Umelecká záhradná dekorácia namiesto nákladnej renovácie: 7 jednoduchých nápadov

Polovica leta je už za nami. Ale dúfajme, že nás ešte čakajú pekné teplé dni, ktoré si naplno užívame. Krásna, moderná a pôsobivá záhradná dekorácia vám v tom veľmi pomôže. Zároveň v tomto ročnom období potrebujeme jednoduché nápady: Nechceme plytvať tak dlhým časovaním a inštaláciou! Koniec koncov, máme len niekoľko týždňov, aby sme si užili teplé obdobie.

Umelecká výzdoba záhrady je v tomto ročnom období veľmi obľúbená. Môže jednoduchými prostriedkami zmeniť prostredie a prispieť k veľkému potešeniu.

Priemyselný štýl na záhrade: ušľachtilý a praktický nápad

kamenná záhrada na dvore

Záhradná dekorácia v industriálnom štýle: funkčné objekty s dekoratívnym efektom

Záhradná dekorácia v priemyselnom štýle umožňuje použiť existujúce materiály a staré predmety. Môžete tiež použiť zvyšky materiálov zo starých prestavieb a rekonštrukcií. Typickým projektom v priemyselnom štýle by bola lavička zo stavebných blokov a hrubej drevenej dosky.

Na osvetlenie môžete použiť staré žiarovky alebo lustre z interiéru. Stačí ich namaľovať alebo prelakovať. Náš tip: Použite jasnú farbu a vytvorte báječný prízvuk!

Renovované kovové stoličky sú predsa funkčné a slúžia aj ako skvelé dekorácie. Bez ohľadu na to, či sú namaľované v neutrálnej alebo honosnej farbe, píšu dobre v industriálnom štýle.

Staré stoličky by mohli v záhrade nájsť skvelé nové využitie

zo starej stoličky sa stane kvetináč

To, čo nemôžete použiť vo svojom vnútri, môže dostať nový život von

Pokračujme trochu v téme „funkčný nábytok a predmety s umeleckými efektmi“!

Akýkoľvek druh starého príslušenstva alebo nábytku, ktorý už nie je najnovší, by mohol nájsť nové využitie v záhradnom dizajne v priemyselnom štýle s novým náterom a kreatívnym umiestnením. Rozdeľte ich rozumne, aby sa vytvorili nové zóny na oddych a zábavu alebo pohodlné úložné a úložné priestory.

Ak sa štýl rôznych predmetov príliš líši, urobte niečo pre štandardizáciu celkového obrazu. Nábytok môžete napríklad ozdobiť farbou, textilom alebo dekoratívnymi vankúšmi v podobných farbách. Môžete ich zoskupiť podľa odtieňa, tvaru alebo materiálu.

Alebo sa správajte podľa princípu mix a zápas a počúvajte svoj vnútorný pocit!

Čo si myslíte o novej farbe záhradného plotu?

maľba červenou farbou skvelý nápad

Obnovte existujúce staré konštrukcie

Zastaraný záhradný plot, štiepané a totálne polámané kamene na záhradných chodníkoch, zhrdzavené kovové dvere alebo mreže – poznáte niečo také vo svojej záhrade? Teraz môžete samozrejme všetko úplne zrekonštruovať. Ak to ale nechcete, môžete tieto defekty využiť na tvorbu umeleckých efektov. Rozbité oblasti teraz môžete skryť umeleckou výzdobou. Také by mohli byť kvetináče alebo závesné koše. Ak sa rozhodnete opraviť konkrétne miesta na plote alebo podlahe, môžete si vybrať nový materiál alebo farbu. Mohli by ste tak vytvoriť hravé kontrasty, ktoré nádherne oživia vašu záhradnú výzdobu. Rozbité plochy na podlahe alebo na plote môžu byť stále skryté novým nábytkom. Lavice, stoličky, stoly a osvetlenie umiestnite tak, aby vám dobre slúžili, ale zároveň skryli nedostatky a nedokonalosti v záhrade alebo odvrátili pozornosť..

