Trendová farebná paleta na rok 2019 – čo funguje, čo zostáva?

Ale teraz úprimne! Tu v redakcii Freshideen nemáme krištáľovú guľu a je ťažké predpovedať blízku budúcnosť. Sledujeme však už existujúce tendencie v projektovaní domov a môžeme povedať, ktoré trendy dekorácií budú pokračovať. Iste tiež chcete vedieť, ktorá paleta farieb bude budúci rok dominovať interiérovému dizajnu? Aj keď sa veľa v móde a dizajne rýchlo mení, v tomto článku sa vám pokúsime poskytnúť prehľad o 6 trendových farebných paletách, ktoré budú v roku 2019 k dispozícii kdekoľvek. Tu zobrazené farebné kombinácie čoskoro prevládnu v mnohých domoch a určia pocit bývania. Krátko potom hlboká oceánska modrá bola vyhlásená ako farba roka 2018, americká spoločnosť Sherwin-Williams predstavuje svoju predpoveď Colormix na rok 2019.

Je vhodné sledovať farebné trendy a byť vždy aktuálny.

Trendová farebná paleta 2019

S potešením vám predstavujeme šesť jedinečných farebných paliet, ktoré by mali slúžiť ako inšpirácia pre váš trendový dizajn miestnosti pre budúci rok. Tieto zvíťazili a chcú nám povedať, ako bude moderný interiér vyzerať v roku 2019. Každá paleta vyvoláva určitú náladu a má osobný charakter.

Je to vlastne chladná zmes výrazných akcentových farieb a všestranných neutrálnych prvkov. Tieto sú skvele kombinované a pozdvihujú vzhľad v každej miestnosti na novú úroveň. Plánujete čoskoro doma vymaľovať steny svojej izby? Potom vám trendové farebné palety pomôžu vybrať presne takú farbu steny, ktorá bude v roku 2019 veľmi populárna.

Táto tmavo modrá vytvára hĺbku v miestnosti a prináša malú drámu.

Moderná izba v trendovej farebnej palete tmavo modrej

  • Tmavomodré a zlatožlté tóny dobývajú interiér ako trendová farebná paleta

Táto farebná kombinácia je rozhodne výrazná, najmä preto, že tmavé skrinky a mosadzné rámy sa stali v kuchyni začiatkom tohto roka trendom. Táto bohatá odvážna paleta je o farbách, ktoré zahŕňajú mystiku. Kvôli tomu šíria zvláštny cit pre neviditeľné hlbiny oceánu a nebeské farby nočnej oblohy, ktoré tu dominujú. Jemné zlaté nuansy, ktoré pochádzajú z drevených povrchov, sa navyše pokúšajú vyvážiť pútavý vzhľad. Môžete tiež cítiť dramatický vplyv týchto farieb na interiérový dizajn?

Kombinácia sýtych modrých a zlatožltých nuancií vnáša do interiéru aj istú dávku mystiky.

Trendová farebná paleta tmavomodrých zlatožltých odtieňov prináša do interiéru mystiku

Takáto pestrá zmes farieb stimuluje zmysly.

Farebná zmes zelených, červených a žltých tónov trendovej farebnej palety stimuluje zmysly

  • Trendová farebná paleta ako výrazná zmes zelených, červených a žltých tónov

Milí fanúšikovia minimalizmu, zdá sa, že tu sa váš čas skončil. Teraz je maximálny farebný efekt na dennom poriadku! Presvedčte sa o tom na obrázku vyššie. Máme vtipné výtlačky, niekedy svetlé a tmavé, ktoré šíria šťastný postoj k životu. Super sýtym odtieňom sa jednoducho nedá odolať. Nebojte sa preto použiť pri návrhu domu výrazné farby. Táto farebná paleta červených kombinovaná so sviežou zelenou, slnečnou žltou a modrou vyzerá skutočne pôsobivo. Táto paleta je o tom, ako sa bez výhrad zaoberať nečakanými, výraznými farbami v interiéri. Konečný výsledok bude určite jedinečný.

