Používate v dome mramor? – Nie vždy je to najlepší nápad

mramor v dome používa svetlosivé odtiene

Používate v dome mramor? – Cenné znalosti s výhodami a nevýhodami

Milujete jeho krásu a vysoké štandardy kvality, ale mramor má aj svoje nevýhody. Tu je niekoľko dôležitých informácií o jeho vlastnostiach

Rôzni majstri používali mramor po mnoho storočí.

Výsledkom bolo, že vylepšili podlahy mnohých palácov, ich stropy a steny. Kedysi bol mramor vyhradený predovšetkým pre aristokraciu, ale teraz si našiel cestu do čoraz väčšieho počtu domov po celom svete..

Ak by ste sa rozhodli pre mramorové riešenie doma?

Mramor je tovar, ktorému hrozí, že zmizne. Preto sa nachádza v zníženom množstve a je ťažké ho kúpiť v dobrej kvalite. Pozrime sa na výhody a nevýhody tohto materiálu. Je potrebné zvážiť veľa vecí.

Základné fakty o mramore

Mramor je metamorfovaná hornina. Toto sa používa už mnoho rokov. Každý kus mramoru je iný. Odroda v zrne a farbe je údajne jednou z jeho najcennejších vlastností.

Mramor môže vykazovať jednotný alebo menej jednotný vzhľad. Súvisí to s jeho kvalitou a typom.

luxusný vzhľad je vždy zachovaný

mramor v dome použiť teakové základne skrine priestranný sprchovací kút

Mramorové druhy s luxusným povrchom majú rovnomernú farebnú paletu s jemným zrnom. Vzhľad by potom bol elegantný a jednotný, ako v tejto miestnosti.

Táto inštalácia má mramor s výrazným zvukom. Vzhľad je teda tiež menej jednotný. To môže byť rovnako účinné. Dôvod spočíva v jednotných tvaroch a detailoch, ktoré kameň vytvára.

Mramor mal byť z pohľadu technikov vyťažený čo najbližšie k Grécku alebo Taliansku. Dobre teda odolá vlhkému a teplému prostrediu.

Mám tiež ďalšie pozorovanie: väčšie množstvo obilia je znakom vyššieho podielu železa. V tejto časti kameň časom zmení svoj vzhľad.

Tip: Ak nemôžete dostať do svojej izby taliansky mramor, rovnako vhodný by mohol byť aj porcelán. Dosiahli by veľmi podobný vzhľad.

Ušľachtilé čerešňové drevo je nádherným doplnkom mramoru

Použite mramor v dome s jemnými skrinkami z čerešňového dreva

Výhody mramoru

S mramorom sa veľmi ľahko pracuje. Je to mäkký kameň, ktorý sa dá dokonca aj brúsiť. Môže byť tiež opracovaný a prevrhnutý. Mramor môžete teda použiť na rôzne účely. V tomto prípade boli všetky povrchy prevedené do tohto detailu, ako aj menšie detaily, napríklad na zárubne a stropné lišty.

Nevýhody mramoru

Vďaka svojej mäkkej štruktúre je mramor veľmi savý. Pri farbení vlasov hrozí zafarbenie. Z mnohých dôvodov sa veľa ľudí rozhoduje kombinovať mramor a porcelán. Mramor je veľmi citlivý na kyslé kovy. Z tohto dôvodu nemožno použiť mnoho čistiacich prostriedkov. Pri čistení by ste preto mali používať jemné pleťové vody alebo iné mäkké prostriedky. Predtým však vyskúšajte ich kompatibilitu s mramorom pomocou malého kúska.

Mramor je k dispozícii v rôznych tónoch

V dome použite mramor v tmavošedej a bielej farbe

Mramor navyše nie je najlepšou voľbou, ak máte deti.

Osobitné úvahy

Mramor obsahuje minerály. Preto obsahuje aj železo a to sa môže zmeniť na hrdzu. To môže z dlhodobého hľadiska zničiť jeho krásu.

Tu sa tiež odporúča test. Dajte dlaždicu, ktorú chcete používať, do vody asi dva dni. Potom ich vezmite späť na niekoľko hodín a znova ich ponorte. Sledujte dlaždice veľmi opatrne.

Sprchy vo veľkom štýle

mramor v dome používajú zapustené sklenené dvere

Pozor:

Ak používate tehlové tehly alebo malé mramorové dlaždice s doskami za sebou, majte na pamäti, že 95% dlaždíc musí byť pri akejkoľvek renovácii v kontakte s betónom. Betón sa inštaluje zubovou stierkou a nie všetky dlaždice môžu dosiahnuť 95% pokrytie.

Vstavané svetlá poskytujú ešte viac lesku

V dome použite mramor s tehlovým vzhľadom

Voštinový tvar mramorových dlaždíc je štýlovou voľbou

 

mramor v dome používa voštinové vzory

starostlivosť

Podľa mňa by mal byť mramor ozdobený kvalitným tmelom. Ďalej s nimi musí byť vykonaná starostlivosť. Potom by ste sa mali vyhnúť silným čistiacim prostriedkom. Postačiť by malo mydlo, voda a nylonová čistiaca kefa.

Na obrázku tu vidíte efekt práce s týmto agentom

mramor v domácom použití detail

tip: Uistite sa, že ste na rohy dali tmel. V opačnom prípade existuje riziko slabého spojenia medzi zálievkou a rohmi.

udržateľnosť

Pred rozhodnutím o kúpe mramoru by ste si mali určite urobiť prieskum. Na svete je príliš málo mramoru a príliš veľa predajcov tohto materiálu, ktorí dodávajú zlú kvalitu.

Dobre si premyslite dôležitosť a námahu jeho používania a porcelán považujte za alternatívu.

Voľne stojaca vaňa na mramorovej podlahe je skutočným pútačom pozornosti od Lizette Marie Interior Design

mramor v domácnosti použite voľne stojacu bielu keramickú vaňu