Potopené vonkajšie posedenie – tu sa skutočne ponoríte do prírody

Keď je pekné počasie, chceme zostať vonku čo najdlhšie a vnímať prírodu, ktorá nás obklopuje, zblízka. Táto túžba priniesla na svet najnovšie domáce trendy. Majitelia domov a záhrad sa teraz usilujú o premiestnenie typickej obývačky von a poskytnutie rovnakého komfortu, aký má človek vo vnútri. Táto tendencia je v posledných rokoch veľmi populárna. V súlade s tým v závislosti od dostupného rozpočtu často zariadite obývaciu izbu pod holým nebom, aby ste boli na čerstvom vzduchu čo najdlhšie. V záhrade sú navrhnuté aj rôzne oblasti, ktoré slúžia na čistý relax pod holým nebom. Napríklad zapustené vonkajšie posedenie bolo pred niekoľkými rokmi len pekným snom. Dnes sú však takéto relaxačné zóny pod holým nebom veľmi obľúbené. Presne o tom by sme vám dnes chceli povedať. Nasleduje rozprávanie o zapustených záhradných posedeniach, ktoré vám splnia všetky sny.

Zapustené posedenie v záhrade sa rýchlo zmení na to isté, čo v záhrade je.

zapustené vonkajšie posedenie štýlový dizajn štvorcové čalúnené lavičky kamienkové zelené rastliny všade naokolo

Táto relaxačná zóna sa nachádza o niekoľko krokov nižšie a je zeleným rajom pod holým nebom.

Potopené vonkajšie sedenie pár krokov dolu zeleným rajom Drevené lavičky Drevené stoly Svieže zelené rastliny

Zapustené vonkajšie posedenie kombinuje rôzne funkcie

O tom, že sa vonku v letných mesiacoch cítite dobre, niet pochýb. Cez deň môžete relaxovať, ležať na slnku a načerpať nové sily. Letné večery by mali byť tiež veľmi útulné. Potom si radi posedíte pri krbe s priateľmi a rodinou pri fľaši vína a môžete sa pozrieť aj na nočnú oblohu. Zapustené vonkajšie posedenie nemusí byť nutne brané ako niečo neobvyklé. To je v prvom rade podriadené blahu jej majiteľov a ich hostí. Prvotriedny komfort, čistý relax, chránené súkromie s množstvom blízkosti prírody sú preto prinášané k spoločnému menovateľovi. Rozhodujúci je čisto estetický aspekt v dizajne tejto relaxačnej zóny. Majú vonkajšie posedenie, ktoré je o niečo nižšie ako vo zvyšku záhrady. Tu si môžete dať kávu ráno a popoludní, jesť občerstvenie a osviežiť sa nápojmi. To však nie je primárnou funkciou zapusteného vonkajšieho posedenia.

 Zapustené vonkajšie posedenie ponúka niekoľko funkcií súčasne.

zapustená vonkajšia terasa na sedenie drevená ohnisko v strede polstrovaná lavica svieža zeleň

Tu však nejde o jedlo a pitie.

zapustené vonkajšie sedenie kameň a betón v strede malé okrúhle stoličky vysoký strom zelený plot

Zapustené vonkajšie posedenie vás naučí veľa o relaxačných príležitostiach v záhrade a pomôže vám úspešne zbaviť sa stresu každodenného života. Dôležitú úlohu tu zohráva blízkosť prírody. Z potopeného posedenia môžete hodiny sledovať okolie, stromy a farebné záhradné kvety. Svieža zeleň všade naokolo upokojuje oči a dušu a má pozitívny vplyv na náladu. Cítite sa uvoľnene, pohodlne a v dobrých rukách. Navyše je tu zaručená ochrana vášho súkromia. Či už obklopíte tento priestor na sedenie vysokými stromami, bambusovým plotom alebo len malými kríkmi, je len na vás. Je dôležité, aby ste boli ďaleko od zvedavých očí a aby nikto nerušil váš pokoj a pohodu. Zapustené vonkajšie posedenie je v konečnom dôsledku samostatný vonkajší priestor, kde si môžete užiť úplný relax a skutočne sa cítiť uprostred prírody.

Pohodlie a blízkosť prírody sú pri navrhovaní tejto vonkajšej oblasti veľmi dôležité.

Zapustené vonkajšie posedenie, nižšie na dvore, štvorcová plocha obklopená zelenými rastlinami, dláždená podlaha, lavica, biele čalúnenie, vankúše, kreslo

 Jednotlivé zóny sú od seba zreteľne oddelené.

zapustené vonkajšie sedenie zaujímavý dizajn jednotlivé zóny oddelené žlté a modré vankúše čalúnenie veľa zelených rastlín

