Skvelé tipy, ako byť v zime zdravý a šťastný

Vonku je počasie čoraz pochmúrnejšie a s ním klesá aj náš barometer nálady. S príchodom chladnejšieho obdobia sa mnoho ľudí cíti v strese a depresii. Tento rok musíte počítať s Covid-19 a v tejto súvislosti zvážiť všetky obmedzenia, nariadenia atď. Je preto pochopiteľné, že počas týchto mesiacov človek vôbec nemá chuť robiť niečo vtipné a zábavné. Ale viete, že existujú chytré spôsoby, ako zabrániť zimnej depresii. Dnes vám chceme dať také tipy, aby ste v zime zostali zdraví a šťastní. Jediné, čo skutočne musíte urobiť, je trochu prispôsobiť svoj životný štýl novým životným podmienkam. V zime môžete pre svoje zdravie urobiť aj veľa dobrého. Môžete si tiež zlepšiť náladu a cítiť sa vyrovnane. V nasledujúcom texte vám ukážeme jednoduché každodenné činnosti, ktoré sú práve teraz dôležité a veľmi prispejú k vášmu všeobecnému blahu.

Napriek zmene ročného obdobia môžete zostať zdraví a šťastní.

zdravá a šťastná v zime mladá žena v kresle pred horiacim krbom kniha v ruke palivové drevo teplá útulná izbová atmosféra

 Tip č. 1 proti zimnej depresii: uvarte alebo upečte niečo špeciálne

Teraz vyjdite z hrnca a plechu na pečenie a ukážte všetkým rodinným príslušníkom a priateľom, čo môžete v kuchyni robiť! Spoločné varenie a pečenie nie je len zábava, takéto aktivity vám zlepšia náladu a zabudnú na všetko, čo je o zimnej modrej!

V zime musíte do svojho jedálnička zaradiť rôzne jedlá. Takto získate dostatok energie, minerálov a vitamínov. Vďaka tomu budete fit a v strehu a zostanete šťastní a zdraví! Nezabudnite jesť teplé jedlá, studené jedlá sú v zimnom období tabu! Na varenie používajte veľa čerstvej zeleniny a ďalšie vysokokvalitné výrobky, ako sú chudé mäso, ryby a mliečne výrobky.

V adventnom období môžete prejaviť svoje umenie pečenia …

Zostaňte v zime zdraví a šťastní, pečte v adventnom období vynikajúce domčeky

 Odoláte tomuto lahodnému kakaovému koláču s kúskami broskyne??

v zime zdravé a šťastné, kakaové koláče s kúskami broskýň zostávajú lahodné a neodolateľné

Nájdite si vhodnú príležitosť a upečte pre svojich blízkych chutný koláč, napríklad s orieškami, semienkami, čerstvým ovocím a sušeným ovocím. Človek si obzvlášť rád dopraje niečo sladké v chlade. Pri varení a pečení používajte aj veľa korenia ako zázvor, kmín, oregano a škoricu. Zahrejú a príjemne vonia. Navyše patria presne k zimnému obdobiu, zlepšia vám náladu a prinútia vás pozerať sa optimisticky do budúcnosti.

Malé sladkosti, jablká a horúci čaj robia pobyt doma ešte príjemnejším.

zdravá a šťastná v zime mladá žena zostane v posteli malé cukríky jablká horúci čaj príjemná útulná atmosféra

 Aromatický čaj by v zimných mesiacoch rozhodne nemal chýbať na vašom konferenčnom stolíku.

Zostaňte v zime zdraví a šťastní. Vôňa aromatického čaju na konferenčnom stolíku a plyšových prikrývkach vedľa neho

Tí, ktorí radi pijú čaj, si môžu vybrať zo širokej ponuky aromatických bylinných čajov. Naštartujú váš metabolizmus a dodajú vám príjemný pocit sýtosti. So šálkou horúceho čaju v ruke si skutočne oddýchnete. Vezmite si útulnú prikrývku a vzrušujúcu knihu a doprajte si potešenie z toho, že máte chvíľku pre seba. Zima môže byť taká krásna!

Urobte si pohodlie vo vlastných štyroch stenách a znížte stres z každodenného života!

zdravý a šťastný v zime zostaňte doma útulný pripravte si horúci čaj sviečky s jemnou textúrou

 Hovoríme tomu čistý relax!

zdravé a šťastné v zime mladé dievča zostane v spálni relaxovať čistá mäkká posteľná bielizeň aromatizuje čaj

Tip č. 2: Zostaňte aktívny aj v zimných mesiacoch!

