Objavte mnohostrannú rozmanitosť balkónových rastlín!

balkónové rastliny kvety zelenina ovocné rastliny

Jarné prebúdzanie na balkóne so správnymi balkónovými rastlinami

Keď sa ľadoví svätí rozlúčia v polovici mája, môžete teplomilné bylinky, kvety a zeleninu zasadiť aj na balkón. Na rozdiel od záhrady a terasy, váha kvetináčov vždy hrá na balkóne svoju rolu.

Ak chcete svoj balkón vybaviť kvetmi, zeleninou a ovocnými rastlinami, mali by ste zvoliť ľahké kvetináče a sledovať celkovú hmotnosť..

Kvety a bylinky očarujú farbou a vôňou

Veľmi lákavá je zmes tradičných balkónových kvetov, ako sú petúnie, ruže, pelorgónie a plamienky s lúčnymi kvetmi. Na to sú vhodné margarity,

biely rebríček a zvončeky. Vranovité listy, vikve, sedmokrásky a mnohé ďalšie tiež pekne vyzerajú v kombinácii s obľúbenými balkónovými kvetmi.

Medzi kvetmi pôsobia obzvlášť elegantne rôzne trávy druhu Care alebo kostrava modrá. Pastvou pre oči je tmavá mahagónová tráva, ktorá atraktívne vyniká kvetmi ako rebríček, margarity alebo biele petúnie.

Kulinárske bylinky sa medzi všetkými týmito kvitnúcimi rastlinami cítia dobre. Medzi kvety dajte tymian, oregano a rozmarín, ako aj petržlenovú vňať, žeruchu a pažítku.

Tieto bylinky svojou stredomorskou vôňou prinesú na váš balkón jarnú atmosféru

balkónové rastliny kvety výsadba kulinárskych bylín

Rastlinám sa darí aj v kvetináčoch

Ovocné rastliny do záhrady a na balkón sú užitočné a dobre vyzerajú. O niečo väčšie ovocné stromy zasa potrebujú priestranné vedro s minimálnym objemom 40 až 50 litrov. Dnes je do vedra veľký výber jabĺk, čerešní a hrušiek. Broskyne, slivky a slivky mirabelky môžete pestovať aj na slnečnom balkóne. To isté platí pre bobuľové kríky. Vyberte si na to dobrú zeminu a ihneď získajte optimálne hnojivo pre svoje ovocné rastliny. Kiwi a jahody je možné pestovať na atraktívnych mrežích.

Rastlinné rastliny, ako sú uhorky, cukety, fazuľa a paradajky, je možné premiestňovať aj vertikálne a vyžadujú si málo miesta. Väčšina zeleniny je špeciálne pestovaná na balkóne a dá sa ľahko pestovať v kvetináčoch a debničkách. Bežným záhradným paradajkám sa však darí aj na slnečnom a chránenom mieste na vašom balkóne, ak je kvetináč dostatočne veľký.

Vyberte si z mnohých možností a užite si záhradníctvo na svojom balkóne!

balkónové rastliny kvety muškáty palmy

Malé balkóny môžu týmto spôsobom pôsobiť obzvlášť útulne

balkónové rastliny kvety ruže fialky brečtan

Navrhnite si svoju veľmi špeciálnu záhradu na vlastnom balkóne!

balkónové rastliny letné kvety petúnie brečtan