Oáza pokoja v malej záhrade

Keď je pekné počasie, každý chce tráviť viac času vonku, cítiť a užívať si čerstvý vzduch a zeleň prírody zblízka. Ste si istí, že sa cítite rovnako, a preto teraz zameriavame svoju pozornosť na všetky druhy tém týkajúcich sa záhradného dizajnu. Každý deň prinášame správy o tom, ako si môžete vo svojej vlastnej záhrade vytvoriť oázu pokoja a relaxácie. Na našich webových stránkach nájdete množstvo praktických tipov, ktoré vás môžu inšpirovať pri navrhovaní vlastného vonkajšieho priestoru. S online prieskumom nájdete aj šikovné tipy na to, ako strategicky vybrať miesto pre malý ostrov vyrovnanosti a ktorý nábytok sa tam hodí. Otázka ochrany súkromia zostáva veľmi aktuálna, pretože každý majiteľ záhrady chce nerušene relaxovať vonku alebo oslavovať s priateľmi a rodinou. Týmito aspektmi záhradného dizajnu sme sa už zaoberali v rôznych článkoch. Preto chceme dnešný príspevok venovať návrhu malej oázy vonku.

Vyzerá to skoro ako z rozprávky, ale je to skutočné!

Oáza v záhrade

V dnešnej dobe je nielen moderné, ale aj veľmi praktické premiestniť útulnú obývačku v lete von. Striktná hranica medzi vnútorným a vonkajším priestorom mizne a človek sa snaží pri navrhovaní záhrady dosiahnuť plynulý prechod medzi vnútorným a vonkajším priestorom. Táto tendencia pravdepodobne zostane aj v nasledujúcich rokoch.

V záhrade si zariadite miesto čo najútulnejšie, aby ste sa cítili ako vo vlastných štyroch stenách. V oáze v záhrade sa usilujete o rovnakú domácu útulnosť a pohodlie, aké už máte v interiéri. Tu prichádza do úvahy čalúnený záhradný nábytok, lustre, rozprávkové svetlá a veľa sviečok zdôrazňujú čaro vonkajšej časti. Na námestie vedú dlažobné kocky alebo spevnené cesty. Čo však robí požadovanú útulnosť vonku, sú vybrané materiály a farby záhrady. Za chvíľu zistíte, ako sa s nimi vysporiadať!

 Najprv určte koncepciu dizajnu oázy v záhrade.

Vonkajšia kuchynská krbová oáza v záhrade

  • Najprv musíte určiť koncepciu dizajnu vašej oázy v záhrade.

Radi by sme vám poradili, aby ste sa vopred rozhodli, čo presne chcete vo svojej záhrade navrhnúť. Tu je na výber veľa rôznych možností. Niektorí majitelia záhrad chcú mať vonku skutočnú oázu pokoja, iní zasa nerušený kútik na čítanie. Existujú však tí, ktorí sa rozhodnú pre útulný jedálenský kút vonku alebo vonkajšiu kuchyňu alebo záhradný bar. Do koncepcie dizajnu môžete zahrnúť aj krb a vniesť do svojej záhrady ďalšiu plechovku rustikálneho pohodlia. Vo všetkých týchto prípadoch je proces navrhovania mierne odlišný, ale výsledok je vždy uspokojivý: Máte miesto, kde sa môžete vybrať, ako chcete, alebo kde radšej oslavujete s priateľmi.

Záhradný bar nie je zlý nápad ….

Oáza v záhrade Urobte zo záhradných barov praktické a príťažlivé

 … alebo dajte prednosť otvorenému krbu s veľkým počtom miest na sedenie?

Otvorené ohniská vytvárajú v záhrade oázu pokoja

 Pohodlný vonkajší nábytok a veľa zelených rastlín vytvárajú upokojujúcu atmosféru.

Oáza pod holým nebom vytvára pohodlný vonkajší nábytok

  • Jasné farby a veľa zelene robia vašu malú vonkajšiu oázu ešte príjemnejšou

Ak chcete vonku vytvoriť malú oázu pokoja, rozhodnite sa pre svetlé a príťažlivé farby. Je dobre známe, že majú pozitívny vplyv na našu psychiku a vždy šíria šťastnú náladu. Vyššie uvedený obrázkový príklad to len potvrdzuje. Jednoduchý záhradný nábytok so svetlým čalúnením, decentne vzorovaný koberec v bielej a modrej farbe, elegantná závesná stolička a vaše prianie po útulnom mieste vonku je už splnené. Okrem toho by ste mohli myslieť na vhodné dekorácie pre svoju malú oázu v záhrade, ktoré dokonale zapadajú do celého konceptu dizajnu. Napríklad elegantné závesné žiarovky a ozdobné predmety z medi sú skutočnými pútadlami, ktoré skutočne vyjadrujú váš štýl a vkus. Zabudli sme na niečo? Nie, pretože bez krásnych vždyzelených rastlín by návrh tohto ostrova absolútneho pokoja nebol úplný.

