Svetlé drevo prináša do interiéru viac prirodzenosti

Prírodné materiály sú už roky veľmi obľúbené v interiérovom dizajne a vytvárajú trend k prirodzenosti vašich štyroch stien. V tomto ohľade je svetlé drevo obzvlášť žiadané a obľúbené v moderných koncepciách bývania, pretože prináša silný nádych prírodného šarmu a robí každý interiér jasnejším a príjemnejším. Dobré na tom však je, že svetlé drevo sa perfektne hodí k rôznym štýlom interiérového dizajnu. Či už chcete navrhnúť svoj domov vo vidieckom štýle alebo uprednostniť trendový štýl Scandi, so svetlým drevom ste vždy na víťaznej strane. Dá sa dobre kombinovať aj s tmavým drevom. Pokiaľ ide o farby v miestnosti, aj v tomto prípade máte veľa možností. V skutočnosti to závisí od toho, či ste v kontraste alebo chcete dosiahnuť jednotný, jasný a dôkladne prirodzený vzhľad. V nasledujúcom texte vám pomocou mnohých príkladov ukážeme, ako môžete v interiéri použiť drevo svetlej farby.

Svetlé drevo zaisťuje v interiéri väčšiu prirodzenosť.

Svetlé drevo v interiéri jedáleň kuchyňa jedálenský stôl stoličky kuchyňa ostrovná podlaha veľmi útulná atmosféra miestnosti

 Môžete ho použiť na vytvorenie útulného a prirodzene vyzerajúceho domova.

Svetlé drevo v interiéri útulné domáce podlahy z ľahkého dreva veľa prirodzeného svetla

Svetlé drevo – aké druhy dreva sú zahrnuté?

V prvom rade musí byť zrejmé, že ľahké drevo nemožno získať z každého stromu. Existuje niekoľko typických typov svetlého dreva, ale navzájom sa veľmi líšia. Chceme vám ich v krátkosti predstaviť.

  • buk je nepochybne jedným z najobľúbenejších svetlých druhov dreva nielen v Nemecku, ale aj na celom svete. Svetlé bukové drevo má červenkastý odtieň, čo ho robí ešte zaujímavejším. Buk je tiež robustný, ale ľahko sa s ním pracuje, vďaka čomu je ideálny na výrobu nábytku.
  • dub sa vyznačuje dlhou životnosťou a robustnosťou. Svetlý dub je pevný a odolný voči poveternostným vplyvom. Je tiež pôvodom z Nemecka a je absolútnou klasikou medzi nemeckým nábytkovým drevom. Z tohto ľahkého, trvanlivého druhu dreva vyrábame vysokokvalitný nábytok z masívu.

 Nábytok vyrobený z ľahkých druhov dreva je odolný.

Svetlé drevo v interiéri jedáleň jedálenský stôl stoličky svetlé druhy dreva trvanlivé

 Drevené zrno umocňuje prírodné kúzlo podlahovej krytiny.

Svetlé drevo v interiéri spálne. Veľké rohové okno. Podlaha je vyrobená zo svetlého dreva

  • čeľusť je tiež doma v Nemecku a veľa sa používa aj pri konštrukcii nábytku. Svetlá borovica je lacná, ľahká a elastická. Pri silnom slnečnom svetle však môže odfarbiť. Jasné slnko rozjasňuje borovicové drevo.
  • javor má svetlú farbu, ktorá sa pohybuje od takmer čisto bielej po svetlo hnedú až po červenošedý odtieň. Existuje európske, americké a kanadské javorové drevo, pričom jeho farba silne súvisí s krajinou pôvodu. Javor patrí medzi stredne tvrdé až tvrdé, svetlé druhy dreva a vyznačuje sa vysokou pevnosťou. Javor je navyše obzvlášť odolný voči poveternostným vplyvom, a preto je tento ľahký druh dreva vhodný na výrobu vonkajšieho nábytku. Pretože javorové drevo je pružné, používa sa v interiéroch na podlahové krytiny a schody.

Na podlahy sa často používa ľahké drevo.

Svetlé drevo v interiéri jedálne elegantný drevený nábytok svetlé drevené podlahy

 Komoda zo svetlého dreva je vrcholom v obývacej izbe.

