Čo môžete robiť doma počas koronakrízy?

Korónová kríza sa teraz zmenila na pandémiu a zmenila každodenný život miliónov ľudí na celom svete. Dokonca aj u nás v Nemecku. Materské školy a školy zostávajú zatvorené, veľa zamestnancov v súčasnosti pracuje z domu a mnoho ľudí je dokonca v karanténe. Aj keď je počet ľudí nakazených koronavírusom stále nízky, politici a vedci sú presvedčení, že kríza ešte nedosiahla svoj vrchol. Diskutuje sa však o zmiernení prísnych opatrení, ako je zákaz vychádzania, ale každý musí zostať doma. A najlepšie obmedziť jeho sociálne kontakty. Perspektíva nie je príliš sľubná, pretože väčšina ľudí nechce zostať stále vo vlastných štyroch stenách a nudiť sa. Preto sme sa pýtali psychológov, čo vlastne môžete robiť doma počas korona krízy, aby ste si udržali náladu a urobili niečo užitočné a zmysluplné. Tu je pár rád, ako na to!

 Čo môžete robiť doma počas koronakrízy? Spoločné varenie, samozrejme!

Korona kríza doma, čo varí matka a dve dcéry spoločne v kuchyni

Skúste na ňom objaviť to dobré! Teraz všetci zostávajú doma, čo znamená, že máte viac času na rodinu a blízkych. Vaše deti sa učia online, ale majú dostatok času na hranie, čítanie kníh, varenie a pečenie alebo počúvanie hudby a sledovanie zaujímavých filmov a televíznych seriálov. Tu sú konkrétne tipy na to, čo môžete robiť doma počas krízy Corona.

 Spoločné varenie je skvelá zábava pre malých aj veľkých!

Korona kríza doma, čo mama a dcéra pečú v kuchyni

  • V čase koronakrízy si musíte doma variť a piecť

Bez ohľadu na to, či ste dobrý kuchár alebo nie, v súčasnej situácii si musíte znova uvariť a upiecť sami doma. Alebo sa učte hneď! Najprv si kúpte čerstvé výrobky v neďalekom supermarkete a pripravte chutné jedlá pre svojich rodinných príslušníkov. Zapojte všetkých do procesu varenia a experimentujte s predtým neznámymi receptami. Na internete môžete nájsť aj nápady na zdravé a vyvážené stravovanie. Vôňa, ktorá vychádza z kuchyne počas varenia, vám určite pripomenie vaše detské roky a vytvorí v rodine neoceniteľný pocit bezpečia. Vždy sa preto oplatí variť so svojimi blízkymi a upiecť si s ním niečo chutné.

 Teraz majú vaše deti určite chuť na niečo chutné!

Korona kríza doma, čo mama a dve malé deti pečú v kuchyni

 V čase korona krízy sa všetci členovia rodiny radi zúčastňujú pečenia.

Korona kríza doma, čo robí celá štvorčlenná rodina v kuchyni

Extra tip: Každý, kto sa chce postiť, má však na to ideálnu príležitosť. Lekári a lekári sú tiež toho názoru, že pôstna kúra s dočasným vyhýbaním sa tuhému jedlu má pozitívny vplyv na zdravie. Pôst navyše môže posilniť váš imunitný systém, čo je obzvlášť dôležité v prípade korónovej krízy!

 Počas koronakrízy máte konečne čas doma a môžete upratať celý byt!

Korona kríza doma, čo robiť jarné upratovanie otec dcéra syn čistenie koberca

  • Jarné upratovanie je rozhodne na vašom zozname úloh

V karanténe nemusíte sedieť celý deň a nič nerobiť. Ak vás nič lepšie nenapadá, je čas na každoročné jarné upratovanie. To však vždy znamená veľa práce, preto potrebujete dobrých pomocníkov. Začnite s malými úlohami a postupne prechádzajte k väčším. Môžete napríklad začať so šatníkom a znova roztriediť odevy, rozhádzať ich atď. Potom prídu na rad záclony a závesy, ktoré sa teraz musia prať. Deti môžu pomôcť aj s čistením podlahy a kobercov alebo utierať prach samy. Alebo dajte svoj stôl opäť do poriadku! Dajte svojim malým deťom dobrý príklad a naučte ich upratovať celý byt. Pre každého je niečo užitočné, čo môže urobiť doma počas krízy Corona.