Veľa zelených rastlín je nevyhnutnosťou pri každom vonkajšom ústupe.

  • Úloha rastlín pri vytváraní vašej oázy pod holým nebom

Možno máte sami zelený palec alebo sa radšej spoliehate na schopnosti kvetinárstiev a záhradných dizajnérov? V oboch prípadoch sa počítajú iba dobré výsledky, menovite malá oáza vonku musí byť vždy príťažlivá a príjemná. Na to potrebujete vždyzelené rastliny a krásne kvety, ktoré uľahčia bezproblémový prechod z domu do exteriéru. Je známe, že zelená upokojuje oči a dušu. Má to obrovský a len pozitívny vplyv na naše blaho. Zvážte napríklad vždyzelené dlane alebo visiace papradie. Po prvé, vyzerajú nádherne ako dekorácia a po druhé, veľmi elegantne vytvárajú spojenie medzi záhradou a domom. Odporúčame vám preto, aby ste do návrhu oázy pokoja zaradili aj zelené rastliny. Sú absolútne nevyhnutné z praktických a psychologických dôvodov!

Týchto zelených rastlín nikdy nemôžete mať dosť!

zelené rastliny na schodisku

 Tieto zelené rastliny sú skutočnými umeleckými dielami prírody!

Oáza v záhrade, zelené rastliny, vytvárajú skutočné umelecké diela z prírody

 Úplná harmónia v záhradnom dizajne je na dennom poriadku!

Vytvorte oázu pokoja vonku a dosiahnite dokonalú harmóniu

  • Viac podrobností, ktoré vedú k oáze pokoja vonku

Nemali ste dojem, že vaša oáza v záhrade musí byť zasadená do zelene, však? Rôzne striekance farieb sú tu rozhodne vítané. Môžete pridať farebné akcenty farebnými dekoratívnymi vankúšmi na vonkajší nábytok alebo mať v bezprostrednej blízkosti nádherne kvitnúce záhradné kvety. Tieto posilňujú vidiecku útulnosť vašej záhrady a prinášajú do nej veľa šarmu, a preto sú nevyhnutné!

 Cestu vyznačujú nádherne kvitnúce petúnie a ďalšie krásne záhradné kvety.

Záhradná cesta

V neposlednom rade vás chceme upozorniť na osvetlenie vašej oázy pod holým nebom, pretože večer tam budete určite chcieť stráviť veľa príjemných večerov. Elegantné záhradné žiarovky, vstavané osvetlenie alebo rozprávkové svetlá? Môžete si vybrať, čo najlepšie vyhovuje štýlu vašej záhradnej oázy. Nezabudnite sa vždy snažiť o dokonalú harmóniu v dizajne, pretože je to obzvlášť dôležité pre váš vnútorný pokoj a vyrovnanosť.

Prajeme vám úspešný návrh oázy pokoja v záhrade a krásneho a rušného letného času!

 Dôležitosť dobre zvoleného vonkajšieho osvetlenia je obrovská.

Oáza vonkajšieho osvetlenia

Vhodné vonkajšie osvetlenie pre vaše teplé večery vonku

Vhodné vonkajšie osvetlenie

Záhradné chodníky musia byť tiež dobre osvetlené.

Záhradné osvetlenie Osvetlite záhradné chodníky

 … a správne nasadiť

Vytvorte nápady na dizajn záhradných chodníkov

… alebo byť vložený do zelene!

Nápady na dizajn záhrady

 Vstavané záhradné osvetlenie sa používa stále viac.

Zabudované záhradné osvetlenie

 Okolo otvoreného krbu by ste sa mohli večer porozprávať s priateľmi pri fľaši vína.

Otvorený krb v záhradnom štýle

 Lavičky v zeleni pôsobia lákavo!

Myšlienky záhradného dizajnu malá oáza pokoja