Minimalisticky zariadený malý byt vyniká žltými akcentmi

Ako všetci vieme, nedostatok priestoru je v našej modernej spoločnosti veľmi vážnym problémom. Najmä vo veľkých mestách situácia s bývaním nevyzerá práve najlepšie. V mnohých prípadoch sa musíte uspokojiť s malým obytným priestorom a pokúsiť sa ho využiť naplno. Z tohto dôvodu sú šikovné nápady na zariadenie malých bytov vždy vítané. Tejto téme sa venujeme už roky, a preto nájdete na našej stránke množstvo článkov o nej. Chceme k tomu dnes skromne prispieť a predstaviť vám malý, minimalistický byt. Zvláštne na tom je, že dizajn prerazil v minimalistickom štýle s jasne žltými vizuálnymi akcentmi. Vďaka tomu vyzerá malý byt veľmi útulne a príjemne zároveň.

Pohľad do malého bytu. Menej je tu viac.

Malý byt s minimalistickým nábytkom, žlté akcenty veľmi nápadné

  • Každý malý byt vyžaduje premyslený dizajn miestnosti

Áno, presne to si myslíme. Interiérový dizajn tohto malého, minimalistického bytu je však predovšetkým o vizuálnych akcentoch a prvotriednych dizajnérskych riešeniach. Byt sa nachádza v meste Vilamoura, Portugalsko a bol nedávno zrekonštruovaný dizajnérskou spoločnosťou Corpo Atelier.

Spoločnosť sa špecializuje na moderný interiérový dizajn a dnes je známa tým, že jej interiéroví dizajnéri vždy vytvoria niečo jedinečné, čo stojí medzi architektúrou a umením. Aj v tomto malom byte v Portugalsku je hranica medzi architektúrou a sochou takmer zrušená. V bielej obývačke boli jednotlivo umiestnené tri rôzne konfigurované žlté objekty. V tomto prostredí je každé vnímanie úplne nové. Tu sú nevyhnutne prepojené hranice miestnosti a poloha žltých predmetov.

 Koncept miestnosti je celkom minimalistický.

Malý byt, minimalistický koncept miestnosti, žlté akcenty

 Zelené rastliny a žlté akcenty prerazia v minimalistickom štýle.

Malý byt minimalistický dekor žlté akcenty zelené rastliny

Malý byt zaujme jasnými tvarmi a použitím iba dvoch farieb – snehovo bielej a slnečnej žltej. Nábytok je moderný a praktický. Pri bližšom skúmaní môžu tvary kusov nábytku pripomínať abstrakciu klasických architektonických prvkov. Tu je napríklad vidieť architráv, prevrátený stĺp a podstavec, ktoré žiaria v žiarivej žltej farbe. Tieto prvky sú usporiadané ako puzzle, ale sú navzájom oddelené. Sú viditeľné iba vtedy, ak sú psychicky skĺbené. V tomto prípade evokujú spomienku na špeciálny sochársky kúsok, ktorý viac zapadá do výstavného priestoru. Alebo možno tieto žlté prvky miestnosti majú iba objektívnu hodnotu ako kusy nábytku vyrobené na uloženie ďalších menších predmetov. Čo tým myslíte?

 Malé detaily v interiéri sú očividne dobre premyslené.

Malý byt, minimalistický koncept miestnosti, málo nábytku, žlté akcenty

Niekoľko trikov prinesie minimalistickému interiéru nový nádych.

Malý byt s minimalistickým nábytkom, príborníkom s nádychom čerstvého vzduchu

  • Do malého bytu sa zmestilo len niekoľko kusov nábytku

Vzhľadom na obmedzený priestor sa do malého bytu pochopiteľne zmestilo len niekoľko kusov nábytku. Máte napríklad pohodlnú pohovku, stoličku a malý žltý príborník, ako aj písací stôl, ktorý oddeľuje spálňu a obývaciu časť. Spálňa má namiesto okna veľkú presklenú stenu s panoramatickým výhľadom na mesto a veľkú posteľ vedľa nej..

Vedľa postele je navrhnutý slnečný kútik na čítanie.

Malý byt navrhnutý so zasklenou stenou, slnečnou čitárňou

Usporiadanie prvkov miestnosti by sa dalo jednoducho odôvodniť ako naivný pokus o vytvorenie priestorovej hierarchie v byte bez steny. V tomto prípade to tak nie je. Cieľom je oddeliť oblasti pre konkrétne domáce použitie a definovať ich individuálne. Vstupná chodba, centrálna obývacia izba a spálňa s panoramatickým výhľadom sú od seba dobre oddelené. Nie je skutočne jasné, či je tento dizajn miestnosti presný. Niekto by si mohol myslieť, že v skutočnosti je tu ešte jedna možnosť zariadiť malý byt inak. Áno, ale toto je moderný priestor na filozofovanie. Obyvatelia tu majú šancu získať nové životné skúsenosti. V tomto ohľade minimalistický interiér stojí za to.

Malý byt zariadený s umeleckým cítením a zmyslom pre detail.

Malý byt minimalistický dekor žlté akcenty umelecký pocit pozornosť k detailu

Teraz vás pozývame pozrieť sa bližšie na tento malý byt. Ponorte sa do ich minimalizmu a nechajte sa ohromiť vizuálnymi akcentmi v žiarivo žltej farbe. Dúfame, že sa vám tento dizajn interiéru páči rovnako ako nám!

 Pred dovozom nábytku ….

Malý byt minimalistický koncept miestnosti žlté akcenty nápady

 … miestnosť vyzerala trochu holá.

Minimalistický koncept malého bytu vyzerá trochu holý

Konečný výsledok je viac ako uspokojivý, však??

Malý byt, minimalistický koncept miestnosti, žlté akcenty, uspokojivý konečný výsledok