Navrhnite perfektnú fotoknihu – tipy a nápady pre vlastnú časovú kapsulu

Pocit listovania v starej fotoknihe plnej spomienok je nepochybne oveľa lepší ako listovanie v spomienkach na Facebooku, kanáloch na Instagrame a ďalších sociálnych médiách plných obrázkov. V dnešnej dobe sa fotografie robia každý deň, aby sa dali zdieľať s inými ľuďmi. Fotografie vo fotoknihe sú však spravidla oveľa súkromnejšie a osobnejšie. Fotografie v skutočnej fotoknihe pôsobia jedinečne a intímne. Cítite tenkú lesklú vrstvu, počujete šušťanie stránok, cítite vôňu papiera a atramentu. Cítime sa hlboko priťahovaní a zasnúbení. Osobné príbehy a spomienky je možné znova prežiť zblízka a plné nostalgie. Toto je len niekoľko z mnohých dôvodov, prečo elektronika dúfajme nikdy úplne nenahradí skutočné fotoalbumy a knihy. V dnešnom článku sa chceme na danú tému pozrieť bližšie a ukážeme vám, ako vytvoriť dokonalú fotoknihu.

Vytvorte dokonalú fotoknihu - tipy a nápady, digitálne fotoalbumy Navrhnite perfektnú fotoknihu - tipy a nápady, fotoalbum vytvorí obrázkovú knihu

Prečo by ste aj dnes mali navrhovať fotoknihu

Od úsvitu civilizácie ľudia fotografujú portréty svojich rodinných príslušníkov a priateľov. Jedna z prvých fotokníh sa však prvýkrát objavila vo viktoriánskej dobe. V tom čase sa fotoknihy skladali z veľkej jednej strany, ktorá bola ručne zdobená akvarelom s kvetmi, mašličkami a inými ozdobnými prvkami. Medzi tým boli zlepené fotografie, ktorých výsledkom bola krásna koláž na konci. Toto bolo vyplnené a cenené počas mnohých generácií.

Keďže fotoaparáty boli stále lacnejšie, ale aj jednoduchšie na používanie a používanie, postupne narastala potreba praktickejších, väčších fotoalbumov, ktoré sa viac podobali na knihy ako na plagáty. Fotoknihy 20. storočia teda nevyzerali tak odlišne od tých, ktoré používame dodnes.

V 21. storočí analógová fotografia pomaly vychádzala z módy. Hobby a profesionálni fotografi z celého sveta začali používať digitálne fotoaparáty a ukladať tisíce fotografií na malé elektronické zariadenia. Aby splnili nový štandard, začali výrobcovia fotokníh ponúkať úplne novú službu.

Namiesto toho, aby ste museli tlačiť a lepiť fotografie jednotlivo, môžete teraz navrhovať fotoknihy úplne digitálne. Konečným výsledkom je moderná fotokniha, podobná ilustrovanej knihe. Vybraté fotografie sú vytlačené v najvyššej kvalite a umožňujú vám široké spektrum kreatívnych možností dizajnu. Ak chcete, tieto knihy môžu byť aj v tvrdej väzbe. Napriek nostalgickému nádychu starých fotoalbumov sú nové fotoknihy spravidla vizuálne príťažlivejšie a výrazne odolnejšie.

Navrhnite perfektnú fotoknihu - tipy a nápady fotokniha čiernobiele retro

Ako si môžete navrhnúť vlastnú digitálnu fotoknihu?

To, že sa digitálne fotoknihy vyrábajú jednoduchšie, neznamená, že budú z vašej strany venovať menšiu námahu, aby nakoniec vyzerali úchvatne. Tu je pár tipov, ktoré by ste mali vedieť pri hľadaní toho dokonalého Navrhnite fotoknihu chcieť:

Vyberte tému. Chcete navrhnúť fotoknihu, ktorá bude zbierať obrázky z vašej svadby, narodeninovej oslavy, detskej sprchy, výročia, dovolenky alebo akejkoľvek inej špeciálnej udalosti? Čo hovoríte na jeden predmet? Fotokniha s fotografiami z rôznych rokov, z ktorých všetky ukazujú jazero alebo možno západ slnka? Nájdite niečo, čo vás skutočne inšpiruje, a uvidíte, ako to môžete urobiť jedinečným.

Fotografujte vo vysokom rozlíšení. Ako už bolo spomenuté, výrobcovia tlačia digitálne fotografické knihy pomocou papiera a atramentu najvyššej kvality. Rozmazaný, rozmazaný alebo pixelový obrázok to však v žiadnom prípade nemôže nahradiť. Fotografujte teda dobrým digitálnym fotoaparátom alebo si na to najmite profesionála. Pridajte filtre a upravte ich, ako sa vám páči.

Zoraďte svoje fotografie na počítači. Vyberte obrázky, ktoré sa vám najviac páčia a ktoré najlepšie vystihujú ducha objektu. Usporiadajte ich chronologicky. Napríklad, ak chcete vytvoriť fotoknihu len pre seba a svojho blízkeho, začnite úplne prvou fotografiou, ktorú ste spolu odfotili. Potom dokončite fotografiu svojej svadby alebo dieťaťa. Nakoniec vyberte fotografie, ktoré sú v najlepšej kvalite.

Minimálna odporúčaná veľkosť pre fotoknihy je 2 megapixely

Navrhnite perfektnú fotoknihu - tipy a nápady urobia krásne fotografie

Nepreplňujte svoju fotoknihu. Text a malé medzery sú rovnako dôležité ako samotné obrázky. Medzi fotografiami a okolo nich vždy ponechajte určitý priestor. Napíšte tam miesto, rok a udalosť. Pridajte svoje obľúbené citáty, ktoré dokonale dopĺňajú tému. Obmedzte sa na maximálne tri písma.

Zamyslite sa nad obalom. Chcete, aby bol minimalistický a mal iba jeden titul? Možno by ste mohli ukázať ich najlepšiu fotografiu? Najdôležitejšie je, že obal vašej fotoknihy okamžite odhalí, čo v nej objaviť. Ak potom chcete svoju knihu predstaviť ako ilustrovanú knihu, a teda ako dekoráciu, vezmite do úvahy aj farby vášho interiéru.

Každý by mal raz za život navrhnúť fotoknihu. Takto si môžete uložiť svoje najlepšie spomienky aj pre ďalšie generácie. Tiež si viete predstaviť, že by ste po 10 a viac rokoch objavili svoju starú, zaprášenú fotoknihu a zaspomínali si na staré dobré časy? Kapsula v reálnom čase!

Navrhnite perfektnú fotoknihu - tipy a nápady fotoalbum pre rodinu s deťmi