Štýlové vianočné dekorácie v škandinávskom štýle

Vianočné nápady na dekoráciu v škandinávskom štýle

vianočné dekorácie-škandinávske-umelecké-dekorácie-dekorácie-bytové dekorácie

December je najtemnejší čas v Škandinávii. Kým sneh pomaly padá na zem a pokrýva krajinu, viac svetla poskytujú sviečky na oknách alebo sa pripravuje pikantné varené víno.

Všetko to znie tak útulne, však? Nie je teda divu, že si toľko ľudí spája Vianoce so škandinávskym štýlom.

Dnes vám chceme ukázať niekoľko nápadov na dekorácie na Vianoce v škandinávskom štýle. Zostaňte naladení a nechajte sa inšpirovať týmito jemnými vianočnými ozdobami!

Nadrozmerný vianočný stromček s jemnou ozdobou

vianočné dekorácie škandinávske nápady art deco Vianoce

Nechajte atmosféru zeleného lesa dominovať vo výzdobe interiéru. Postavte na výslnie nadrozmerný vianočný stromček. Dekoráciu je možné obmedziť, ale nezabudnite na vianočný stromček položiť veľkú, žiarivú hviezdu. Takáto dekorácia funguje najlepšie v obývacej izbe s krbom, v ktorom je drevo viditeľne uložené.

Dajte vysokú hodnotu dizajnu okna. To by malo najlepšie pozostávať z figúrok vystrihnutých zo svetelného papiera.

Ozdobné darčekové balenie – Darčekové balenie by malo slúžiť aj ako vianočná ozdoba. Urobte z nich rafinovaný povrch s hviezdami origami.

Známe symboly v bizarnom prevedení – Škandinávski dizajnéri sú známi svojimi zvláštnymi dekoratívnymi nápadmi. To platí aj pre vianočné ozdoby. Známe vianočné symboly, ako napríklad vianočný stromček, nájdete v rôznych tvaroch a veľkostiach. Mali by sa používať prírodné materiály, biela farebná paleta a jasné farebné akcenty, napríklad vo forme vianočných gúľ.

Svieža biela, krbová a zelená – Svieža farebná paleta založená na bielej farbe a v kombinácii s teplým krbom – to stačí na vytvorenie teplej a slávnostnej nálady. Celé to môže byť korunované nádherným svietiacim vianočným stromčekom.

Látkové girlandy – Rôzne textílie a textílie tvoria veľkú časť teplej a príjemnej atmosféry interiéru. Vyrobte si z nich vianočné girlandy a okoreníte krb a vianočný stromček.

Vianočné dekorácie – štýlovo zabalené darčeky 

vianočné dekorácie škandinávske nápady artdeko

Nenápadné vianočné dekorácie do diskrétnych miestností

vianočné dekorácie škandinávske nápady artdeko vianočná symbolika

Vlastnoručný Vianočné ozdoby sú vždy zaujímavou možnosťou 

vianočná dekorácia škandinávska artdeko dekorácia jedľa

Adventný kalendár a vianočné ozdoby s rozdielom 

vianočná dekorácia škandinávska artdeko dekorácia vianočný kalendár

Pôvodná stena & Vence do dverí – Vyzdobte si byt originálnymi vencami na dvere a na stenu. Navrhnite ich v známom tvare, ale vyrobte ich zo širokej škály materiálov. Nechajte opäť dominovať obľúbené hnedé a biele farby.

Severné akcenty – V tradičnej miestnosti naplnenej bohatými farbami a textúrami môžete ako akcenty pridať biele a hnedé škandinávske doplnky. Pridajte tiež niekoľko ozdobených vetiev jedľových stromov do váz.

Nápadné dekorácie na stôl – Vyberte si sochárske jelenie parohy a spárujte ich s čajovými svetlami. Do stredu dajte vázu s niekoľkými vetvami zelenej jedle. Nechajte toto všetko ozdobiť stôl počas adventu a vychutnajte si skvelú atmosféru, ktorá vzniká.

Špeciálne jedlá – Starostlivo vybraný riad sa používa aj ako ozdoba stola – môže napodobňovať prírodné materiály a v dizajne ukazuje jasné línie. Opäť použite niektoré z darov prírody ako dodatočnú dekoráciu.

Škoricové rolky v zaujímavých tvaroch – Typické vianočné škoricové sušienky sú ďalšou možnosťou na vytvorenie škandinávskeho štýlu. Rozmaznáva všetky zmysly, a preto na nás obzvlášť blahodárne pôsobí.

Pôvodne vyrobený veniec pre neobvyklú vianočnú ozdobu

vianočné dekorácie škandinávske artdeko dekorácie vianočné vence

Severná látková vianočná dekorácia

vianočné dekorácie škandinávske artdeko dekorácie dekorácie figúrky

Dotyk nostalgie a slávnostnej nálady

vianočná dekorácia škandinávska artdeko dekorácia dekorácia stolu

Vianočné jedlá na mramorovom stole – nádherná kombinácia!

vianočná dekorácia škandinávska artdeko dekorácia dekorácia stolu

Škandinávske pečivo nielen dobre vyzerá, ale aj chutí

vianočné dekorácie škandinávske artdeko dekoračné pečivo

Zosúladte nápady na dekoráciu v škandinávskom štýle s vašim interiérovým dizajnom?

Prajeme Vám veselé Vianoce.