Ochladenie doma – to sa hodí do vašej záhrady

Prišlo leto a vy hľadáte krásny a efektívny spôsob, ako sa schladiť vo svojej záhrade? Povieme vám, aké možnosti existujú – od vodnej hadice a vane až po vonkajšiu vírivku a mnoho spôsobov, ako sa ochladiť..

Možnosť 1: hadica na vodu

Bezpochyby najľahším a najlacnejším spôsobom, ako sa ochladiť vo vlastnej záhrade, je vodná hadica. Záhradná hadica nie je len možnosťou pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet, ale dá sa obzvlášť dobre použiť aj v malých záhradách. Ak necháte hadicu na slnku do poludnia, voda bude príjemne teplá a nielen vaše deti si osvieženie budú nesmierne užívať.

v lete ochladzovanie vodnej hadice

Možnosť 2: záhradná sprcha

Bez ohľadu na veľkosť vašej záhrady sa záhradná sprcha vždy hodí. Ak sa vaše deti často preháňali alebo ste si užili opaľovanie, záhradná sprcha sľubuje požadované ochladenie. Je len na vás, či záhradnú sprchu prepojíte s vnútorným prívodom alebo budete napájať systémom dažďovej vody. Inštalácia záhradnej sprchy je zvyčajne detská hračka a dá sa vykonať sami. Ak však chcete implementovať solárny systém, mali by ste sa uchýliť k pomoci odborníka.

ochladenie záhradnej sprchy v lete

Možnosť 3: vonkajšia vírivka

Najluxusnejším spôsobom ochladenia vo vlastnej záhrade je rozhodne vonkajšia vírivka. Vírivka nie je pútačom pozornosti v záhrade, ale zaisťuje aj radosť a relaxáciu. Či už v skorých ranných hodinách, počas horúcich letných dní alebo miernych letných nocí – bublajúca, príjemne teplá voda vlastnej vonkajšej vírivky vám pomôže odbúrať stres a zaistiť pohodu. Napriek tomu, že existujú lacnejšie možnosti občerstvenia vo vašej vlastnej záhrade, vírivka je pravdepodobne najžiadanejšou zo všetkých uvedených alternatív. Ak sa rozhodnete pre vonkajšiu vírivku, je vhodné vybrať si vysokokvalitný produkt a použiť ho. rozumná hodnota za peniaze vírivky aby ste si mohli vychutnať bublinkovú vodu dlho.

Možnosť 4: vírivka

Milujete severský nádych a chceli by ste mať okrem možnosti schladiť sa vo svojej záhrade aj škandinávske prostredie? Potom je drevená vírivka pre vás tou správnou voľbou. Ak máte aj vlastnú saunu, môžete vírivku využiť aj v zime po dlhom saunovaní. Vaňu je možné nádherne integrovať do prírodnej záhrady. Do rebríka sa okrem rebríka môžete dostať aj malým schodiskom z prírodných materiálov.

chladenie záhradnej vane

Možnosť 5: nafukovacie brouzdaliště

Bez ohľadu na to, či hľadáte miesto na schladenie rodinnej alebo strešnej záhrady – nafukovacie brouzdaliště sľubujú zábavu pre malých aj veľkých. Ak sa rozhodnete pre takzvaný rýchly bazén, môžete sa osviežiť v niekoľkých jednoduchých krokoch. V závislosti od toho, či nafukovací bazén budú používať malé deti a neplavci alebo dospelí, by ste sa mali rozhodnúť pre rôzne modely: Zatiaľ čo pre malé deti a neplavcov je plytké brouzdaliště najlepšou voľbou, bazén pre plavcov môže byť o niečo väčší a väčší, spadnúť hlbšie.

ochladzovanie detského bazéna

Možnosť 6: rybník na kúpanie

Ak máte potrebné zdroje – počnúc dostatkom priestoru, dostatkom času a tiež potrebné finančné prostriedky – na vylepšenie záhrady kúpacím jazierkom, je to nepochybne skvelá príležitosť, ako sa v horúcich letných mesiacoch zaobstarať a schladiť. Udržiavané jazierko síce vizuálne obohacuje vašu záhradu, ale vyžaduje si aj veľa práce.

kúpacie jazierko záhradné chladenie