Trendové farby pre interiérový dizajn v roku 2019, ktoré sú obzvlášť aktuálne na jeseň

Hneď ako príde jeseň, pripravte sa na to, že budete tráviť viac času doma. Samozrejme, chcete doma dosiahnuť útulnú atmosféru. Prvé teplé dni sú tiež ideálnym časom na osvieženie farby na stenu alebo nábytku doma. Aké odtiene sú však práve teraz trendy? Trendové farby na jeseň a zimu 2019/2020 majú klasický a provokatívny charakter zároveň. V móde, ako aj v dekorácii a nábytku existujú okrem iného originálne varianty modrej a červenej. Kombinácia bobuľových farieb a tmavých odtieňov, ktoré predstavujú tému „lesa“, zostáva relevantná.

Často vidíte kombináciu modrej a čiernej

nápady na dekoráciu modrej a rôznych vzorov

Viac neutrálnych vrstiev

V jesennom interiérovom dizajne zažívame neutrálne trendové farby v rôznych variáciách. Sú veľmi obľúbené na vytváranie rôznych vrstiev v dizajne miestnosti. To dáva miestnosti hĺbku a zároveň zaháňa nudu. Izby navrhnuté s niekoľkými vrstvami v neutrálnych trendových farbách sú preto obzvlášť útulné a príjemné.

Sivá a čierna sú v súčasnosti obzvlášť dôležité. Podľa vášho vkusu môžu byť kombinované s modrou a žltou. Môžete tiež nastaviť akcenty v metalických odtieňoch.

Neutrálne trendové farby na niektorých doplnkoch

deco a trendy farby inšpirácia jeseň

Používajte lesklé trendové farby, ale v skromnej miere

Hovorilo sa iba o jasne žltých akcentoch, ktoré sú obzvlášť účinné na sivom alebo čiernom pozadí. Tiež sme už spomenuli metalízu, pretože tie sú súčasťou jesenných a zimných trendov vo všetkých oblastiach módy a dizajnu. Pointa je, že všetky akcenty a farby, vďaka ktorým miestnosť žiari, sú moderné a máte k nim prístup. Pri meraní by ste však mali byť opatrní. Väčšina pohodlných izieb používa neutrálne trendové farby na pozadí a lesklé odtiene sú určené ako akcenty. Používajú sa v malom rozsahu, ale zároveň sú umiestnené tak, aby mali obzvlášť silný vplyv. Zinscenovali by sme ich vo forme štýlových geometrických doplnkov.

Svetlé trendové farby môžu byť integrované do dizajnu miestnosti ako exotické akcenty 

farby a skvelé vzory nápady dekorácie zariadenie

Červené a súvisiace trendové farby

Červená je svieža, výrazná farba. Zvlášť dobre sa hodí k jeseni, pretože v tejto sezóne máme veľa kvetov, ktoré je možné vidieť práve v tejto farbe. V zime nám opäť budú pripomínať teplejšie ročné obdobia a nás Prineste nádej v obzvlášť chladných dňoch. Kombinácia výrazných odtieňov vrátane červenej funguje obzvlášť dobre a vyzerá moderne, keď je predstavená vo forme originálnych vzorov. Na obrázku vyššie máme obzvlášť exotický príklad a na obrázku pod týmto textom veľmi starožitne vyzerajúci.

V takom koncepte je možné kombinovať trendové farby lesa

zelené nápady na jesennú výzdobu trendy vo výzdobe interiérov

Šedá, fialová a čierna

Tieto trendové farby pre nadchádzajúcu sezónu jeseň / zima spomíname spoločne, pretože spolu tvoria obzvlášť dobrú a modernú kombináciu. Okrem iného sme ich videli robiť trendové oblečenie na New York Fashion Week. Fialovú farbu nachádzame v mnohých kusoch nábytku, ktoré boli umiestnené ako akcenty v tmavom prostredí. Na návrh kuchyne je v poslednej dobe prekvapivo dosť často zvolená sivá a čierna. Toto rozhodnutie sa ukázalo ako praktické a moderné a zostane na mieste aj v nasledujúcej sezóne.

Jemné trendové farby zavedené ladiacim nábytkom

ružové a iné odtiene trendy dekorácie interiéru

Veľa zelenej farby

Posledná z trendových farieb, na ktoré vás chceme v trendoch nadchádzajúcej jesene / zimy upozorniť, je zelená. Rovnako ako červená sa často používa vo forme rôznych akcentov a vzorov, väčšinou zeleninového charakteru. Ľudia v tejto sezóne radi používajú rôzne odtiene zelenej v kombinácii s čiernou.

Farby, ktoré oslovujú zmysly, vytvárajú pozitívnu náladu

nápady na dekoráciu na jeseň trendy v dekorácii interiéru

Trendové farby, ktoré rozmaznávajú naše zmysly, zostávajú aktuálne

Mäta a žltá, ktoré z veľkej časti pripomínajú farbu medu, existujú už niekoľko sezón. Sú obzvlášť obľúbení, a to je samozrejmé, pretože vyvolávajú asociácie. Prebúdzajú naše zmysly a týmto spôsobom zaisťujú pohodlie a spokojnosť na hlbšej, takpovediac podvedomej úrovni.

Ďalší nápad, ako vniesť do dizajnu interiéru jasné akcenty 

zariadenie interiéru jesenné trendy nápady zariaďovanie

Aký pocit nám doma prinášajú trendové farby na jeseň a zimu 2019/2020?

Trendové farby jesene a zimy nachádzajú rovnováhu medzi pôžitkom, ktorý prežívame v zimnej atmosfére, a teplými akcentmi, ktoré sme si so sebou vzali z letných dní. Obsahujú pokoj, ale v dostatočnej miere aj živosť a teda očakávanie dobrých chvíľ, ktoré nás čakajú počas dlhých zimných nocí doma. Prajeme vám veľa zábavy a úspechov pri výbere obľúbených trendových farieb na nasledujúce sezóny.

Ďalšie skvelé kombinácie neutrálnych trendových farieb

trendy v zdobení interiérov nápady na zdobenie

Príklady trendových odtieňov s úžasnými ukážkami dizajnu

čokoládovo hnedé a ďalšie nápady trendy v zdobení interiéru

Súčasné farby zodpovedajú širokej škále štýlov

trendové farby jesenné nápady dekorácia

Takéto odtiene sú moderné a dodávajú miestnosti lesk

trendové farby nápady obývačky smer interiéru

nápady na výzdobu nástenných dekorácií jesenné dekorácie