Pozvite známych umelcov Pop Art k sebe domov!

Čo je to pop art?

Hnutie Pop Art sa zrodilo vo Veľkej Británii v polovici päťdesiatych rokov minulého storočia; tento nový štýl sa za tie roky zmenil na jedno z najobľúbenejších umeleckých hnutí. Je vnímaná ako vzbura proti pompéznemu abstraktnému expresionizmu tým, že oddeľuje určité objekty od ich pôvodného kontextu a kombinuje ich s inými atypickými predmetmi s cieľom dosiahnuť úplne nové chápanie materiálu. Najrozmanitejšie vizuálne aspekty masovej komunikácie – televízia, časopisy a komiksy – slúžia ako inšpirácia pre umelcov Pop Art. Prostredníctvom tohto konceptu umelci zdôrazňujú návrat materiálnej reality do nášho každodenného života. Farebné a nádherné ilustrácie prinášajú nový spôsob myslenia, pretože sa zameriavajú na nespochybniteľnú realitu, na ktorú sa už zrejme dlho zabúdalo: každý bude mať svojich 15 minút slávy! Čo sa však stane, keď sa skončia?

Pop Art Artist – Andy Warhol ako hlavný predstaviteľ hnutia Pop Art

Andy Warhol

Vďaka svojim symbolickým majstrovským dielam kultúry pop -artu si Andy Warhol rýchlo vyslúžil prezývku pápež (alebo kráľ) pop -artu a na začiatku 60. rokov sa stal hlavným predstaviteľom hnutia pop art v USA. Umelca k jeho dielam inšpirovalo množstvo známych osobností, rôznych protagonistov filmu a televízie a typických amerických produktov konzumnej spoločnosti..

Strhujúca sila jeho obrazov vytvorila úplne nové umenie vnímania a vnímania umenia; Napriek tomu, že jeho ilustrácie boli v tom čase silne kritizované, stále vzbudzujú náš záujem a podnecujú naše abstraktné myslenie. Tu sú naše TOP 3 z jeho svetoznámych umeleckých diel:

  • Jeho autoportrét je súčasťou svetoznámej série portrétov, ktoré vytvoril zhruba rok pred svojou smrťou. Päť umeleckých diel sa líši iba farebnými prevedeniami – červená, zelená, modrá, fialová a žltá tvoria paletu jeho portrétnej série. Zobrazenie už unaveného sochára s unikátnou parochňou je vnímané ako skutočný symbol populárneho umenia 20. storočia!

Pop Art Artist – Andy Warhol a jeho automobilové portréty v rôznych farbách

portrét auta andy wharhol

andy portrét auta

  • Warholova séria plechoviek na polievku Campbell pozostáva z 32 rôznych obrazov – jeden pre každú z 32 rôznych polievok, ktoré spoločnosť v tom čase predávala. Práve toto majstrovské dielo urobilo z hnutia Pop Art v polovici 20. storočia vedúce umelecké hnutie v USA. Technika použitá pre ilustráciu a komerčnú podobu ilustrácií spočiatku vyvolala silné pobúrenie a otvorené obvinenia voči filozofii pop -artu. Nasledujúce diskusie o povahe a etike diel tohto druhu urobili z Andyho Warhola najznámejšieho umelca pop -artu všetkých čias.!

Pop Art Artist – Konzervy na polievku Campbell stelesňujú základnú myšlienku Pop Art

pop -art umelec polievkové plechovky

majstrovské dielo umelca pop -artu

  • Keď Merilyn Monroe v auguste 1962 zomrela, Warhol v nasledujúcich týždňoch vytvoril svoje najväčšie majstrovské dielo – 50 zobrazení herečky, všetko podľa jednej z jej fotografií z filmu Niagara (1953). Vľavo je 25 obrázkov v jasných pestrých farbách, zatiaľ čo druhá polovica obrázkov vpravo je čiernobielo a vyznačuje sa blednutím, ktoré je v umení bežné. Podľa mnohých vedcov tento silný farebný kontrast symbolizuje protichodnú morálku filmovej hviezdy. The Guardian označil túto reprezentáciu za tretie najvplyvnejšie umelecké dielo v modernom populárnom umení všetkých čias.

Pop Art Artist – najznámejšie Warholovo majstrovské dielo

pop art marylin monroe

múzeum merylin monroe andy wharhol

Pop Art dizajn u vás doma

V súčasnej dobe je Pop Art jedným z najobľúbenejších umeleckých hnutí a výstavy Pop Art sa tešia značnému záujmu divákov po celom svete. Toto umelecké hnutie je však možné začleniť aj do interiérového dizajnu, aby tieto viacfarebné a neobvyklé diela vytvorili príjemnú atmosféru a dodali vášmu domovu punc extravagancie. Farebné motívy je možné nielen zavesiť na stenu vo forme obrázku, ale je možné ich predstaviť aj prostredníctvom rôznych textilných vzorov ako čalúnenie, obliečky na vankúše, koberce alebo dokonca posteľná bielizeň. Buďte odvážni, pokiaľ ide o zariadenie vášho domova, prelomte hranice konvenčného dizajnu a vytvorte si vlastné vkusné útočisko!

Pozvite k sebe domov najznámejších umelcov Pop Art a ich majstrovské diela!

pop art výtvarný návrh

pop art obývacia izba

Dajte dôraz na svoj interiérový dizajn na farebné majstrovské dielo Pop Art so silným posolstvom

pop art obrázok

Zaslúžili si pop -artoví výtvarníci miesto u vás doma??

pop art dekorácia

Stačí sa riadiť našimi radami a potom sa tešiť z výsledku

dom umenia pop art

Pop Art umelci a ich inovatívne nápady upútajú pozornosť každého

domov v štýle pop art

Navrhli by ste svoju obývačku týmto spôsobom?

pop art dekorácia interiéru

Pop Art Design – S vhodnými farbami vytvoríte senzačný vzhľad

pop art inovatívny

Naše nápady na dizajn pop -artu

pop art kuenslter výzdoba interiéru

pop art dekor

Pop Art Artist – Zaveste slávneho Warholovho Mickeyho Mousa do obývačky

pop art vytvárajúce umenie

Vytvorte umelecký dojem a nechajte každého žiarliť na váš osobný životný štýl

pop art dekorácia obývačky

Kuchyňu je možné ľahko premeniť na majstrovské dielo Pop Art …

kuchynský pop art

… alebo dokonca záchod!

pop art v kúpeľni

Nasledujúce obrázky predstavujú niekoľko nápadov na samolepky na stenu Pop Art a ďalšie príslušenstvo 

pop art spacia miestnosť

pop art spálňa

pop art stena

pop art domov

dekorácia pop art

obliečky na vankúše pop art

pop art vankúš

pop art výtvarný návrh

Pop Art Artist – kaviareň v štýle Pop Art

káva pop art

Nasleduje vaša šanca obdivovať niektoré z najzaujímavejších a najtypickejších diel pop -artu!

Začneme Warholovým Mickey Mouseom

mickey mouse andy warhol

pop artový umelec

pop art kultúra umenie

pop art výtvarník

pop art bozk