máte v kancelárii kvety? prečo nie?

exotické rastliny monstera deco zatelier kancelária zelená čerstvá

Vaše aranžmán nemusí byť vysoký, aby vydal silné vyhlásenie. Nižšie vidíme súčasnú vázu s tropickými kvetmi. Súčasťou kytice je Proteas, ktorá farebne ladí s firemným stolom CB2 priniesť.

Ozdobte jedálenský kút! Kvety sú vždy vítané

exotické rastliny jedálenský kút dekorácia váza domáci zelený svieži stôl

Nedá sa poprieť raketovú popularitu vzdušných rastlín. Jedlo získavajú zo vzduchu, a preto je Zem prebytočná. Na rozdiel od toho, čo si veľa ľudí myslí, tieto rastliny potrebujú vodu. Aj napriek tomu vyžadujú malú údržbu a zostanú dlho krásne a moderné.

Vzdušné rastliny – nepotrebujú pôdu a veľmi malú údržbu

exotické rastliny dekorácia domov tropický pestrý zelená červená

Na konci sa dostávame k umeleckému dielu so zručnou starostlivosťou. Tu konáre, zelená a kamene dosahujú nádhernú súhru. Je to báječný výtvor od Articulture. Chcete vytvoriť svoje vlastné dielo tohto druhu? Na dosiahnutie takej odvážnej postavy je vzduchová rastlina ideálna, nenájdete ju?

Nepotrebujete kvetinárstvo! Tiež ste mohli vytvoriť taký krásny výtvor z tropických rastlín úplne sám

exotické rastliny dekorácia domov tropický orientálny

Moja predstava zdobenia tropickými rastlinami sa už úplne zmenila po prvom zobrazení dnešných obrázkov. Našťastie ste boli tiež motivovaní dosiahnuť takú zelenú krásu doma. Užite si s ním veľa zábavy!