Štýlové dekorácie na stôl na svadby: S týmito nápadmi a tipmi určite uspejete

Bez ohľadu na to, v akom ročnom období sa chcete vziať, vaša svadba môže byť vždy vysnená. Veľa však musí byť správnych, pokiaľ ide o umiestnenie, výzdobu a program. Dnes pre vás máme pripravených niekoľko skvelých nápadov a tipov, čo sa týka slávnostnej dekorácie stola na svadbu. Rovnako ako takmer všetky ostatné oslavy a činnosti v živote je stôl alebo stoly tiež dôležitým miestom na stretnutie a komunikáciu na svadbách, kde si môžete v dobrej spoločnosti vymieňať nápady. Priatelia, známi a príbuzní sú pozvaní a v útulnej, slávnostnej atmosfére im sú prezentované vynikajúce jedlá a nápoje. O to dôležitejšie je venovať osobitnú pozornosť výzdobe slávnostného stola pri organizovaní a zdobení vašej svadby.

S láskavými nápadmi, akými sú tieto a niekoľkými jednoduchými základnými pravidlami a tipmi, sa vám výzdobu svadobného stolu rozhodne podarí. Zostaňte s nami a zistite, ako na to!

Vkusné dekorácie na stôl na svadby s čerstvými kvetmi

dekorácia stolu svadobné ruže hortenzie ružové stĺpové sviečky

Kvetinové úpravy prinášajú to isté na stôl

Keď myslíte na svadby a lásku, sotva sa dostanete cez kvety a kvetinové úpravy. Pretože tieto magické úpravy nás obohacujú o farbu a radosť z života a nezameniteľným spôsobom skrášľujú každé sviatočné prostredie. Je vhodné použiť sezónne kvety na dekoráciu stola na svadbu, pretože tieto sú nielen oveľa lacnejšie, ale aj veľmi ľahko a sviežo – niekedy dokonca aj z vlastnej záhrady.

Pri aranžovaní sa potom môžete spoľahnúť na skúsené kvetinárstva alebo si sami vyrobiť krásne kvetinové úpravy, ak máte obmedzený rozpočet. Nemusia to byť ani veľké kvetinové úpravy. Niekedy úplne postačia malé poháre alebo vázy, láskyplne naaranžované s kvetmi.

Ozdoby na stôl môžu byť tiež malé, ale jemné

pilierové sviečky kvety dekorácie svadobného stola

Pri výbere kvetov na výzdobu svadobného stolu je obzvlášť dôležité skombinovať ich s kvetmi vo svadobnej kytici a v obvyklej výzdobe. Najlepšie je použiť rovnaké druhy kvetov a farieb, alebo ich aspoň aranžovať v rovnakom štýle.

Aby ste sa nemýlili, mali by ste vopred zistiť, ktoré kvety čo znamenajú. S bielymi a červenými ružami rozhodne nič nepokazíte. Ale s inými druhmi kvetov to vyzerá inak.

Biela ruža znamená čistotu a nevinnosť

dekorácie na stôl svadobné nápady biela ruža

Cyclamen a sasanky, napríklad, by sa mali určite vyhnúť svadobné dekorácie, pretože predstavujú ľahostajnosť a pocit opustenosti, čo by sa nemalo stať v manželstve. Pri farbách by ste mali dávať pozor aj na niektoré kvety. Žlté ruže znamenajú žiarlivosť a neveru a žlté klinčeky opovrhnutie – prinajmenšom tu v Európe.

Nezabudnite na svetelný faktor!

Bez správneho svetla nevyzerá ani tá najkrajšia dekorácia, obzvlášť večer, skutočne vydarene. Okrem nepriamych svetiel a ostrovov svetla v miestnosti potrebujete sviečky a čajové sviečky do svietnikov a do lampášov. Plávajúce sviečky v miskách alebo pohároch a tiež rozprávkové svetlá prinášajú ešte väčšiu neporovnateľnú romantiku a taktiež očaria každého hosťa na vašej svadobnej oslave. V závislosti od svojho rozpočtu a vlastného vkusu, ako aj priestoru a umiestnenia by ste sa mali rozhodnúť pre dokonalú veľkosť a kvalitu svetelných tiel a sviečok. Niektoré z nich je možné vyladiť bez toho, aby ste strávili veľa času a peňazí.

Tu, rovnako ako pri kvetinovej výzdobe, platí: Dekorácia stolu na svadbu nesmie rušiť hostí! Pri zdobení teda vždy nechajte dostatok miesta na stole a okolo neho. V žiadnom prípade neblokujte svojim hosťom voľný výhľad na seba! To prináša nežiaduce zdržanlivosť a narúša šťastný rozhovor pri stole.