Kontrolné vzory v teplých tónoch vyžarujú pohodlie.

Čerstvá zelená tráva z trópov

  • Tropická zelená a ružová vytvárajú výraznú farebnú paletu

Pozor milovníci kvetov! Toto je ohromný spôsob, ako predviesť svoju posadnutosť zelenými izbovými rastlinami. Jednoducho do svojich štyroch stien vložte veľa zelene a skombinujte ich s tlmenými farbami, napríklad neutrálnymi farbami inšpirovanými prírodou, s kvetmi v jemnej ružovej, žltej a sýto zelenej farbe. Táto trendová paleta farieb rozžiari každú miestnosť.

Ak sa spoliehate na tieto neutrálne farby, vytvoríte klasický dizajn.

Neutrálna farebná paleta, klasický vzhľad

  • Neutrálne farby s charakterom sú v roku 2019 opäť v trende

Neutrálne farby nevyjdú z módy, zostanú aj v roku 2019! Najnovšie neutrálne farby sú v tajomnej, zakalenej taupe farebnej palete s jemnými fialovými odtieňmi, ktoré dodávajú týmto odtieňom skutočne zvodný charakter. Tieto farby mohli rozprávať staré príbehy inšpirované kultúrnym bohatstvom Afriky. Ak máte stále pochybnosti o použití tejto palety farieb vo svojom vlastnom interiéri alebo nie, potom to povieme jasne. Áno, tieto neutrály zostanú v roku 2019 opäť obľúbené.

Vyzerá vaša vysnívaná izba rovnako? Aj moja!

Trendová farebná paleta, tlmené pastelové farby

  • V roku 2019 zostanú trendy aj tlmené a náladové pastelové farby

Pastelové tóny sa už stali klasikou v interiéri. Vzdušné odtiene fialovej a modrej zostanú v platnosti aj v roku 2019 a sú podložené niektorými odvážnejšími odtieňmi. Bez ďalších okolkov dodajú celej miestnosti očarujúci pocit. Podľa odborníkov na interiérový dizajn ide o kývnutie na štýl a nostalgiu do polovice storočia. Teraz je čas pozrieť sa späť a pozrieť sa dopredu. Dobre formulovane, nie??

 Táto obývačka v zemitých tónoch vyžaruje veľa tepla.

Elegantné zemité tóny obývačky vyžarujú veľa tepla

  • Prírodné tóny zeme nevychádzajú z módy

Prírodné farebné nuansy zostanú veľmi trendy aj v budúcom roku. Eclectic je názov hry. Prírodná zemitá hnedá sa mieša so sivobielymi tónmi a výsledná farebná paleta okamžite upúta pozornosť každého. Existujú predovšetkým ručne vyrobené suveníry a špeciálne cestovné suveníry, ktoré dotvárajú celý obraz. Toto je obzvlášť vhodné pre všetkých nadšencov cestovania. Táto trendová farebná paleta je inšpirovaná túžbou objavovať prírodu a vnášať do našich štyroch stien ducha divočiny. Táto paleta teplých zemitých tónov je klasická a nikdy sa neočakáva, že by vyšla z módy.

Teraz viete, ktoré farby zostanú trendy aj budúci rok. Aká paleta farieb vás už chytila ​​za srdce?

Zdroj: Sherwin-Williams

 Prírodná zemitá hnedá vyzerá skvele kdekoľvek.

Prírodná zemitá hnedá púšť vyzerá skvele

Trávovo zelená ako z trópov a jemná ružová šíri v interiéri romantický nádych.

Kockované vzory, teplá paleta farieb vyžarujú pohodlie

 Farebné vzory mandaly zažívajú veľký návrat.

Farebné vzory mandaly robia veľký návrat

 Budúci rok by v interiérovom dizajne nemali chýbať tropické kvetinové vzory.

Všade v interiéri použite tropické zelené kvetinové vzory

Návrat ku kultúrnym koreňom! Prírodné a zemité farby sú späť!

Ručne tkaná látka, zemito hnedá, veľmi teplá a útulná