Súkromný krytý bazén je luxusom a úplnou relaxáciou

Ako naznačuje názov, vonkajšie bazény sa tradične stavajú vonku. Existujú však bohatí ľudia, ktorí sa nechcú zaobísť bez svojho každodenného plaveckého výcviku ani v zime. Z tohto dôvodu si môžu doma postaviť krytý bazén a tým pozdvihnúť kvalitu svojho života na vyššiu úroveň. Pretože krytý bazén vo vlastných štyroch stenách vám tam umožní zaplávať si bez ohľadu na dennú dobu a ročné obdobie. Je však doma dostatok miesta na súkromný krytý bazén? Odpovede na tieto a ďalšie otázky o krytom bazéne budeme hľadať v tomto článku. Sme radi, že môžeme informovať o výhodách, ktoré takýto bazén má, a ukázať vám úchvatné kryté bazény, ktoré vás určite inšpirujú.

 Vo svojom súkromnom krytom bazéne môžete relaxovať vonku kedykoľvek počas dňa bez ohľadu na počasie.

Krytý plavecký bazén doma okrúhla kúpeľná nádrž hrubá kamenná stena fontána príjemná atmosféra miestnosti vysoké okná veľa svetla

Aké výhody vám prináša súkromný krytý bazén??

V prvom rade by sme chceli objasniť: krytá plaváreň doma nie je pre každého. Na jednej strane je to vysoká investícia a je nevyhnutné, aby ste svoj rozpočet previedli predtým, ako sa ho rozhodnete postaviť. Okrem toho musíte mať doma správny priestor pre krytý bazén.

Kde by to mohlo byť? Podrobne to vysvetlíme nižšie. Krytý bazén má však mnoho výhod. Ponúka napríklad celoročnú zábavu pri kúpaní a možnosť cvičiť svoj obľúbený šport v tichej a uvoľnenej atmosfére. V súkromnom krytom bazéne ste chránení pred zvedavými pohľadmi, ako aj pred dažďom, snehom, teplom a UV žiarením. Krytý bazén má navyše vždy čistú vodu príjemnej teploty, takže vás láka kúpanie vo dne v noci. Na rozdiel od záhradného bazéna nie je potrebné časovo náročné čistenie, pretože do vody nemôže spadnúť žiadne lístie. Nemohol na ňu zaútočiť ani hmyz.

 Krytý plavecký bazén doma ponúka celoročnú zábavu pri kúpaní ….

Krytý plavecký bazén doma s okrúhlou vírivkou a mnohými zelenými rastlinami s tropickým nádychom

  …. vlastne pre mladých aj starých!

Krytý bazén doma, štvorcový tvar, plávanie otca a syna baví kúpanie

Kde je najlepšie miesto pre krytý bazén doma?

Ak žijete v regióne s drsnými poveternostnými podmienkami alebo ak je na vás leto príliš krátke, mohla by byť vašou prioritou výstavba krytého bazéna. V takom prípade sa musíte najskôr porozhliadnuť po vhodnom mieste pre svoj vlastný krytý bazén. Dáme vám dve perfektné možnosti, ale určite by ste mohli zvážiť aj ďalšie. Krytý bazén môže byť umiestnený v suteréne vášho domu alebo v samostatnom pavilóne. To sú dva skvelé nápady na stavbu krytého bazéna. Pomôžu vám vydržať všetky poveternostné podmienky a užiť si kúpanie v lete aj v zime.

Krytý bazén môže byť tiež stelesnením luxusu a prvotriednej relaxácie.

Krytý bazén vo veľmi luxusnom štýle doma ponúka prvotriedne relaxačné žiarovky, lustre, závesy

 A) Súkromný krytý bazén v suteréne vášho domu

Ak máte prízemie, ktoré je dostatočne veľké a má nosnú podlahu, je skvelé vytvoriť si vlastný krytý bazén. Môžete si tam oddýchnuť po dlhom a namáhavom dni a prežiť skvelé chvíle s rodinou a priateľmi. Záleží na vašich preferenciách, ale môžete si tam dať aj vírivku. Alebo by ste chceli mať skutočný plavecký bazén, kde si zaplávate niekoľko kôl každý deň? Tak či onak, v krytom bazéne na prízemí určite potrebujete dostatok svetla, pretože nechcete plávať v tme, to je pravda?

 Skombinujte osvetlenie odolné voči vlhkosti a zelené rastliny a vytvorte doma fantastické prostredie v chudobných interiéroch!

