Nájdite správny dizajn steny

Dobrý dizajn steny je často podceňovaný. Stena je najväčšou plochou miestnosti a má významný vplyv na jej účinok. Izba pôsobí harmonickým dojmom iba vtedy, ak sa do nej skutočne hodí. Ale špeciálne akcenty sú možné aj s farbami, tapetami alebo textúrovaným povrchom. Kreatívne návrhy stien sa tiež používajú čoraz častejšie. Týmto spôsobom je možné miestnosti vizuálne vylepšiť a iba zmenou steny pôsobia úplne novým dojmom. Tu je pár spôsobov, ako si skrášliť vlastné štyri steny.

Nájdite správny dizajn steny

Čo hľadať vo farbách

V zásade, pokiaľ ide o farbu na steny, tmavé tóny by sa mali používať iba v dávkach. Maximálne jedna stena v miestnosti by mala mať intenzívnu farbu. Ak takto vymaľujete všetky steny, rýchlo to vyzerá pochmúrne a obmedzujúco. Stena v sivej alebo dokonca čiernej farbe je obzvlášť účinná, ak je pred ňou nábytok z dreva alebo biele obrázky a fotografie. Ak chcete, aby to boli svetlé tóny, nemusíte vždy používať čistú bielu. Je menej jednoduché unaviť sa krémovými alebo pieskovými farbami a koniec koncov, nechcete zakladať čistú miestnosť. Biele steny sú navyše mimoriadne citlivé na nečistoty, ktoré sú potom dobre viditeľné. Ak chcete stenu urobiť farebnejšou, mali by ste ju zafarbiť Farby ktoré nie sú také intenzívne a ktoré sa jednoducho prispôsobia interiéru. Jemná modrá alebo jemná červená vystupujú menej zreteľne.

Nájdite správny dizajn steny 2 Nájdite správny dizajn steny 7

Nástenný dizajn s tapetami: to sú trendy

Ak nechcete maľovať a napriek tomu chcete vytvoriť kreatívny dizajn steny, tapeta môže byť užitočná. Dajú sa s ním vytvárať rôzne looky, od elegantného a drahého až po tropický pocit, všetko je možné. V móde sú aktuálne aj motívy alebo dizajnové tapety. Pod https://www.it-stone.de/ Nájdete tu tiež veľký výber pieskovcových tapiet, ktoré dodávajú miestnostiam mimoriadne vynikajúci nádych a ktoré si prídu na svoje vďaka neobvyklému vkusu a autentickému kamennému vzhľadu. Vďaka špeciálnej štruktúre 3-D vyzerá flexibilný pieskovec klamlivo skutočným dojmom a pôsobí ako plný kameň. Najmä ak pracujete s pútavými tapetami, mali by ste si tiež uvedomiť, že vás to môže rýchlo unaviť. Preto by sa nemali nevyhnutne používať všade v dome.

Nájdite správny dizajn steny 3

Prispôsobte tapetu miestnosti

Dekoratívne tapety by mali byť pripevnené k centrálnej stene v miestnosti a upútať pozornosť, ale zároveň zvýrazniť zariadenie. Aj jeden pás tapety môže byť krásnym pútačom pozornosti v úzkych alebo obmedzených priestoroch. Veľké miestnosti by mali byť skôr vybavené monochromatickými alebo iba malými vzorovanými tapetami. Vzorované tapety by mali byť vždy vyberané starostlivo a prispôsobené funkcii miestnosti. V širokej obývačke napríklad istú eleganciu dodávajú zvislé pruhy alebo kosoštvorce. Kvetinové tapety musia ladiť s interiérovým dizajnom a používajú sa hlavne v spálňach alebo obývacích priestoroch. Tapetu je možné samozrejme pripevniť aj v kúpeľni a kuchyni, ale mala by byť odolná voči vlhkosti. Zvlášť svieže vzory tapiet miestnosť opticky nevylepšujú. Prírodná optika, ako napríklad pieskovcová tapeta, zaisťuje predovšetkým dobré kontrasty a je veľmi rozmanitá.

Nájdite správny dizajn steny 5

Kreatívne techniky

Ak má byť stena veľmi neobvyklá, je možné použiť určité techniky maľovania, stierky alebo omietky. To zaisťuje nielen špeciálny vzhľad, ale aj pocit. Stenu môžete tiež pokryť glazúrami alebo voskom, ale na to by ste mali použiť profesionálov, pretože tieto techniky nie sú také jednoduché. Veľmi obľúbená je aj technika mramorovania, to znamená benátska výplň a vyhladzovanie stien. Nepriehľadná vápenná farba je rafinovaná mramorovou omietkou. Jemnú vápennú omietku je potom možné použiť na vytvorenie ďalších zamatových, pieskových alebo matných textúr. Bez ohľadu na to, ako to robíte, dizajn steny môže byť nakoniec špeciálnym pútačom pozornosti, ale mal by byť prispôsobený veľkosti miestnosti a interiéru..

Nájdite správny dizajn steny 4