Moderný dizajn kuchyne v tmavých farbách symbolizuje estetiku novej miestnosti

Po mnoho rokov boli biele kuchyne nesporným obľúbeným a úplne dominujúcim dizajnom kuchyne. Teraz už biela farba nie je v kuchyni žiadaná a presadzuje sa nový trend farieb: elegantný dizajn kuchyne v tmavých farbách, ktorý vyzerá trochu náladovo a zasnene, je moderný. Hlboké, sýte farby a odvážne, zmysluplné vzory na lesklých textúrach sú v súčasnosti veľmi obľúbené. V nasledujúcom texte vám ukážeme 20 očarujúcich príkladov moderného kuchynského dizajnu v tmavých farbách, ktoré vás nenechajú ľahostajnými. V dnešnom príspevku ide od havranieho čierneho k polnočnému modrému alebo dokonca smaragdovo zelenému nábytku. Každý dizajn kuchyne v tmavých farbách je jedinečný a pozýva vás na dlhé zdržanie. Ak máte v úmysle čoskoro zrekonštruovať svoju starú kuchyňu alebo si môžete dovoliť úplne novú, radi vám pomôžeme s ďalšími informáciami a šikovnými tipmi, ako môžete vytvoriť vynikajúci a štýlový dizajn kuchyne v tmavých farbách.

 Kuchynský dizajn v tmavých farbách sa presadzuje svojou novou estetikou miestnosti.

Kuchynský dizajn v tmavých farbách

  • Kuchynský dizajn v tmavých farbách prináša do interiéru novú estetiku

Paleta tmavých farieb je celkom atraktívna a ľahko upúta pozornosť. Odtiene ako klasická čierna, polnočná modrá a dymová šedá sú úplne nápadné. Majú rozsiahly efekt v kuchynskom dizajne a predstavujú nádhernú tmavú kulisu pre kreatívne návrhy miestností.

Tieto výrazné farby je možné ľahko kombinovať s teplými tónmi, ktoré sú vo väčšine prípadov predstavené ako vizuálne akcenty v dizajne kuchyne v tmavých farbách. Nasledujúce tri obrázky jasne ukazujú, ako drevo osviežuje tmavý dizajn kuchyne.

Čierne kuchynské podstavce a obloženie z cédrového dreva vyššie dodávajú tejto kuchyni rozhodne rustikálny vzhľad.

Kuchynský dizajn v tmavých farbách čierne kuchynské linky

Teplý tón prírodného dreva okorení tmavý dizajn kuchyne.

 Dizajn kuchyne v drevenej knižnici z tmavých farieb

 Kuchyňa v tmavých farbách, ktorá ilustruje novú estetiku v modernom kuchynskom dizajne.

ružovo-sivý kuchynský splashback

Ako vlastne nájdete dizajn kuchyne zobrazený na obrázku vyššie v tmavých farbách? Miestnosť je navrhnutá hlavne v čiernej farbe, dokonca aj strop je čierny. Ale to nie je nijako deprimujúce, pretože na niektorých miestach je čierna farba šikovne spárovaná s dymovou sivou. Čerešničkou na torte sú v skutočnosti odhalené trámy, ktoré sú prevedené v čokoládovo hnedom tóne dreva a okorenia celý dizajn kuchyne. Zadná stena kuchyne sa javí ako svetlá, dokonca sladká škvrna, kde vstavané osvetlenie prináša ružovo-sivú kombináciu.

Interiéroví dizajnéri a dizajnéri izieb znova objavili kúzlo čiernych dlaždíc metra.

Kuchynský dizajn v tmavých farbách, čierna dlažba metra, otvorená polica

Okrem dymovej sivej a havranej čiernej sú teraz najobľúbenejšími odtieňmi kuchynského dizajnu v tmavých farbách polnočná modrá a smaragdová zelená. Toto je jasné vyhlásenie, že majitelia domov chcú do svojich štyroch stien niečo nové, atraktívne a štýlové. Smaragdová zeleň má ohromujúci vizuálny efekt a často sa kombinuje s holubičou sivou. Obe farby dotvárajú vzhľad modernej kuchyne tým, že sú na oboch stranách v opozícii. Týmto spôsobom si vizuálna expresivita týchto dvoch farieb príde na svoje. Je to čisto vec vkusu, ktorý farebný tón uprednostňujete, aby dominoval vašej kuchyni. Ale výber určitej módnej farby hovorí jasne o preferenciách a vkuse ľudí, ktorí navrhli tento priestor a ktorí tam chcú stráviť veľa času s rodinou a priateľmi. Preto hovoríme o novej estetike v dizajne kuchyne v tmavých farbách. Vyzerá to tak náladovo a zasnene zároveň, nie??

Smaragdová zeleň je v súčasnej dobe veľmi trendová aj v kuchynskom dizajne.

 Kuchynské skrinky mramorový krásny dizajn

Antracitová šedá kuchynských skriniek sa perfektne kombinuje so svetlo šedým mramorom kuchynského ostrova.

Kuchynský dizajn v tmavých farbách kuchynské linky v antracitovom sivom svetlosivom mramorovom kuchynskom ostrove

Vďaka klasickému farebnému duu čiernej a bielej vyzerá tento dizajn kuchyne veľmi trendovo.

