Moderné nápady na nábytok a dekorácie v ružovej farbe

Myslíte si, že ružová je len pre malé dievčatá? Zamysli sa znova! Po prvé, majte na pamäti všetky rôzne varianty: Môžete sa rozhodnúť pre jemné červenkasté nuansy, pre bohaté odtiene maliny alebo fuchsie alebo pre veľmi ušľachtilé varianty, ako je koral. A tým sme vôbec nevyčerpali všetky možnosti.

Ak použijete správnu farbu, vaša izba bude pôsobiť sviežo, moderne a skutočne odrastene. Nasledujúce príklady nápadov na zariadenie a dekoráciu svedčia: Ružová nemusí pôsobiť lacno. Často to vyzerá luxusnejšie a vášnivejšie.

Samozrejme, musíte dodržať niekoľko dôležitých pravidiel. Najdôležitejšie z nich je: Menej je viac. Okrem toho by ste v ideálnom prípade mali ako základ vždy používať bielu farbu. Takto ružová farba ukazuje svoju najlepšiu stránku. Áno, musíte povedať, že je celkom ťažké skombinovať ostatné farby s ružovou bez toho, aby to pôsobilo honosne.

Kombinuje sa tu mnoho rôznych svetlých a neutrálnych variantov ružovej

svetlo ružová sedacia súprava

Nápady na dekoráciu v tlmenej ružovej farbe

Je žiarivá ružová pre vás príliš silná? Žiadny problém: v tlmených nuansách tejto farby je veľa báječných príkladov dizajnu. Na ružovú farbu skutočne nemusíte myslieť. Je to veľmi neutrálny pastelový odtieň s nádychom farby. Môžete ho tiež skombinovať s inými nuansami.

Tlmená ružová sa skôr rozpustí v tomto než v kontraste.

Tieto vzory poskytujú vidiecku sviežosť v tejto klasicky zariadenej miestnosti

obrus v ružovej farbe a hodiť vankúše

Skrášlite atmosféru ružovými vzormi

Miestnosť môžete príležitostne osviežiť doplnkami a rôznym textilom s ružovými vzormi. Veľmi sviatočnú náladu dosiahnete napríklad rastlinnými vzormi v rôznych odtieňoch tejto farby. V tomto prípade je ružová tiež zjednocujúcim faktorom. Výsledkom je, že napriek rôznym vzorom vyzerá dizajn veľmi jednotne.

Tento ružový pracovný priestor je diskrétny, vintage, ale aj veľmi svieži

nástenná dekorácia vo veľmi svetlo ružovej farbe

Chladný a tichý pracovný priestor

V domácej kancelárii potrebujete pokoj a ticho, ale aj nejaký stimul pre zmysly, aby podporil vašu koncentráciu. To môžete opäť dosiahnuť rôznymi pastelovými odtieňmi ružovej. Skombinujte niekoľko z nich a získajte rozmanitý vzhľad. Môžete napríklad vytvoriť tri steny v svetlejšom odtieni a jednu v tmavšom odtieni.

Táto ružová tapeta s geometrickými vzormi vyzerá veľmi moderne

nástenný dizajn ružová nástenná tapeta

Akcentová stena v ružovej farbe

Ružová akcentovaná stena je ďalší báječný nápad. V závislosti od toho, aký vzor alebo odtieň si vyberiete, môže mať takáto miestnosť vidiecky, moderný alebo neutrálny nádych. V tomto prípade sú farby také intenzívne, že dekorácia vyzerá živo a elegantne zároveň.

Vďaka svetlo ružovej vyzerá miestnosť veľmi žensky a príjemne

dizajn steny v ružových dekoratívnych nápadoch

Ideálna rovnováha

Použitie ružovej farby v interiéri je vašou šancou dosiahnuť vyrovnanú náladu v interiéri. K tomu potrebujete rovnaké množstvo bielych a neutrálnych teplých dotykov: tieto môžu byť ako piesok, kameň, karamel. Púdrové a drevené tóny predstavujú skvelú kombináciu.

Klasická elegancia a romantika vyžaruje túto fototapetu, v ktorej dominuje ružová farba

ružové v ružovej nápady na deko

Nádherná fotografická tapeta v ružovej farbe

Štýlový obraz by bol ďalšou možnosťou zavedenia ružovej do interiérového dizajnu. Aj tu platí pravidlo, že ako základ by ste mali brať bielu, aby to celé pôsobilo štýlovo. Veľký obraz, ktorý zaberá celú stenu, by vyzeral skvele. Ďalšou alternatívou by bola séria nadrozmerných obrazov.

V poslednom príklade sú zhrnuté aj naše tipy na zdobenie ružovou. V miestnosti prevláda biela farba. Je ideálny na zavedenie ružovej. Táto farba sa používa na sedačke a tiež ako pozadie nástenných políc. Tiež vidíme ružovú na niektorých doplnkoch, vankúšoch, dekoratívnych rastlinách a tiež na škatuliach na policiach. Na striedanie sa používajú odtiene ružovej s rôznou intenzitou.

Vrcholom dekorácie je viacdielna nástenná maľba so strieborným pozadím, pred ktorou sú znázornené vetvy s ružovými kvetmi. Tieto kovové nuansy a málo používané drevo (napríklad na nábytku) slúžia na dosiahnutie ideálnej rovnováhy.

Aj tu teda svetlo ružové pastelové farby slúžia ako jemné pozadie pre farebný nábytok v miestnosti. Jasnejšie nuansy nastavujú akcenty. Sivé, hnedé a biele pozadie robí celú vec vyváženou, úplnou a jednotnou.