Skvelé nápady na dekoráciu krbov

skvelé nápady na dekoráciu krbov kreslá moderná pohodlná ergonomická hrubá stena

Skrášlite svoje krby pomocou nasledujúcich tipov na zdobenie

Vďaka nádherným farbám a doplnkom je možné krb premeniť na krásne ohnisko v obývačke alebo kdekoľvek inde.

Chcete zdôrazniť prírodnú krásu vašich krbov? Otvorte svoje zmysly šírke možností.

Pomôcť vám k tomu môžu zbierky, pozoruhodné umelecké diela alebo rodinné obrázky. Toto je len niekoľko príkladov, ako môžete krb urobiť zaujímavejším a osobnejším.

Usporiadanie vašich osobných vecí môže byť výrazným vyhlásením, ktoré skrášli štýl vo vašej izbe.

Základom vášho štýlu zdobenia môžu byť každodenné doplnky, rodinné dedičstvo alebo umelecké diela. Kreatívne umiestnenie alebo šikovné doplnky však môžu váš krb rozžiariť. Či už ste fanúšikom tradičných, moderných alebo eklektických štýlov, môžete využiť tipy uvedené nižšie.

Vytvorte spojenia

skvelé nápady na dekoráciu krbov kreslá biele pruhy vankúše krbová rímsa

Chystáte sa vyberať položky, ktoré chcete umiestniť na krbovú rímsu? Alebo možno chcete dať nejaký na stenu vedľa? Vyberajte ich tak, aby mali niečo spoločné.

– Myslite na rodinné zbierky riadu, sôch, starých kníh, ktoré dodajú osobnosť. Čím viac ich bude, tým bude zábavnejší. Naplňte nimi rímsu, ale vyhnite sa preplneniu. Postavte ich do rôznych výšok a používajte ich rovnako ako pri hodnotných zbierkach.

– Podobná farebná paleta môže viesť k úspešnej kombinácii predmetov, ktoré by sa inak nezhodovali. V dizajne prevezmite dominantnú farbu v miestnosti. Hľadaj položky v tomto odtieni. Môžu to byť sviečky, rámy obrazov alebo umelecké diela

– Objekty, ktoré tematicky súvisia s farebnými nuansami vo vašej miestnosti, môžu mať rovnaký účinok ako podobná farba. Zbierajte predmety v prírode a kombinujte ich s krásnymi rastlinnými alebo botanickými výtlačkami. Vystavte predmety súvisiace s konkrétnym koníčkom.

– Svoj dizajn môžete urobiť ešte zaujímavejším tým, že ho zopakujete. Môžete tomu dať grafický charakter. Čo tri čiernobiele obrázky vašich detí, umiestnené vedľa seba a starostlivo zarámované, matované a zavesené? Takáto konštelácia by mala nádherný efekt, však??

 Vytvorte jeden pútač očí

chladné nápady na dekoráciu krbov, rámček rímsy krbu biela žltá farba

Jednoduchým, nezdobeným predmetom zdôraznite úlohu krbu ako osi otáčania. Na krbovú rímsu môžete zavesiť veľké umelecké dielo alebo zrkadlo. Radšej by ste išli do ležérnejšieho štýlu? Vybraný predmet podoprite vedľa rámu rímsy na stenu.

Je múr veľmi vysoký? Potom zaveste obrázok dostatočne vysoko, aby boli vnímané ako bežný predmet.

Minimalistický dizajn rímsy by bol vhodný v minimalistickej miestnosti. Malý krbový krb by v miestnosti preplnenej luxusným nábytkom pôsobil príliš žalostne.

Spojte trojrozmerné objekty

Chystáte sa vyberať pre svoj krbovú rímsu rôzne trojrozmerné objekty? Vďaka rozmanitosti tvarov a veľkostí by mohli prispieť k obzvlášť zaujímavému vzhľadu. Tie zaujímavejšie kúsky dajte na zadnú stranu krbovej rímsy. Ďalej môžete veľkosti striedať v zmysle vizuálne vzrušujúceho vzhľadu. Potom položte predmety rôznych tvarov a veľkostí vedľa seba a nechajte medzi nimi priestor na dýchanie.