Krytý plavecký bazén doma predĺženého tvaru, muž vo vode odolnom proti vlhkosti, množstvo zelených rastlín, tropický nádych

Odporúčame vám tiež nainštalovať vnútorné osvetlenie bazéna. Vo večerných hodinách vytvoria v krytom bazéne magickú atmosféru. Tieto svetlá sú navyše veľmi príjemné. Ak urobíte všetko správne, budete mať miestnosť plnú svetla. Ďalším skvelým nápadom je umiestniť okolo bazénu vždyzelené rastliny a kvety do kúpeľa. Tie prinesú tropický nádych a celá miestnosť bude pôsobiť ešte krajšie.

Čistý minimalizmus v krytom bazéne doma!

Krytý bazén doma Čistý minimalizmus v prevedení mramorových panelov na stenu v sivej farbe

Krytý bazén doma čistý minimalizmus podlhovastý tvar dievča vo vode sivé kachle vstavané osvetlenie

Krytý bazén doma čistý minimalizmus sivá dlažba vysoké sklenené okná výhľad do záhrady

 Je plávanie vašim obľúbeným športom?

Krytá plaváreň doma plávanie Obľúbené športové plutvy

B) Súkromný krytý bazén v samostatnom pavilóne na dome alebo vedľa domu

Ak máte vonku dostatok priestoru, môžete pridať samostatný pavilón priamo k domu a postaviť tam krytý bazén. V tom ste dobre chránení pred prekvapeniami v zlom počasí. Tajomstvom je, pokiaľ je to možné, mať vysoké sklenené steny, sklenené dvere a možno presklený strop, aby do krytého bazéna prepúšťalo dostatok denného svetla. Môžete sa tiež pozrieť von pri plávaní a znova sa cítiť blízko k prírode. Keď je teplo a máte radi počasie, môžete otvoriť všetky dvere a byť ako uprostred prírody.

 Sklenený strop prepúšťa svetlo aj za zlého počasia a máte pocit, že ste v kúpeľnom centre.

Krytý bazén doma, luxusný dizajnový sklenený strop, množstvo prirodzeného svetla ako v kúpeľnom centre

 Vysoké sklenené okná otvárajú perspektívu von.

Vnútorný izbový dom obdĺžnikového tvaru s modrou dlažbou a vysokým skleneným oknom pekná perspektíva vonku

Doprajte si v krytom bazéne čo najväčšie pohodlie!

Vnútorný izbový dom obdĺžnikového tvaru modré kachľové kvetináče vždyzelené rastliny televízia na stene

 Tu si môžete dopriať plný relax aj v zime!

Krytý plavecký bazén doma úchvatný výhľad sklenená stena zimná krajina vo vnútri teplé relaxačné lehátko

Na čo by ste si mali dať pri stavbe súkromného krytého bazéna pozor??

Ako už bolo povedané, krytý bazén je vždy vysokou investíciou, ktorú si nemôže dovoliť každý. Okrem toho je starostlivosť a údržba krytého bazéna doma tiež veľmi drahá. Napríklad potrebujete výkonný vykurovací systém, aby bola teplota vody vždy pohodlná. Bazénové tepelné čerpadlo a výmenník tepla tu musia byť. Na čistenie bazéna potrebujete aj bazénový vysávač alebo bazénový robot. To znamená, že existuje moderná technológia, ktorá vám zaručí najlepšiu hygienu v krytom bazéne. Pre tieto a pre regulátory pH a ďalšie výrobky na ochranu bazéna si však musíte siahnuť hlboko do vrecka.

Zábava pri kúpaní stojí niekedy veľa peňazí.

Krytý bazén doma Čistá luxusná zábava pri kúpaní stojí veľa peňazí

Krytý plavecký bazén doma krytý bazén sklenené steny krásna panoráma dievča vo vode

Krytý bazén doma predĺžený tvar sklenené okno krásny výhľad do záhrady

Extra tip: Ak máte v domácnosti malé deti a domáce zvieratá, musíte dodržiavať špeciálne bezpečnostné pravidlá. Napríklad musí byť obmedzený ich prístup do krytého bazéna. Deti nikdy nesmú nechať špliechať alebo hrať sa v krytom bazéne bez dozoru.

Teraz sa však môžete sami rozhodnúť, či je súkromný krytý bazén pre vás alebo nie. Našou jedinou úlohou je predsa informovať vás o rôznych možnostiach väčšieho luxusu a relaxu vo vlastnom dome.

 Súkromný krytý bazén je skutočne niečo krásne, ale pre väčšinu ľudí zostáva snom.

Krytý bazén doma v samostatnom pavilóne s príjemnou atmosférou z dreveného kameňa

Krytý plavecký bazén doma minimalistický dizajn dokonalá čistota osvetlenie bazéna vstavané stropné osvetlenie

Krytý bazén doma vo veľmi príjemnej atmosfére dlažba okolo vnútorného bazéna obdĺžnikového tvaru

Krytý bazén doma zaujímavý dizajn drevený strop dláždená podlaha tehlová stena závesné svetlá vysoké sklenené okná