Nápady na dekoráciu a tipy, ako dostať domov svieži ako na jar

Jar je konečne tu a s ňou aj túžba po niečom novom. Pretože nič tak ľahko neodoženie zimnú únavu a vyčaruje v domácnosti novú sviežosť ako jarná dekorácia. Krásne kvety a farebné dekorácie sú vítanou zmenou po mrazivej zime. S našimi tipmi, nápadmi na dekoráciu a pokynmi môžete jar zachytiť aj vo vašej obývačke alebo kuchyni.

Obrázok 1_ © lichtpunkt Michael_Ruder

  • Vyrazte zo zimnej únavy: takto prichádza do vášho domova jar

Jar prebúdza túžbu po čerstvom a upratanom domove. Nadchádzajúce jarné upratovanie by malo byť dobre naplánované. Unáhlené čistenie sa môže rýchlo stať neriešiteľnou úlohou. Najlepšie je robiť prestávky po miestnosti a častejšie medzi nimi. Je dôležité, aby bola každá miestnosť nielen dôkladne vyčistená, ale aj vyčistená. Vyzdvihnite každú položku a zvážte, či je ešte potrebná. Nepotrebné veci môžete darovať alebo rozdať, pokazené veci opraviť alebo zlikvidovať. Všimnete si, že vytriedenie a vyčistenie ponúka nielen priestor pre nové nápady na dekoráciu, ale aj pre seba má pozitívny vplyv na vašu náladu.

Jarné upratovanie vytvára poriadok a priestor pre nové veci

Obrázok 3_ © lichtpunkt Michael_Ruder_11

  • Správne farby pre vašu dekoráciu: jemný pastel

Teraz, keď je dom uprataný a uprataný, je načase vniesť do domu novú farbu. Rozlúčte sa s ťažkými a tmavými farbami! Jemná ružová alebo svetlo nebeská modrá sú sezónnymi farbami čarovnej jarnej dekorácie. Pastelové tóny sú dokonalými farbami na nastavenie farebných, ale vzdušných akcentov vo vašej dekorácii a na vnesenie ľahkosti a sviežosti jari do vašich živých myšlienok. S obrázkami a hodinami, vankúšmi alebo vázami na kvety v týchto jemných farbách rozžiarite napríklad svoju obývačku. Ak máte radi veci živšie, nič nepokazí výrazná ružová alebo svieža zelená. V žiadnom prípade však nemiešajte príliš veľa farieb dohromady. Zostaňte v jednej farebnej rodine alebo použite doplnkové farby. V opačnom prípade sa váš krásny nápad môže rýchlo zmeniť na preplnené plátno.

Pastelové odtiene farieb v jarnej sezóne

Obrázok 5_ © lichtpunkt Michael_Ruder

  • DIY tipy a triky na dekoráciu na jar

Jar ponúka toľko krásnych nápadov na dekoráciu a mnohé z nich si ľahko vyrobíte sami. Ľahko si vyrobíte krásnu okennú dekoráciu alebo ozdobu na okenný parapet a privítate s ňou jar. Alebo si môžete na okno namaľovať nádherné motívy. Kriedové značkovače sú perfektné pre pekné DIY projekty, najmä na jar. S tým môžete napríklad vytvárať nádherné okenné obrázky a prineste si farebné obdobie do svojho domova.

Krásne dekorácie okien sú na jar nevyhnutné

Obrázok 7_ © lichtpunkt Michael_Ruder_6

  • Jednoduchá dekorácia: farebné kytice kvetov

Kvety vytvárajú skvelé akcenty vo vašich vlastných štyroch stenách. Či už v obývačke alebo v kuchyni: Krásna váza s farebnými kvetmi je skvelou ozdobou stola na jar. Okrem sviežich akcentov prostredníctvom záclon, prikrývok a vankúšov môžete teraz použiť aj pravé zvestovateľky jari ako trblietanie radostnej farby. Kytice sú niekedy tým najkrajším doplnkom takmer do každej miestnosti. Farebné kvety prírody môžete využiť aj vo svojich jarných dekoráciách. Krásna dekorácia naaranžovaná do vázy šíri dobrú náladu a skvele upúta pozornosť na stole alebo na parapete. Existuje mnoho spôsobov, ako aranžovať jarné dekorácie do pohára. Okrem kvetov sú skvelou jarnou dekoráciou aj ďalšie prírodné materiály. Predovšetkým drevo a iné prírodné materiály, ako sú kamene, sú skvelými ozdobnými prvkami, ktoré je možné naaranžovať na stôl alebo do malých misiek.

 Pastelové kvety sú nádhernými zvestovateľmi jari

Obrázok 10_ © lichtpunkt Michael_Ruder

 Vyčistite si byt, pridajte nové farebné akcenty s čerstvými kyticami kvetov alebo si urobte skvelé dekorácie pre domácich majstrov na jar. S týmito jarnými dekoráciami a nápadmi na bývanie vám už nič nestojí v ceste prerobiť váš domov a privítať jar v celej jej farebnej nádhere.

Všetky obrázky © lichtpunkt Michael Ruder

Obrázok 2_ © lichtpunkt Michael_Ruder

Obrázok 4_ © lichtpunkt Michael_Ruder

Obrázok 6_ © lichtpunkt Michael_Ruder_2

Obrázok 8_ © lichtpunkt Michael_Ruder_7

Obrázok 9_ © lichtpunkt Michael_Ruder_5