Zmiešajte skupiny malých a veľkých predmetov. Veľká rímsa by nemala zatieniť malé predmety.

Symetrické vs. asymetrické

skvelé nápady na dekoráciu krbov sedacie súpravy vankúše gitarové rustikálne stolové lustre

Pri umiestňovaní rôznych predmetov na krbovú rímsu by ste sa mali rozhodnúť pre symetrický alebo asymetrický vzhľad. Mali by ste sa rozhodnúť v závislosti od vášho osobného vkusu alebo vzhľadu, ktorý hľadáte.

– symetrický proces je najpraktickejší a najpopulárnejší, pokiaľ ide o navrhovanie podlahového priestoru. Výsledok je klasický a veľmi vizuálne príťažlivý. Najprv by ste mali začať s predmetom, ktorý slúži ako ústredný bod. To môže predstavovať buď najväčší, alebo ten s najväčšou vizuálnou silou. Potom sa prepracujte vytváraním zrkadlových obrazov. Kusy nemusia byť identické, ale mali by navzájom súvisieť

– Asymetrické usporiadanie vytvára harmóniu medzi predmetmi rôznych veľkostí a tvarov. Kľúč: dosiahnuť rovnováhu bez zoradenia v rámci spoločnej línie. Vyrovnajte veľké a ťažké kusy ich kombináciou s malými. Asymetrické súhvezdia sú obzvlášť vhodné pre moderné byty.

Za krbovou rímsou

Dekorácia nemusí byť nevyhnutne na krbovej rímse alebo nad ňou. Môžete za to umiestniť aj nápadné umelecké dielo. Pri tom zvážte ohnisko a ohnisko.

– V teplom období by ste mohli čiernu dieru naplniť čerstvými bielymi kmeňmi brezy. Tradičné usporiadanie ohňa dodáva klasickému nádychu. Ak chcete dosiahnuť grafickejší vzhľad, polená uložte do blokov spredu dozadu a odrežte konce.

– Bežnou ozdobou ohniska je krbová zástena a ďalšie nástroje. Aj keď sú užitočné, môžu vyhovovať vášmu štýlu a odrážať vašu osobnosť. Nástroje na trhu nájdete v rôznych ozdobných variáciách, ktoré by vyhovovali svojráznemu štýlu aj elegantnému súčasnému štýlu. Zaujímavý ornament môže byť vítanou zmenou oproti každodennému štýlu. Na svoj návrh sa môžete spoľahnúť aj na veľké kusy: Bude to kôš s kmeňmi, rastlina v kvetináči alebo kus sochy. Budú tiež silným vyhlásením proti veľkému krbu.

Máte teraz lepšie nápady, ako si ozdobiť krb na Vianoce? Naše tipy vám určite pomôžu!

Výnimočný krb na rohu steny

cool nápady na dekoráciu krbov rohový nízky konferenčný stolík pohovky otvorené police

Tradičné domáce zariadenie

skvelé nápady na dekoráciu krbov klasická tradičná obrazovka s dreveným povrchom

Klasický dizajn v obývačke s bohatým ornamentom

cool nápady na dekoráciu komínov klasická nástenná zrkadlová ozdoba stolička

Svetlý, teplý nábytok do obývačky

chladné nápady na dekoráciu komínov moderné zariadenie svetlé teplé prostredie

Súčasná obývačka – elegantná dekorácia inšpirovaná prírodou

skvelé nápady na výzdobu krbov moderne zariadené sedacie súpravy

Rustikálna obývačka – drevený nábytok

skvelé nápady na dekoráciu krbov moderný nábytok kamenná stena drevo

Vstavaný krb s povrchom Msaik

skvelé nápady na dekoráciu pre moderné komíny vrátane povrchu mozaiky pohoviek   Tri obrazy nad krbomskvelé nápady na dekoráciu komínov kreslá z ocele a dreva na stenu

Kamenný krb vo veľkej obývačke – ergonomické kožené ležadlo

útulná obývacia izba vstavané krbové kamenné ležadlo ergonomická biela koža

Mohutný vstavaný krb – nad ním viselo nástenné zrkadlo

skvelé nápady dekorácie pre komíny tradične symetrické usporiadanie