Jarné upratovanie je spolu oveľa zábavnejšie!

Korona kríza doma, čo robia rodičia dve deti spoločne jarné upratovanie

 Musíte si dať do poriadku aj domácu knižnicu a potom si dopriať pokojné hodiny na čítanie.

Korona kríza doma, čo robí domáca knižnica, veľa kníh na policiach, útulný kútik na čítanie pred oknom

  • Čítanie a učenie sa doma sú najobľúbenejšími aktivitami mnohých rodín počas korona krízy

Dištančné vzdelávanie nie je počas koronakrízy obľúbené iba pre školákov a študentov. Dospelí sa môžu naučiť niečo nové aj doma, napríklad naučiť sa nový jazyk sami alebo si zvoliť nové hobby a veľa skúmať na internete. Keďže kultúrny život v každom meste je momentálne na mŕtvom bode, máte možnosť veľa čítať aj doma. Vo svojej domácej knižnici určite nájdete niekoľko neprečítaných kníh, však? Alebo si chcete prečítať svojim malým deťom rozprávku pred spaním? Čítanie má mnoho plusov. Zvyšuje kreativitu mladých i starších, odbúrava stres a zaháňa akúkoľvek nudu!

 Čítanie kníh s deťmi je zábava pre každého!

Korona kríza doma, čo robí celá rodina na gauči a baví sa

 … a znižuje každodenný stres!

Korónová kríza doma, čo robia mama dcéra na schodisku a čítajú si detskú knihu

  • Ďalšie nápady, čo robiť doma počas krízy Corona

Spolu s celou rodinou môže každý z nás počas koronakrízy veľa urobiť doma. Môžeme len odporučiť niektoré nápady. Napríklad bude určite veľa vzrušujúcich filmov a televíznych seriálov, ktoré ešte nepoznáte. Môžete ich spoločne sledovať v televízii alebo prenosnom počítači a zažiť zaujímavé príbehy.

 Pred televíziou to bude vzrušujúce!

Korona kríza doma, čo robia štyri deti na gauči a spoločne sa zabávajú

Navyše, teraz je načase postarať sa o svoje izbové a balkónové rastliny. Teraz ich môžete presádzať alebo vysádzať nové. Na jednej strane je to zábava, na druhej strane je to dobré na nervy a zmierňuje napätie a pocity strachu. Tak sa úspešne vyhnete stresu v čase koronakrízy. Vaše deti sa môžu zapojiť a naučiť sa niečo nové. Pretože praktické a užitočné vždy idú ruka v ruke!

 Môžete tiež prispôsobiť balkón alebo zasadiť nové kvety.

Korónová kríza doma, vďaka čomu je balkón vhodný Zasadiť nové kvety Deti pomáhajú

Existuje mnoho ďalších skvelých vecí, ktoré môžete počas koronakrízy robiť doma so svojimi blízkymi. Nemôžeme tu vymenovať všetky dobré nápady. Chceme však dodať ešte jednu vec. Trávte veľa času s deťmi! Kreslite spolu, hrajte šach alebo niečo iné, robte ručné práce! Pandémiu teda všetci prežijú šťastní a zdraví. Teraz môžete každý deň volať svojim početným priateľom a príbuzným, pretože v čase krízy nemusí byť nikto sám! Je lepšie, ak prejavíme spolupatričnosť a solidaritu. Spolu to dokážeme a prejdeme pandémiou!

 Tí najmenší obľubujú najmä kreslenie a iné kreatívne činnosti.

Korónová kríza doma, čo robí matka a malý syn kreslením a cvičením kreatívnych aktivít

Korona kríza doma, čo robia otec a dcéra tvorivými kresbami

Korona kríza doma, čo robia štyri deti na gauči v obývačke a spoločne hrajú iPad

Korona kríza doma, čo robiť Mladé dievča cvičí kreatívne písanie

 Alebo radšej čítate?

Korona kríza doma, čo robiť Mladé dievča domová knižnica hľadá aranžovanie kníh

Spolu to dokážeme!

Korona kríza doma čo majú deti, rodičia, starí rodičia, psy, spoločné skvelé zážitky pred televíziou