Toto je veľmi dôležitý tip pre každého, kto chce zostať v zime zdravý a šťastný. Stručne povedané, musíte zostať aktívny, aby ste posilnili svoje duševné zdravie a fyzickú obranu. Ak máte radi napríklad beh alebo beh, môžete to urobiť aj v chladnom počasí. Vezmite so sebou svoje deti a urobte si aspoň raz týždenne dlhú prechádzku bez ohľadu na to, či slnko slabo svieti, či prší alebo sneží. Každé cvičenie na čerstvom vzduchu je zdravé a robí radosť malým i veľkým!

Behať v zlom počasí? Áno, prečo nie! Vďaka tomu je každý fit, zdravý a šťastný!

zostať zdravý a šťastný v zime, mladý muž behať byť fit v zlom počasí

Celá rodina sa vydáva na prechádzku v slnečných zimných dňoch.

zostaňte v zime zdraví a šťastní celá rodina dve deti idú na prechádzku v slnečnom zimnom dni

Zostaňte spoločenskí v dobách Corony a napriek zimnému chladu! Môžete kontaktovať svojich priateľov prostredníctvom sociálnych médií a byť vždy aktuálni. Teraz je možné niekoľko hodín spoločne v posilňovni. Alebo dávate prednosť joge alebo pilates ako skupinovému tréningu? Takéto športové aktivity posilňujú telo a robia vás zdravšími!

Tip č. 3: Zdravý spánok je alfou a omegou pohody v zime

Čím sú dni kratšie, tým dlhšie môžete spať. V zime zmeníme spánkové návyky a ideme spať skôr. Telu tak doprajeme viac času na odpočinok a dokáže lepšie regenerovať svoje vnútorné sily. Preto je zdravý spánok v zime zásadný pre vaše blaho, aby ste mohli chladné obdobie prežiť šťastne a zdravo. Doprajte si väčšie pohodlie aj v spálni. Pekné, mäkké posteľné prádlo, vankúše, útulné prikrývky a prikrývky sú v tejto miestnosti teraz v sezóne. Odporúča sa tiež zabezpečiť, aby bol vzduch v spálni vlhký a čistý. Možno tam už máte zvlhčovač alebo si ho chcete kúpiť? Alebo dodajte prostrediu zelený nádych umiestnením niektorých izbových rastlín, ktoré čistia vzduch. Možnosti sú skutočne nekonečné! Každý z nich prispieva k lepšej nálade a pôsobí proti zimnej depresii!

V zime to doma tak príjemne vonia po pomarančoch, škorici a šiškách.

zostaňte v zime zdraví a šťastní typické vône pomaranče škorica šišky aromatický čaj

 Tip č. 4: Príjemné arómy a vždyzelené izbové rastliny pôsobia pozitívne na telo i dušu

V neposlednom rade chceme zdôrazniť pozitívne účinky príjemných vôní a vždyzelených izbových rastlín na telo i dušu. V zime zostávame dlhšie doma a dýchame vzduch v miestnosti. Dbajte preto zvlášť na to, aby bol čistý, bez akýchkoľvek toxínov. Ako sme už uviedli, čističky vzduchu a zodpovedajúce izbové rastliny sú v tomto ohľade vaši najlepší priatelia. Lampy s esenciálnymi olejmi, vonné sviečky a podobne ešte viac spríjemňujú vzduch v miestnosti. Krásne arómy navyše ovplyvňujú aj našu náladu tým, že nám dodávajú krásne myšlienky. Doprajte si atmosféru tonizujúcej miestnosti, pomazlite sa so svojim blízkym a nechajte svoju myseľ blúdiť. Zima sa čoskoro skončí! Počas tejto doby je dôležité, aby ste zostali zdraví a šťastní!

Každá minúta veľkej lásky vás robí šťastnými!

zostaň v zime zdravý a šťastný mladý pár sa napriek chladu mazná

 Môžete si urobiť dlhé prechádzky na čerstvom vzduchu a posilniť svoj imunitný systém.

Zostať v zime zdraví a šťastní Seniori chodia na prechádzky na čerstvom vzduchu

Aj krátke výlety robia radosť malým i veľkým!

Zostaňte v zime zdraví a šťastní Mladá žena batoľa krátky výlet romantický panoramatický výhľad na jazero malý ostrov starý hrad

 Váš vlastný domov je vašou ríšou pokoja a relaxácie v zime!

zostaň v zime zdravý a šťastný, urob si pohodlie doma, žena v kresle, piť čaj, vedľa nej relaxuj zelenú rastlinu