Svetlé drevo v interiéri Komoda zo svetlého dreva zvýrazní v obývačke

  • breza má žlto-bielu až červenkastú farbu. Toto svetlé drevo má jednu nevýhodu – rýchlo stmavne. Inak je odolný voči vlhkosti a môže byť použitý aj v kúpeľni. Brezové drevo sa stále používa na nábytok z masívu a na vnútorné podlahy.
  • Smrek je ľahké drevo, ktoré rýchlo stmavne. Má výraznú štruktúru a jemné zrno, vďaka čomu vyzerá jedinečne. Smrek je ľahký, mäkký, elastický a ľahko sa s ním pracuje. Je z neho vyrobený nábytok v škandinávskom štýle, ktorý zaujme jednoduchým dizajnom a rovnými líniami.

Svetlé drevo sa bez problémov zapíše do škandinávskeho dizajnu miestnosti.

Svetlé drevo v interiéri jedáleň jedálenský stôl stoličky lavica so závesnými lampami obloženými svetlým drevom

 Urobte si pohodlie doma!

Svetlé drevo v interiéri, škandinávsky dizajn miestnosti, prirodzenosť, útulnosť, veľa denného svetla

Vďaka svetlému drevu bude každá izba pôsobiť priateľskejšie a prirodzenejšie

Každý z vyššie uvedených druhov svetlého dreva má široké využitie v interiéroch. Svetlé drevo je možné použiť v rôznych štýloch dizajnu. Hodí sa rovnako dobre k modernému, ako aj k tradičným interiérovým štýlom. Viete si napríklad predstaviť vilu vo vidieckom štýle bez nábytku zo svetlého dreva? Byt v škandinávskom štýle by nebol úplný bez svetlého dreveného nábytku. Svetlé drevo nielenže dodá interiéru nový nádych, ale tiež dodá vášmu domu moderný nádych, vďaka ktorému bude teplý a príjemný. Jeho prírodné kúzlo je cítiť všade okolo nás. Tam, kde je v interiéri svetlé drevo, vládne prirodzená, veselá izbová atmosféra!

Vďaka svetlému drevu bude váš domov príjemný a príjemný.

Svetlé drevo v interiéri príjemnej spálne, nočného stolíka s bielou lampou a svetlých textúr

 Kuchynský ostrov vyrobený zo svetlého dreva s mramorovou doskou vyzerá nádherne!

Svetlé drevo v interiéri kuchynský ostrovček z bielych mramorových závesných lámp prvotriedneho dizajnu

Kde presne môžete použiť ľahké drevo v interiéri?

Jednou z výhod použitia svetlého dreva je jeho všestrannosť. Skutočne sa dá použiť na čokoľvek a kdekoľvek v domácnosti. Podlahy, stropy, nábytok, dvere a skrinky sú skvelým spôsobom, ako do svojho domu začleniť ľahké drevo. Svetlé drevo sa podobne ako biele steny hodí takmer k všetkému. Vďaka tomu sú vaše možnosti mixovania a porovnávania celkom jednoduché. Drevo vo svetlých farbách navyše vďaka svojej prírodnej kráse vytvára v interiéri veselý pocit. Vďaka tomu je skvelou voľbou pre Podlahové krytiny vo vašom dome, pretože vaše miestnosti pôsobia ľahko a vzdušne. Najmä v chladných horských oblastiach sú stropy tradične obložené svetlým drevom. Toto je skvelý spôsob, ako dosiahnuť celkový vzhľad dreva. To znamená, že v interiéri je svetlé drevo od podlahy po strop! Ako by sa vám páčil taký útulný vidiecky interiér?

 Svetlé drevo od podlahy po strop!

Svetlé drevo v interiéri. Prvotriedny dizajn miestnosti. Prirodzenosť a pohodlie. Drevo od podlahy po strop

Celoplošný vzhľad dreva je v súčasnej dobe veľmi v móde!

Svetlé drevo v interiéri Šedý odtieň, vzhľad celého dreva je v súčasnej dobe veľmi v móde

 V tejto spálni vo vidieckom štýle je strop obložený svetlým drevom

Svetlé drevo v spálni v interiéri vo vidieckom štýle, strop miestnosti obložený drevom

Keď píšeme o svetlom dreve v interiéroch, nemôžeme to vôbec urobiť Nábytok vyrobený z ľahkých drevín ignorovať. Je to ďalší spôsob, ako priniesť do svojho domu svetlé drevo a zachovať prirodzený, vzdušný pocit z priestoru. Navyše, váš dizajn miestnosti pôsobí absolútne nadčasovo a môže byť vždy trendy. Nábytok zo svetlého dreva sa perfektne hodí do každej miestnosti. Napríklad jedálenský stôl a stoličky robia skvelú postavu v jedálni, kuchynskom ostrove, nábytku do detskej izby. Nehovoriac o posteli, komode a skriniach nad zaujímavými doplnkami miestnosti zo svetlého dreva. To isté platí pre obývaciu izbu, kde svetlé drevo vytvára v interiéri skutočný pocit. Naše obrázkové príklady vás o tom určite môžu presvedčiť!