Musíte mať v zapustenom vonkajšom posedení

Relaxačná zóna pod holým nebom o niekoľko schodov nižšie si logicky vyžaduje špeciálny dizajn. Na to sa spravidla vyberie štvorcový povrch. V zásade je zapustené vonkajšie posedenie navrhnuté okolo vizuálneho centra. V centre pozornosti môže byť krb alebo nízky stôl. Potom potrebujete pohodlné sedenie, napríklad lavice s mäkkými čalúnenými vankúšmi ponúkajú veľký komfort pri sedení. Ak chcete navrhnúť skutočný vonkajší salónik, vyberte si pohodlný vonkajší nábytok najvyššej kvality. Podceňovať by ste nemali ani štýl a farebnú schému v zapustenom vonkajšom posedení. Túto oázu pokoja a relaxácie môžete navrhnúť v jemných pastelových farbách a prípadne na čalúnenie použiť svetlé farby. Veľký vizuálny efekt je možné dosiahnuť výberom zemitých odtieňov. Týmto spôsobom môže byť zapustené sedenie bezproblémovo integrované do zvyšku záhradnej krajiny bez toho, aby bolo obzvlášť nápadné.

Takto vyzerá moderná vonkajšia salónik!

zapustené vonkajšie posedenie moderný salónik pod plachtou ohnisko v strede veľmi štýlové a príjemné

Vďaka jasne oranžovým akcentom je zapustené vonkajšie posedenie ešte atraktívnejšie!

Potopené vonkajšie posedenie veľmi atraktívne a príjemné žiarivo oranžové akcenty čalúnenia vankúša

Večer sa zapustené vonkajšie posedenie zmení na obľúbené miesto na dlhé rozhovory.

zapustené vonkajšie sedenie efektné vonkajšie osvetlenie krb vstavaný svetelný zdroj rozprávkové svetlá na strome

 

Keďže sa tiež radi večer zdržiavate vonku, musíte myslieť na správne osvetlenie. Dobre sa tu používajú vstavané LED žiarovky, lampáše a rozprávkové svetlá. Vaše večery budú nielen jasnejšie, ale aj útulnejšie. Spolu s plápolajúcimi plameňmi v krbe vytvárajú skvelé svetelné efekty.

 Vstavané vonkajšie osvetlenie a krb v strede zaisťujú vaše špeciálne večerné chvíle.

zapustené vonkajšie posedenie vstavané vonkajšie osvetlenie ohnisko v strede veľmi štýlové a príjemné

 Čím je dizajn jednoduchší, tým je v relaxačnej zóne vonku viac pokoja a pohody.

Potopené vonkajšie posedenie veľa dizajnu z betónového kameňa na malej ploche v japonskom štýle jednoduché, ale pokojné a príjemné

Šikovné používanie prírodných materiálov dodáva zapadnutému vonkajšiemu posedeniu konečnú úpravu

Bez ohľadu na to, či chcete svoje zapustené vonkajšie posedenie navrhnúť minimalistické alebo moderné, ako japonskú záhradu alebo štýl vidieckeho domu, vyberajte len prírodné materiály! Pretože tu by malo byť všetko blízko k prírode. Paluba z drevených panelov alebo celá plocha by mala byť pokrytá kameňmi? Tu máte veľkú voľnosť pre svoje vlastné nápady na dizajn vonku. Chceme len dodať, že v niektorých zónach môžete použiť aj kamienky, vonku mať kamenné stoličky alebo betónový plot. To všetko sa dá perfektne skombinovať s množstvom dreva. Spolu so zeleným trávnikom všade naokolo, so stromami a kríkmi bude dokončené vaše zapustené vonkajšie posedenie. Dostanete sa tak do relaxačnej zóny, kde môžete celé leto v pohodlí tráviť nekonečné hodiny. Samozrejme s milými priateľmi a rodinou! Pretože spolu je to vždy príjemnejšie a zábavnejšie!

 Drevené a kamenné dosky k sebe dobre ladia!

zapustené vonkajšie sedenie zaujímavý dizajn z dreva a kamenných dosiek

 Kamienky a veľa betónu tu dotvárajú prírodný vzhľad.

zapustené vonkajšie sedenie kamienkové drevené lavice na betónový plot prírodný vzhľad

Prírodné materiály sú najlepšou voľbou pre dizajn akéhokoľvek vonkajšieho priestoru.

zapustené vonkajšie sedenie prírodný materiál kamienková betónová miska na oheň v strede

 Drevený plot a veľa zelených rastlín chránia vaše súkromie vonku.

zapustené sedenie vonku ochrana súkromia drevený plot veľa zelených rastlín krásny dizajn na štvorcovom povrchu

Aj na malom území si môžete vytvoriť príjemnú vonkajšiu relaxačnú zónu, dokonca aj v meste!

zapustené vonkajšie sedenie malá plocha na dvore v mestskej relaxačnej zóne je navrhnutá množstvom zelených rastlín

Doprajte si vonku pohodlie, ktoré si zaslúžite.

zapustené vonkajšie sedenie priestranný dizajn lavicových čalúnení príjemný a štýlový vonkajší priestor

zapustené vonkajšie sedenie štvorcový povrch prírodné materiály drevo okruhliaky veľa stromov

zapustené vonkajšie posedenie štýlový dizajn svetlých farieb na štvorcovom povrchu

Zapustené vonkajšie posedenie na malej ploche, stôl, dve stoličky, vedľa krb, krbové drevo