Letná ľahkosť so správnymi dekoráciami stolu na svadbu

letné prestieranie svadobného stolu s čerstvými kvetmi

Jedálne lístky, prestieracie karty a láskavosti

Tieto dôležité prvky svadobnej oslavy môžete ľahko integrovať do svojej slávnostnej dekorácie stolu. A ako? Veľmi ľahko. Prispôsobením ich obvyklým dekoratívnym prvkom, pokiaľ ide o farbu a tému. Alebo s neobvyklými nápadmi, ako je navrhnúť jedálny lístok ako lampáš alebo ho umiestniť do krásneho rámu obrazu na stole. Miestnikové karty a čísla tabuliek je možné tiež zobrazovať mnohými rôznymi spôsobmi. Nechajte svoju fantáziu a kreativitu voľne plynúť aj tu.

Rovnako jednoducho sa dajú vyrobiť aj svadobné darčeky. Samozrejme, máme pre vás opäť pripravených niekoľko originálnych remeselných nápadov. Pozrite sa sem, ak máte chuť.

DIY nápad na umiestnenie karty s balíkom

urobte si svadobné dekorácie na stôl

Aj tu platí, že menej je často viac!

svadobné dekorácie na stôl oranžové ruže

Jablká a iné ovocie sú ideálnymi miestnymi kartami

karafiáty z ruží a dekorácie stola z jablka na svadbu

Pri zdobení stola venujte zvláštnu pozornosť obrúskom

dekorácia stola na svadbu s ružami a gypsomilkou

Efektívne dekoratívne prvky a rozptýlené dekorácie

Klietky plné kvetov, veľkých svadobných obrúčok, holubíc, motýľov a srdiečok všetkých druhov uprednostňuje mnoho svadobných párov ako dekoráciu stola pre ich svadby. To všetko sú krásne symboly, ktoré predstavujú večnú lásku a hlbokú náklonnosť, ako aj vernosť a radosť zo života. Použite ho na vytvorenie originálnych pútavých predmetov na stoloch alebo ich jednoducho posypte, ak sú samozrejme k dispozícii v mini formáte..

Ako rozhádzané dekorácie sú vhodné aj konfety v tvare srdca alebo drobných kamienkov, hviezd, kvetov a množstva romantických dekoratívnych prvkov. Len buď opatrný! Nepremieňajte lesk a pôvab na lesk a gýč! Posypovú dekoráciu umiestnite do stredu stola a nie príliš blízko tanierov alebo na podlahu. V opačnom prípade dokonca hrozí pošmyknutie a mrzutí svadobní hostia.

Ošarpané elegantné kovové klietky sú stále veľmi v móde

dekorácia klietkový stôl dekorácia na svadbu

Príroda vám ponúka aj veľa bezplatných vecí na výzdobu svadobného stola. Jesenné listy, gaštany, šípky, naplavené drevo, mach, brečtan a šišky – veľa sa dá veľmi originálne a vkusne naaranžovať na slávnostný svadobný stôl.

A ak si chcete navrhnúť vlastnú jesennú výzdobu stola na svadbu s tekvicou, potom ju nájdete tu skvelý, veľmi jednoduchý návod na text a obrázky.

Redakcia vám želá veľa zábavy pri zdobení a veľa šťastia v spoločnom živote!

Jesenná dekorácia stolu na svadbu s tekvicou

Tekvica plnená kvetmi ako ozdoba stolu na svadbu

Biele látkové obrúsky a drobné konvalinky – úspešný nápad na dekoráciu

maigloeckchen biele látkové obrúsky dekorácia stolu na svadbu

Ani s kvetmi to nepreháňajte!

kytica s ružami a georgínami

Ak máte radi rustikálne kúzlo

rustikálna dekorácia jedálenského stola na svadbu

Obrúčkové obrúčky tiež dodajú dodatočný jemný nádych dekorácii stola na svadbe

seviettenring biela porcelánová dekorácia stolu na svadbu

Puristická dekorácia svadobného stolu na leto

dekorácia stola na svadbu biely hrniec zelené konáre

A čo tak veľmi uvoľnená svadobná oslava v záhrade?

výroba dekorácií na stôl na svadbu

Alebo vo veľkom stane s jemnou levanduľou

dekorácia stolu na svadbu s levanduľou

Jednoduchá čistota a jemná nevinnosť v bielom

dekorácia stola pre svadobné biele kvety