Plisé žalúzie – moderná dekorácia okna pre každú izbu

Plisé žalúzie – moderná dekorácia okna pre každú izbu

Záclony na okne – to bolo kedysi! Dnes sú moderné ďalšie metódy na skrášlenie okien a miestností, na zabezpečenie súkromia alebo na ochranu pred jasom. Toto všetko vytvárajú moderné skladané žalúzie, pretože sú všestrannosťou. Táto domáca dekorácia kombinuje klasické prvky s modernými faktami, pretože „plissée“ je výraz z textilného spracovania a pochádza z Francúzska. Pri tejto metóde spracovania tkanín sa záhyby vytvárajú umelo. Spočiatku boli riasením opatrené iba odevy, ako sú sukne alebo goliere, ktoré sa nosili až do polovice 20. storočia. Len v posledných rokoch sa táto technológia používa aj pri dekorácii domu.

Plisovaná moderná okenná dekorácia do každej miestnosti

Prečo sú plisované rolety tak univerzálne?

Plisovaná roleta je skladacia roleta, ktorá je pripevnená priamo k rámu okna. Na rozdiel od závesov skladaná tkanina nezaberá žiadny zbytočný priestor. Navyše tento druh dekorácie okien má moderný nádych a plechovku v závislosti od zvoleného variantu môžu byť použité v podnikaní aj v súkromnom živote. Inštaluje sa buď priamo do okna, to znamená medzi rámy okien, takže skladaná roleta spočíva na tabuli. Tkanina prechádza cez koľajnicový systém, ktorý je pripevnený na každej strane okna v hornej a spodnej časti.

Na výber je upínacie zariadenie na okennom ráme bez vŕtania alebo upevnenie na okenný rám vŕtaním. Utiahnutím kábla skladaná roleta pevne sedí a dá sa posunúť do akejkoľvek výšky. V tomto variante je možné tkaninu ťahať zhora nadol alebo zdola nahor. To zaisťuje ochranu pred svetlom a súkromím súčasne.

Plisovaná roleta je ideálnou ozdobou okien pre náročné tvary okien. V moderných domoch sú nainštalované okná všetkých geometrických tvarov. Okrúhle a polkruhové nájdete aj z. B. trojuholníky alebo lichobežníky. Zodpovedajúce skladané žalúzie však musia byť vyrobené na mieru a nie je ľahké ich objednať ako bežné tvary.

Dekorácia okna v nespočetných variáciách

Nielen množstvo tvarov, v ktorých je k dispozícii skladaná roleta, ale predovšetkým nekonečná škála farieb a vzorov robí túto domácu dekoráciu tak populárnou. Ako materiál je zvolený buď bavlnený alebo polyesterový materiál. Drvené alebo žakárové sú optické efekty, vďaka ktorým vyzerá skladaný záves veľmi atraktívne, dokonca aj v bežných farbách. Ak chcete, aby bola obzvlášť elegantná, môžete zvoliť aj lesklú saténovú alebo takzvanú chintzovú tkaninu. To ukazuje, ako všestranná môže byť skladaná roleta.

Vedľa Farby a vzory dôležitou otázkou je, ako by mala byť tkanina transparentná. Existujú priehľadné textílie, polopriehľadné a nepriehľadné varianty. Priehľadná tkanina umožňuje ľahký vzhľad zvonku, ale zároveň chráni pred prílišným jasom. To je obzvlášť užitočné v miestnostiach, kde ľudia pracujú na obrazovke. Priesvitné plisované rolety sú ideálne do obývačky a zatemňujúce látky sú vhodné na prichytenie k oknu spálne. Termo plisované rolety sú vyrobené z dvojitej textílie, ktorá je vyrobená vo forme plástu a má tak klimaticky regulačný účinok..

Zdroj obrázku: [chránené e -mailom]