Téma cestovania po svete: Najlepšie pobrežné mestá na svete

Máte radi prázdniny pri mori? Ale chceli by ste aj vy cestovať po svete? Nemusíte však nevyhnutne zvoliť ani jednu možnosť. Mnoho svetových cestovných trás zahŕňa niektoré z najkrajších pobrežných miest na svete. Vybrali sme pre vás päť. Teraz by sme vám ich chceli bližšie predstaviť.

V tomto článku nemôžeme poskytnúť podrobný prehľad pamiatok. Všetkých päť prímorských miest toho ponúka príliš veľa na to, aby sme ich mohli predstavovať v krátkych častiach. Zahrnuli sme niekoľko odkazov, ako to urobiť.

Skôr vám dávame niekoľko zasvätených tipov, ktoré budú pri tejto rýchlej návšteve užitočné. Pretože počas cesty okolo sveta sa nemôžeme nikde zdržať dlho. Preto musíme byť pri výbere trás a miest, ktoré navštívime, veľmi selektívni.

Lunárny festival, mnísi

mnísi na splne

Svetový výlet do thajského Bangkoku

Mesto je známe plávajúcimi trhmi, vodnými kanálmi so zaujímavými krivkami, ako aj ich pôsobivé umenie a architektúra. Po celý rok sa tu koná aj niekoľko nepredvídateľných festivalov.

Odporúčame návštevu v septembri.

To platí najmä vtedy, ak milujete zaujímavé miestne oslavy a festivaly. Existuje takzvaný mesačný festival. Odohráva sa to v čínskom meste. Festival možno poznáte z Číny. V Bangkoku zažijete trochu inú verziu toho istého.

Živá hudba, Havaj

živá hudba na Havaji

Honolulu, Havaj

Úplne iná destinácia je Honolulu, Havaj. Ponúka oveľa viac ako relaxáciu v exotickej atmosfére. Toto miesto chceme odporučiť všetkým milovníkom dobrej živej hudby. Hrajte v Oaho po celý rok žije veľa rôznych kapiel.

Miestni umelci zaisťujú dobrú atmosféru v luxusných kúpeľoch, baroch a reštauráciách.

Leto v Osle

skok do vody-oslo

Oslo, Nórsko

Leto môže byť krásne aj na severe. Tu nájdete jedny z najkrajších pamiatok! V Osle to platí najmä pre august. Tu máte veľmi intenzívny spoločenský život. V auguste tohto roku môžete Festival Øya navštíviť.

Kultúrne centrum Belem, Lisabon

belem kultúrne centrum lisabon

Lisabon, Portugalsko

Sedem kopcov, ktoré majú nádherný výhľad toto krásne mesto a ich ponuka na pobreží. Už len z tohto dôvodu sa cesta do Lisabonu oplatí. Ak máte málo času, určite cestujte s elektrické Piaggio. Vychutnajte si teda spevnené cesty bez toho, aby ste sa po nich museli príliš prechádzať. Návšteva bude tiež nezabudnuteľná s historickou električkou 28. Nenechajte si ujsť ani nočný život. Zážitky s fado a inou hudbou v unikátnych baroch budú nezabudnuteľné.

K téme architektúry v Lisabone pozri viac informácií tu.

Exotická príroda a moderná architektúra tvoria kúzlo Sydney

sydney-exoticko-farebný

Sidney, Austrália

Piate pobrežné mesto, ktoré by sme chceli predstaviť v rámci témy cestovania po svete, je Sydney. Nájdete tu tiež mnoho rôznych skvelých stránok na tému pamiatky. Odporúčame nasledujúce zdroje: Článok Archidaily o brutalistickej architektúry, Tripadvisore, a to Webstránka festivalu.

Určite objavte Adobe Bistro. Každý týždeň, piatok a nedeľu, od 14:00 do 16:00 si môžete vychutnať jedinečný čokoládový čaj, čokoládové pokušenie na popoludnie. Môžete sa tiež vydať na cestu okolo sveta, a to len vďaka skvelej chuti. To vás prevedie Kolumbiou, Madagaskarom, Peru, Venezuellou a Kubou.

Tieto destinácie sú perfektné, ak chcete cestovať do veľmi veľkých metropolitných oblastí. Do zoznamu môžete samozrejme pridať. Môžete tiež vytvoriť ďalší na základe vlastných kritérií. Možno dávate prednosť malým pobrežným mestám, ktoré sú menej známe a menej navštevované? Otvorte atlas a konajte podľa svojho vkusu!

Viac z Bangkoku …

plávajúce trhy bangkok

Em-Quartier-Buildings-Bangkok

pohľad na pobrežie Bangkoku

Honolulu, Havaj

hotely honolulu

hawaii_city-coast

exotické pláže na Havaji

surfovanie na pláži

Oslo

Atrakcie v Osle 1

parková architektúra oslo

výhľad na mesto oslo 2

Atrakcie v Osle 3

Lisabon

belemská brána lisabon

pamiatky lisabon

pohľad na lisabon