 V interiérovom dizajne sa dá šikovne spárovať svetlé a tmavé drevo.

Svetlé drevo v interiéri moderná obývacia izba svetlé a tmavé drevo krásny interiérový dizajn

 Svetlé drevo patrí do každej modernej kuchyne.

Svetlé drevo v interiéri moderná kuchyňa horné a dolné skrinky sporák drez pohľad na vonkajšiu zeleň

 Svetlé drevo je navyše možné bezproblémovo integrovať do prostredia.

Svetlé drevo v interiéri sa plynule vpíše do moderného obytného prostredia, jedálenského stola, stoličiek

Máte možnosť dosiahnuť jednotný vzhľad s drevom.

Svetlé drevo v interiéri jednotný vzhľad jedáleň drevené obloženie stien strop francúzske okno pohľad na zadný dvor

 

Staré pravidlo hovorí: „Na izbu je len jeden druh dreva!“.

Svetlé drevo v interiéri celoplošné drevo vyzerá veľké miestnosti široké okná krásny výhľad von

Aké farby ladia so svetlým drevom v interiéri?

Ak si chcete zariadiť domácnosť svetlým drevom, máte veľa priestoru na kombinovanie. Pretože ľahké drevo sa hodí takmer ku všetkému. Napríklad útulnú atmosféru v miestnostiach, kde je interiér dominantný, umocňuje šikovný výber farieb. Ak sa snažíte o kombináciu tón v tóne, rozhodnite sa pre jemné pastelové farby na steny. Môžu byť vo svetlo béžovej, nebesky modrej alebo sviežej pastelovej zelenej. Malé postriekanie farby môže byť zavedené v silných odtieňoch v červenej, bordovej alebo fialovej. Tieto však nesmú zasahovať do farebnej schémy svetla.

 Farebná harmónia je v tejto spálni veľmi dôležitá!

Svetlé drevo v interiéri spálne v štýle vidieckeho domu v prvotriednej farebnej harmónii

 Svetlé drevo sa dá perfektne kombinovať aj so svetlo šedou.

Svetlé drevo v interiéri atraktívnej obývačky, svetlosivý čalúnený nábytok

Ale ak máte radi farebné kontrasty vo svojich štyroch stenách, môžete zvoliť tmavšie hnedé tóny, ako je napríklad mokka. Sú v optickom kontraste k svetlému drevu, takže v miestnosti môžete vytvoriť skvelý kontrastný program. Samozrejme si môžete vybrať aj nábytok zo svetlého dreva s nábytkom z druhov tmavého dreva a zmiešať ich. Alebo podlaha môže byť tiež z tmavého dreva. Buďte však s touto farebnou schémou opatrní, pretože nie vždy prináša štýlový farebný výsledok. Niektoré odtiene sa nedajú navzájom spárovať. Potom vás môže rušiť nápadný mix farieb vo vašom vlastnom dome, pretože je známe, že farebný efekt na našu náladu je skvelý.!

 Ak máte radi farebné kontrasty ………..

Svetlé drevo v interiéri elegantná kuchyňa kuchynská ostrovná farba kontrastuje s akcentmi bieleho čierneho zlata

Svetlé drevo v interiéri obývačky kontrastuje s čiernou stenou a čiernou stenou

Svetlé drevo v interiéri kontrastuje s bielou čiernou farbou

Svetlé drevo v interiéri jedálenské stoly stoličky čiernobiele farebné kontrasty

 Svieža zelená dokonale ladí so svetlým drevom v interiéri!

Svetlé drevo v interiéri. Kuchynka. Moderný dizajn miestnosti. Pohľad na dvor. Veľa zelených drevených trámov

Svetlé drevo a biela farba tvoria perfektné farebné duo!

Svetlé drevo v interiéri jedálne elegantné sedacie závesné svietidlo stropné trámy

Svetlé drevo v interiéri atraktívna jedáleň elegantný nábytok závesná lampa z mäkkého koberca

Svetlé drevo v interiéri jedáleň drevený nábytok podlaha stena strop svetlo drevo

Svetlé drevo v interiéri obývačky v drevenom trámovom čalúnenom nábytku vo vidieckom štýle

 Chcete svojmu domovu dodať štipku rustikálneho šarmu??

Svetlé drevo v interiéri drevený strop viac bytových doplnkov kuchyňa jedáleň moderný luster