Trend Smart Home: Technológia zabezpečenia pre váš domov

Inteligentný domov – súčasný trend bývania

Ak sa chcete zamerať na aktuálne trendy v zariaďovaní domácnosti a dizajne, určite nebudete venovať pozornosť len vzhľadu vlastných štyroch stien. Okrem modulárneho nábytku, minimalizmu a sivej, zlatej a metalickej farby je už niekoľko rokov na vzostupe: inteligentné bývanie je stále dôležitejšie. Smart Home je na dobrej ceste, vyvíjať smerom k masovému trhu: V reprezentatívnom prieskume spoločnosti Yougov uvažujú dve tretiny z približne 2 000 respondentov o vybavení svojich domovov inteligentnou technológiou.

Zameranie na najobľúbenejšie oblasti inteligentnej domácnosti sa však posunulo. Kým kedysi bola inteligentná zábavná elektronika pre spotrebiteľov obzvlášť dôležitá, inteligentné bezpečnostné technológie pre domácnosť, ako sú detektory pohybu, sa teraz prebojovali z tretieho miesta na prvé miesto.

Bezpečnosť prostredníctvom inteligentného života

Vzhľadom na tento vývoj je zrejmé, že bezpečnosť vo vašich štyroch stenách je tiež dôležitým životným trendom súčasnosti. Niet divu: počet vlámaní je podľa Správa o štatistikách policajnej kriminality za rok 2016 Napriek tomu, že klesal, zostáva vysoký. Ak sa chcete vo svojich štyroch stenách skutočne cítiť ako doma, nie je dôležité len krásne a moderné zariadenie alebo pohodlná a inteligentná zábavná technológia, ale aj bezpečnosť vášho domova..

byt 1851201 960 720

Minimalistické zariadenie domácnosti je v súčasnej dobe v móde. Ale nielen farby a tvary hrajú pri bývaní svoju rolu. Inteligentná bezpečnostná technológia je tiež už nejaký čas veľmi populárna. Obrázok: pixabay.com © Pexels (CC0 1.0)

Vďaka inteligentnému domácemu zabezpečeniu však máte možnosť predísť vlámaniu a zabrániť vlámaniu viac bezpečnosti vo vlastných štyroch stenách starať sa. Dokonca aj bezpečnostná technológia, vďaka ktorej sú dvere alebo okná na päť minút neprekonateľné pre zlodejov, môže byť veľkou pomocou, bez ohľadu na to, či ide o moderné uzamykacie systémy, kamerové systémy, poplašné systémy, časovače, dvere s vysoko kvalitnými zámkami a bezpečnostnými tyčami alebo detektory pohybu, možnosti, ako zabrániť zlodejom, sú veľmi rozmanité. Inteligentná bezpečnostná technológia však ide ešte ďalej a nielenže chráni váš vlastný dom pred prípadným vlámaním, ale ponúka aj protipožiarnu ochranu – napríklad pomocou dymových a tepelných hlásičov. Zvlášť praktické: Inteligentné bezpečnostné technológie vám umožňujú monitorovať váš domov pomocou aplikácie, keď ste mimo, a podniknúť kroky v prípade nebezpečenstva.

Kombinácia bezpečnosti a estetiky: skvelé nápady

Ak by vaše štyri steny mali nielen ponúkať bezpečnosť, ale aj krásne vyzerať, máte veľa možností, ako skĺbiť bezpečnosť a estetiku. Tu vám ukážeme niekoľko skvelých príkladov.

Vonkajšie svetlá s detektormi pohybu

žiarovky 798976 960 720

Obrázok: pixabay.com © Letiha (CC0 1.0)

Prvou možnosťou ochrany pred vlámaním sú Vonkajšie svetlá, ktoré sú vybavené detektorom pohybu. Vďaka pekným nástenným alebo stojacim lampám rozžiarite svoju záhradu a príjazdovú cestu k domu a vytvoríte útulné prostredie, ale zároveň odplašíte nepozvaných hostí..

Bezpečné a moderné dvere

architektúra 1836564 960 720

Obrázok: pixabay.com © Pexels (CC0 1.0)

Ak sa zlodejovi predsa len podarí dostať k predným dverám, je dôležité, aby mu najneskôr vnikli dovnútra. Našťastie sú moderné domové dvere už vybavené modernou bezpečnostnou technológiou: Stabilný, odolný materiál a vysokokvalitné zámky a bezpečnostné skrutky pomáhajú chrániť vaše vlastné štyri steny. Ale to nie je všetko: moderné dvere môžu byť teraz vybavené aj praktickým systémom odtlačkov prstov, takže predné dvere môžu otvárať iba osoby, ktorých odtlačky prstov boli uložené.

Moderné vchodové dvere ponúkajú okrem zabezpečenia aj skvelé prevedenie, vďaka ktorým bude dom pútať pozornosť. Bez ohľadu na to, či ide o presklené bočné panely, kvetinové motívy alebo neobvyklé farby, s modernými, ale bezpečnými dverami, váš vlastný domov okorení a stane sa skutočným pútavým okom.

Inteligentné žalúzie s inteligentným ovládaním

žalúzie 792635 960 720

Obrázok: pixabay.com © yeniguel (CC0 1.0)

Ak ste vonku, môže byť užitočné aj inteligentné ovládanie žalúzií – pretože to tiež prispieva k zaisteniu vašich štyroch stien tým, že vyvoláva dojem, že je niekto vždy doma. Pretože rolety sa v nepravidelných intervaloch pohybujú nahor alebo nadol a sú zatiahnuté ako mechanická ochrana pred zlodejmi. Žalúzie s inteligentným ovládaním však slúžia nielen na ochranu pred vlámaním, ale prispievajú aj k energetickej účinnosti a podľa potreby poskytujú svetlo alebo tieň. Pomáhajú tak vytvárať príjemnejšiu atmosféru. Rolety navyše pôsobia elegantne a môžu okoreniť vaše štyri steny: Čo napríklad rolety v trendových sivých tónoch? Ak ste trochu odvážnejší, môžete si vybrať aj silnejšiu farbu – žalúzie sa v byte stávajú žltými alebo červenými škvrnami a napriek tomu sa hodia k minimalistickému zariadeniu v tlmených farbách.

Pohodlie a bezpečnosť prostredníctvom svetelných zdrojov

svetlo 465 350 960 720

Obrázok: pixabay.com © stevepb (CC0 1.0)

Inteligentný domov tiež významne prispieva k bezpečnosti vašich vlastných štyroch stien, pokiaľ ide o vnútorné osvetlenie. Vďaka inteligentnej simulácii prítomnosti môžete zlodejom sťažiť život, keď ste preč. Svetlo je napríklad možné automaticky zapnúť alebo vypnúť alebo stlmiť v závislosti od dennej doby a dopadu svetla. Svetlo však samozrejme zaisťuje aj väčší komfort bývania a útulnú atmosféru. Tip: Distribuujte v miestnosti niekoľko malých žiaroviek, vyzerá to útulnejšie ako jedna stropná lampa! Navyše je v súčasnej dobe veľmi obľúbené nepriame svetlo. Niektoré akcenty a zvýraznenia môžete nastaviť aj pomocou náladového osvetlenia, najlepšie pomocou bodiek. Môžete napríklad vizuálne zvýrazniť vitrínu alebo poličku.