Najlepšie nápady na oslavu krstu

Je to veľmi špeciálna udalosť pre všetkých zúčastnených, keď novorodenec urobí svoj prvý svätý krok. Je to veľký deň pre pokrstenú osobu, jej rodičov, krstných rodičov, ako aj pre priateľov a rodinu. Kresťanský krst je dôležitou súčasťou svätých sviatostí a predstavuje oddanosť kresťanskej viere a prijatie osoby, ktorá má byť pokrstená v cirkvi..

Rodičia si samozrejme musia tento deň dobre naplánovať, aby bol úplným úspechom. Hostia naopak myslia na vhodných Krstné dary. Nasledujúci článok ukazuje, na čo by ste mali myslieť pri organizovaní skutočne pekného obradu krstu.

obrad krstu kostol krstné šaty

Obrad krstu v kostole

Prvé dôležité rozhodnutie sa týka cirkvi, v ktorej sa uskutoční krst. Rodičia si môžu napríklad vybrať tradičný kostol v mieste svojho bydliska. Novonarodené dieťa teda môže pokrstiť aj ten istý farár, ktorý sa oženil s rodičmi. Väčšina ľudí považuje tento symbol za krásny a môže si tak udržať dlhú rodinnú tradíciu.

Farár požehnáva dieťa počas krstu tým, že ho namočí alebo zaleje vodou. So slovami: "v mene otca, syna a svätého ducha" medzitým je dieťa pokrstené.

krst kostol vodný rituál

Okrem toho sa vykonávajú aj iné tradičné rituály, ako napríklad pomazanie vianočným olejom alebo zapálenie krstnej sviečky. Biele šaty, ktoré má pokrstený nosiť, symbolizujú Božie priateľstvo.

obrad krstu kostol krstná róba krstná sviečka

Pri krste zohrávajú dôležitú úlohu aj krstní rodičia. Osoba, ktorá sa má pokrstiť, nesiete na obrad, a tým s ním nadväzujete celoživotné puto. Pri náboženskej výchove sponzorovaného dieťaťa majú tieto podporný účinok a sú vždy na strane pokrstenej osoby..

obrad krstu kostol novorodenca

Organizačná oblasť

S krstom je spojených veľa formalít. Na registráciu sú potrebné tieto dokumenty:

  • Rodný list a osvedčenie o registrácii osoby, ktorá má byť pokrstená
  • Krstný list pre krstných rodičov a rodičov
  • Prípadne sobášny list cirkvi a občiansky sobášny list rodičov

Aby ste sa vyhli zbytočnému stresu v deň obradu krstu, bolo by vhodné získať všetky tieto dokumenty včas. Vopred by ste mali urobiť aj ďalšie dôležité veci, aby ste boli dokonale pripravení.

Teraz, keď máte pevný dátum krstu v kostole, je načase rozposlať pozvánky hosťom. Keď budú všetky sľuby zostavené, môžete ľahko nájsť to správne miesto, kde sa po kostole koná obrad krstu. Radostné oslavy budú pokračovať v pokoji s rodinou a priateľmi.

Večierková dekorácia stolu na krstnej strane

Individuálna poznámka krstu

Na krst v kostole potrebujete nielen príhovory a ich čitateľov, ale aj krstný plášť v bielom a krstnú sviečku. Týmto spôsobom môže krásny a klasický obrad dostať individuálnu atmosféru. Vopred treba vybrať aj správne piesne, ktoré sa majú spoločne naspievať. Podrobnosti o obrade sú zvyčajne objasnené v osobnom rozhovore s pastorom.

Dôležitú úlohu zohráva aj fotograf. Aby počas krstu nevznikol chaos, ktorému sa dá vyhnúť, mal by byť najatý profesionálny fotograf, ktorý dokonale zachytí tento špeciálny deň do budúcnosti..

obrad krstu v kostole

Po krste v kostole sa pokračuje do uvoľnenej časti dňa, ktorá sa strávi pri jedle s priateľmi a rodinou. Izby by mali byť zodpovedajúcim spôsobom zariadené. Krstová torta je tiež skvelý nápad.

 krásna krstná dekorácia na stôl

taiffeierský rituál krstu v kostole