Odhalených 15 mýtov o interiérovom dizajne

interiérový mýtus eklektický luxusný koberec so zebra

Odhalených 15 mýtov o interiérovom dizajne

Aby ste dosiahli perfektný dom, už roky existujú určité pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať. Ale zmeniť sa musí aj móda a výzdoba. V mnohých prípadoch sa staré stane opäť módnym, pokiaľ nejde o pravidlá dekorácie. Existujú tu dva pruhy: pravidlá sú navrhnuté tak, aby boli porušované, alebo už neexistujú žiadne pravidlá pri zdobení …

Malé miestnosti by mali byť biele alebo svetlo neutrálneho odtieňa

interiérový dizajn mýty krištáľový luster nebesky modré čalúnené kreslá

Kedysi sa predpokladalo, že biele alebo bledé miestnosti vyzerajú jasnejšie a väčšie. Čiastočne je to pravda, ale oveľa viac záleží na tom, aký veľký je nábytok a ako je umiestnený v miestnosti. A niekedy si želáte, aby ste mali skutočne malý priestor, ktorý je teplý, príjemný, pohodlný a súkromný. Farby steny, prehozu alebo doplnkov zútulnia vašu malú izbu.

Malé miestnosti by mali mať „malý“ nábytok

interiérový design mýty pohodlné kreslá a pohovka v krbe z bieleho mramoru

Toto je asi najhlúpejší mýtus. Vďaka malým kusom nábytku vo vašej malej miestnosti bude váš dom vyzerať skôr ako domček pre bábiky. Malá spálňa by nemala mať miesto na posteľ king, ale ak je k dispozícii posteľ queen, choďte do toho. Je lepšie naplniť miestnosť jedným alebo dvoma väčšími kusmi nábytku, ako niekoľkými menšími. Tam, kde je priestor obmedzený, myslite na štýl a funkciu. Skriňa slúži lepšie ako komoda. Drevený batožinový priestor v spodnej časti postele vytvára elegantný, klasický vzhľad.

Mali by ste dodržiavať všetky „pravidlá“

mýty o interiérovom dizajne nadrozmerné mäty zelené pohovky

A my hovoríme, že pravidlá sa majú porušovať! Pri zariaďovaní svojho domova musíte reprezentovať svoj osobný vkus a štýl – to by malo byť prvé pravidlo! Čo máš najradšej? Aké sú vaše obľúbené farby? Štýly? Záľuby? Aké druhy umenia chcete? Sú moderné alebo klasické? Inšpirujete sa ázijskými vplyvmi? Chcete vždy robiť DIY? Váš domov by mal predstavovať váš vlastný vkus a vášne.

Vďaka tmavým miestnostiam budú miestnosti menšie

mýty o interiérovom dizajne kožené kreslá vo farbe vápna a viacfarebné vzorované vankúše

Tmavé miestnosti dodávajú teplo, textúru a mieru. Môžete urobiť priestory elegantnými a dramatickými. Tmavé steny sú krásne plátna pre ďalšiu prácu. Oveľa pôsobivejšie je umelecké dielo zavesené na tmavej stene. Farba stien nie je taká dôležitá pre pocit, aká veľká je miestnosť, ako umiestnenie a veľkosť nábytku v kontexte tmavých stien. Máte proporcionálne zariadenie v miestnosti – ak máte radi väčšie kusy nábytku, dajte menej. Nechajte miestnosť otvorenú a plynulú. V preplnených izbách pôsobia menšie.

Vďaka tmavým stropom bude vaša izba vyzerať nižšia / menšia

interiérový dizajn mýty pohodlné geometrické vzory a rámy tmavý strop

Rovnako ako vyššie uvedený bod, nie je to správne. Farebné prikrývky dodávajú textúre, rozmeru a dramatickosti. Môžete urobiť izbu náladovou. V menšej miestnosti by ste mohli zvoliť svetlejšie steny a zariadenie a tmavý strop. Do svojej malej miestnosti môžete vždy umiestniť dekoratívne zrkadlá, aby vytvárali ďalšie svetlo.

Žiadne zmesi vzorov a tlačí

interiérový dizajn mýty skvelá zmes farieb a vzorov

A my hovoríme, prečo nie? Neexistuje lepší spôsob, ako dodať miestnosti farbu, textúru a individualitu, než zmiešaním rôznych vzorov. Áno, pruhy, kárované a kvetinové vzory spolu harmonicky žijú. Ale aby to fungovalo dobre, musíte sa držať farebnej palety. Môžete kombinovať látky a vzory, či už pracujete s modrou a sivou, ružovou a zelenou alebo čiernobielou.

