Starostlivosť o rastliny – Vzdušné rastliny ako skvelá dekorácia

rastliny starostlivosti závesný vzduch rastliny okno

Návrhy na starostlivosť o rastliny

Už ste niekedy priviedli rastlinu k zlému koncu? Neberte to ako výčitku! Stalo sa mi to viackrát. Dokonca aj so vzduchovými rastlinami. Napriek tomu, že sa o ne v skutočnosti dá ľahko starať, je možné ich ubytovať. Alebo možno je to čiastočne preto, že veríme, že sa nedokážu zlomiť.

Preto ich rýchlo zabúdame polievať.

Ak sa však budeme riadiť pravidlom z Starostlivosť o rastliny učiť sa, potom im pomôžeme prežiť a vyrásť.

Starajte sa o svoje rastliny

rastliny ošetrujú porcelánové kvetináče vzdušné rastliny

Ako teda môžete udržať zdravé rastliny vzduchu? Potrebujú prosperovať v širokom okolí bez priameho slnečného žiarenia a z času na čas ich treba ponoriť do vody. Je svetlo? Viac -menej … Prečítajte si ďalšie podrobnosti!

Pekné rastliny ako ozdoba

rastliny ošetrujú vzduch dekorácie rastlín

Postarajte sa o vzduchové rastliny

Na tomto mieste by som chcel zdôrazniť, že takmer všetky letecké závody, ktoré boli zobrazené v dnešnom článku, nájdete v obchode Etsy. Áno, toto je určite dobré miesto na nákupy leteckých závodov. Dajú sa kúpiť aj v škôlkach, záhradných centrách a niekedy dokonca aj v kvetinovej časti miestneho obchodu s potravinami.

Vzdušné rastliny ako dekorácia stola

okraj kvetináča s kvetmi Vtáčik a perie

Jednou z najčastejších mylných predstáv je, že tieto druhy rastlín čerpajú všetok vzduch, ktorý potrebujú. V skutočnosti potrebujú vodu! Toto je najpozoruhodnejší znak toho, že im niečo také chýba: listy sa začínajú krútiť. Ďalším dôležitým pravidlom je zalievať vzduchové rastliny ponorením do umývadla, misy alebo iného druhu nádoby.

Starostlivosť o rastliny vodou

rastliny sa starajú o plávajúci drez

Je vaše prostredie niekde na suchom mieste? Pre optimálnu starostlivosť môžete polievať 2 až 3 krát týždenne. Vlhké prostredie vám poskytne väčšiu voľnosť. Namáčanie rastliny na 15 až 20 minút je veľmi užitočné. Môžete ich osviežiť aj medzi zalievaním vďaka rozprašovaču. [Obrázok Životný štýl a dizajn online]

Nechajte uschnúť na utierke

rastliny ošetrujú vzduch dekorácie rastlín

Pred umiestnením vzduchotechniky späť do rohu by ste ju mali nechať uschnúť na dobre vetranom mieste. To sa dá urobiť na vhodnom povrchu alebo na handričke. Niektorí odborníci odporúčajú, aby rastlina takto vydržala niekoľko hodín. Zabráni sa tým hromadeniu vody na vydutých miestach a zabráni sa jej hnilobe.

Biely macrame

kvetináč biely macrame Thrifted Made starostlivosť o rastliny

To sa zdá byť dosť, nie? Ale pokiaľ ide o letecké závody, na internete je možné nájsť nekonečné množstvo informácií. Niektorí odporúčajú opláchnuť rastliny pod tečúcou vodou a iní – namočiť ich. Ak si vyberiete druhú alternatívu, mali by ste počítať s 20 až 30 minútami.

Ako teda zistíte, čo je pre rastlinu správne? O tom si povieme aj v ďalšej časti článku.

Krásne závesné vzduchové rastliny

kvetináče na starostlivosť o rastliny Ručne vyrábané Sammade

Starajte sa o svoje rastliny

Pamätáte si, čo sme už povedali, že zvinuté listy naznačujú dehydratáciu? V skutočnosti je skutočne pozoruhodné, koľko sa o svojej rastline môžete dozvedieť len jej pozorovaním.

Väčšina vzduchových rastlín sa nachádza v nádobách, nie v kvetináčoch. Môžete ich preto vziať von bez veľkého stresu. Môžete ho teda ľahko vziať na stranu a skontrolovať, či je všetko v poriadku. Nič nebráni tomu, aby sa to dialo pravidelne.

Geometrické sklenené terárium

geometrické terárium Meg A Myers Designs

Ako už bolo povedané, existujú všeobecné pokyny pre starostlivosť o rastliny. Nemali by ste si to však mýliť s magickým vzorcom. Často sa treba spoliehať na zásadu „pokus – omyl“. Jeden alebo dva z nich vydržia pozoruhodne dobre a iné začnú hniť.

Niektoré sa tiež môžu ukázať ako odolnejšie ako ostatné. Sledujte a učte sa za pochodu!

Kvetináč v čiernej a bielej farbe

kvetináč Melissa Maya Starostlivosť o keramiku

Ďalej je možné povedať nasledujúce: Ak vzduchové rastliny nerastú tak dobre, ako sa očakávalo, môže to byť tiež dôsledkom nedostatku svetla. Ďalším vysvetlením by bola príliš nízka teplota, pri ktorej sa vyvíjajú.

Vzdušné rastliny môžu prežiť vonku. Nezabudnite, že pre vás je najlepšie priame svetlo a že najlepšia teplota je medzi 10 a 30 stupňami.

Farebná kráska

vzdušné rastliny starostlivosť o krútené hektáre rastlín

Nebojte sa starať o svoju stromovú záhradu. To zahŕňa odstránenie odumretých listov a odrezanie odumretých koncov rastlín. Správna starostlivosť o rastliny vám pomôže dosiahnuť dobré zdravie pre vaše rastliny.