Kuchynský dizajn v tmavých farbách čiernobiely klasický farebný duo trendový vzhľad

  • Ďalšie typické vlastnosti v kuchynskom dizajne v tmavých farbách

 

Moderný dizajn kuchyne v tmavých farbách má tiež nové funkcie, ktoré nielen vyniknú, ale aj urobia veľký dojem. Oslavujte na jednej strane otvorené police rozhodne jej comeback v modernom kuchynskom dizajne v tmavých farbách. Napríklad v práve zobrazenej smaragdovo zelenej kuchyni je iba jedna otvorená polica, na ktorej sú vedľa váz s bielymi kvetmi usporiadané krásne obrázky a portréty. To dáva celému dizajnu kuchyne osobný nádych. Na nasledujúcom obrázku môžete opäť vidieť otvorené police, tentoraz v Priemyselný štýl.  Prinášajú mierny pocit vzdušnosti a slúžia ako rovnováha v temnom prostredí. Je na nej kuchynský riad a kuchárske knihy a v tejto kombinácii vyzerajú dobre.

Otvorené police v industriálnom štýle okorenia dizajn tmavej kuchyne.

Kuchynský dizajn v tmavých farbách otvorené police v priemyselnom štýle na kuchynský riad a kuchárske knihy

V modernom dizajne kuchyne sú v tmavých farbách lesklé povrchy nachádzať stále častejšie. Vo väčšine prípadov sú tieto vyrobené z mramoru, ktorý boduje kontrastným zrnom. Mramor je okrem iného najpoužívanejším prírodným materiálom pre moderné kuchynské ostrovy a kuchynské splashbacky. V oboch prípadoch dodá celej kuchyni luxusný štýl a rozžiari celú miestnosť. Nasledujúci príklad je toho dobrým príkladom.

Sivý mramor s výrazným zrnom a elegantnými zlatými akcentmi rozžiari dizajn kuchyne v tmavých farbách.

Kuchynský dizajn v tmavých farbách sivá mramorová krásna vložka so širokým zrnom

Nie sú to novinky v oblasti dizajnu, ale cítime sa povinní prevziať obrovskú úlohu Lesklé efekty zvýrazniť. Vo väčšine prípadov sú zasadené do medi, mosadze alebo zlata a pozdvihujú akýkoľvek moderný dizajn kuchyne na vyššiu štylistickú úroveň. V našej galérii obrázkov môžete vidieť mnoho takýchto príkladov. Mosadz alebo meď žiaria v zlatom lesku na stoličkách, poličkách a závesných lampách. Ale moderné kuchynské spotrebiče v tomto ohľade tiež prispievajú a oslňujú oči svojim strieborným leskom.

 Vďaka lesklým povrchom moderných kuchynských spotrebičov vyzerá táto kuchyňa priestrannejšie a luxusnejšie.

moderné kuchynské spotrebiče

V neposlednom rade je v modernom kuchyni dizajn v tmavých farbách tiež tým pravým osvetlenie rozhodujúce pre elegantný a štýlový vzhľad. V tmavom prostredí potrebujete predovšetkým veľa prirodzeného svetla. Dvere od podlahy až k stropu a široké okná ho nechávajú prúdiť do kuchyne, čo ho robí obzvlášť útulným. Moderné osvetlenie je tu navyše viac normou než výnimkou. Trendové závesné žiarovky rozžiaria napríklad kuchynský ostrov. Vstavané bodové svetlá a smerové osvetlenie sa navyše zameriavajú na určité položky v dizajne kuchyne a robia ich atraktívnejšími.

Elegantný kuchynský ostrovček z orechového dreva púta pozornosť všetkých v tmavej kuchyni.

Kuchynský dizajn v tmavých farbách elegantný kuchynský ostrov

Teraz si urobte ešte pár minút a pozrite sa do našej galérie obrázkov. Možno medzi pôsobivými príkladmi nájdete svoj obľúbený moderný dizajn kuchyne v tmavých farbách.

 Nechajte do dizajnu kuchyne prúdiť dostatok prirodzeného svetla v tmavých farbách.

Kuchynský dizajn v tmavých farbách, moderný dizajn miestnosti, veľa prirodzeného svetla

 Ak nemáte radi čiernu, tak sa rozhodnite aspoň pre tmavý kuchynský splashback a skombinujte ho s klasickou bielou.

Kuchynský dizajn v tmavých farbách klasická biela iba čierna zadná stena kuchyne

Doprajte si v tmavej kuchyni skvelý pútač pálenej terakotovej farby a vytvorte dramatický vzhľad.

Kuchynský dizajn v tmavých farbách pálenej terakotovej farby, ktorý upúta dramatický vzhľad

 Jemné osvetlenie je obzvlášť dôležité pre celkový vzhľad miestnosti.

Kuchynský dizajn v tmavých farbách jemné osvetlenie závesných lámp

Kuchynský dizajn v tmavých farbách kuchynský ostrovček mramorová doska biela dlažba metra

Kuchynský ostrov zo závesných svetiel zo sivého mramoru

moderný dizajn kuchyne v tmavých farbách otvorené trámy rustikálne dotykové závesné žiarovky