Držte sa jedného zaostrenia

mýty o interiérovom dizajne moderné nástenné umenie sklenený jedálenský stôl biely kuchynský ostrov

A prečo? Nie sme jednorozmerní, ani naše miestnosti. Každá obývacia izba má štyri steny, prečo by mala slúžiť iba jedna? Je vaše arkýř menej alebo dôležitejšie ako krb? A veľké umelecké dielo, ktoré ste zdedili po babičke? Okná, krb a veľké umelecké dielo si zaslúžia pozornosť. So zameraním na každú stenu dáte svojej miestnosti textúru a rozmery a samozrejme tiež ukážete svoju vlastnú individualitu.

Držte sa jedného štýlu

interiérový dizajn mýty eklektický nábytok zmiešané štýly veľmi farebné a elegantné

Alebo povedzte niekomu, aby sa držal športu alebo koníčka alebo len vášne … Sme všestranní, teda aj naše byty. Čo keď ste cestovateľ po svete a zbierate umelecké diela z Grécka, Číny, Japonska a Francúzska? Môžete si spomedzi nich vybrať obľúbené dielo? Miešanie a harmonizácia rôznych štýlov dodáva vášmu domu pocit prekrývania, s ktorým môžete najlepšie reprezentovať svoj štýl a zmysly ega..

Najdôležitejším kusom nábytku je sedačka

mýty o interiérovom dizajne nízke štýlové kreslá a príručné stolíky z orechového dreva

Pokiaľ nie je uvedené inak! Snáď najdôležitejším kusom nábytku vo vašom dome je jedálenský stôl, polica na knihy, stará vzácnosť … alebo pohovka. Ale to naozaj závisí od vášho domova a životného štýlu. Pre mladú a veľmi aktívnu rodinu by bola sedačka dôležitejšia z hľadiska funkčnosti ako módy. Pohovka je zvyčajne stredobodom pozornosti obývačky, a preto by mala byť estetická a uspokojujúca. Ale ak máte malé deti, rozhodne by ste si nekúpili drahý. Nechaj to na neskôr.

Nemaľujte vintage nábytok?

mýty o interiérovom dizajne starožitný nábytok komoda v práškovo modrej farbe

Prečo nie? Recyklácia a upcyklácia sú stále obľúbenejšie. Je to šetrné k životnému prostrediu. Čerstvý náter na vintage nábytku robí včerajší kúsok opäť moderným.

Jedálenský stôl by mal ladiť s jedálenskými stoličkami

interiérový dizajn mýty farebné vzorované jedálenské stoličky a lustre s perlami v tyrkysovej farbe

Prispôsobenie nábytku a tkanín je šialené! Môžete začleniť rôzne štýly a látky. Je však lepšie držať sa jednej farby – vyberte si buď svetlé alebo tmavé drevo. Alebo, ak nemáte alebo ste tiež zmiešali štýly, zvážte vankúše jednej farby alebo látky.

Detské umenie by malo byť na chladničke

mýty o interiérovom dizajne detské kresby na stenu vzorovaný koberec a taburet s kvetmi

Ukážte umenie svojich detí, keď s nimi žijete. Usporiadajte stenu v štúdiu alebo v galérii. Toto je najlepší spôsob, ako pridať viac farieb, úžasu a výstrelkov. Niekedy môže najjednoduchší obraz veľmi prispieť k atmosfére miestnosti.

Biele miestnosti nie sú príjemné

interiérový mýtus biele ako pozadie elegantné svietniky továrenské žiarovky

Biele miestnosti sú vlastne to, čo ste urobili. Biele miestnosti môžu byť nudné, prázdne a anonymné, ale môžu byť aj pokojné. Ako už bolo spomenuté, materiály a individualita sú kľúčové slová elegancie. Biela môže mať tiež mnoho odtieňov, takže ak zariaďujete bielu miestnosť, siahnite po bielych tónoch pre hĺbku a teplo. Steny zo slonovej kosti, ľanové sedacie súpravy s bielymi vankúšmi môžu navodiť pokojný pocit. Biele nemusia byť sterilné a studené.

Obmedzte používanie kobercov

interiérový dizajn mýty krásne koberce sisal a vzory v svetlo hnedej farbe

Nie naozaj! Koberce sú skvelým spôsobom, ako vašej podlahe dodať viac farby a textúry. Ich prekrytie môže miestnosť zahriať. Môžete zjemniť podlahu z tvrdého dreva a dodať stenám hĺbku a textúru. Koberce môžu spájať nábytok a obývačky. Aj tu by ste mohli vzory prekrývať, ak sa budete držať rovnakej farby.

Každá izba potrebuje nejaké pokvapkanie farby

interiérový dizajn mýty sivé a biele tieniace tlmené svetlo

Možno budete chcieť pridať farbu do každej miestnosti, ale nemusí. Dostatok kontrastu a rozmanitosti môžete získať použitím rôznych tónov a odtieňov jednej farby. Ak sa budete držať iba jedného odtieňa, miestnosť bude pôsobiť príliš monotónne a jednorozmerne.

Pokračujte teda a porušujte pravidlá!

Jemné farby a tlmené svetlo majú tiež svoje výhody

interiérový dizajn mýty subtílny kovaný rám zrkadla