S kvetináčmi a vyvýšenými záhonmi môžete v záhrade vytvoriť veľa skvelých zákutí

nový vzhľad s kvetináčmi

Zdobený záhradný dizajn s kontajnermi na rastliny

Existuje mnoho rastlín, ktoré môžete počas leta použiť aj v záhrade. Slúžia ako skvelá ozdoba. Zvlášť popínavé a visuté rastliny pôsobia výtvarne. Môžete ním úspešne skryť rozbité oblasti na plote alebo na vonkajšej stene.

Obzvlášť rozšírenou a veľmi ľahko implementovateľnou myšlienkou je okoreniť plot záhradnými kvetináčmi rovnakého tvaru a veľkosti, ale v rôznych farbách. Môžete ich tiež umiestniť tak, aby spolu tvorili zaujímavú postavu.

Nechajte v záhrade priestor pre umenie

motýľ skvelý záhradný dizajn

Distribuujte v záhrade rôzne umelecké predmety

Zaujímavé predmety, ktoré vyzerajú ako umelecké diela, často nájdete na blších trhoch alebo dokonca vo vlastnom suteréne. Objekty z kovu, dreva alebo kameňa sú veľmi vhodné na vonkajšie použitie. Niektoré z nich musia byť samozrejme prelakované, nalakované alebo okorenené iným spôsobom. To ešte viac zvýši ich umeleckú hodnotu.

Choďte teda „na lov“ takýchto umeleckých predmetov, distribuujte ich v záhrade a strávte zvyšok leta v štýlovom prostredí. Farebné figúrky zvierat patria k obzvlášť obľúbeným umeleckým predmetom. Hneď rozveselíte svojich hostí prekvapivým efektom.

malé vtáčie domčeky na plot

Zdobené vtáčie domy

Chcete zo svojej záhrady urobiť miesto, ktoré je priateľskejšie k zvieratám? Vyzdobené vtáčie domy by boli skvelým spôsobom, ako to urobiť. Ak si vyberiete zaujímavý dizajn, budete aj naďalej pridávať na ozdobnom vzhľade vašej záhrady.

Zrkadlá, zrkadlové efekty a jasné farby

V poslednom bode tohto článku sa zameriame na zrkadlá a svetelné efekty, ktoré v záhrade vytvárajú mystickú atmosféru. Pomocou zrkadla alebo zrkadlových plôch môžete vynášať zaujímavé objekty. Tieto sa často používajú v umeleckých inštaláciách v záhradách a to vytvára zaujímavý psychologický efekt. Radi by sme vás tiež upozornili na možnosť použitia strieborných a iných jasných farieb. V noci slúžia ako magické záhradné dekorácie, vďaka ktorým je vonkajšia časť obzvlášť vzrušujúcim miestom.

Umelecká záhradná výzdoba môže posunúť komplexné opravy vo vonkajšom priestore veľmi ďaleko dozadu. S týmto môžete skryť mnoho rozbitých alebo už nie tak nápadných oblastí. Aj keď to úplne nevyjde, pohľad je od nich minimálne značne odpútaný. Alebo už nepôsobia tak tvrdohlavo: v umeleckom prostredí majú dokonca aj tie menej než dokonalé objekty často obzvlášť vysokú vnútornú hodnotu..

praktická a dekoratívna klietka v záhrade

záhradné nápady s umeleckým dizajnom

zo starej stoličky sa stane plantážnik zo starej stoličky na novú

z pneumatík sa stáva skvelý projekt

kvetináče zelené prevedenie

kvetináče-pred-novo-vymaľovanú záhradu

plot môže tiež očarovať hrubým vzhľadom

Diy záhradné nápady navyše k záhradným nápadom, kreatívne veci, kreatívne DIY projekty

kutilské zelené rastliny skvelá dekorácia

kutilské umenie do záhrady

kutilská kamenná figúra a rastliny v interiéri

jednoduchý stôl do záhrady vyrobený z dreva

sklenený stôl pred tehlovou stenou

nová drevená stolička

nápady na záhradu gotické zrkadlo

nápady na záhradu so zrkadlami

nápady na záhradu so skvelými zrkadlami

projekt záhrady zo starého stola

Skrášlite záhradný plot kvetináčmi

zelené kríky pred plotom

dizajn s doskami do rohu

oblúkové formy nádvorie

zelená výzdoba skrytá chýbajúca kradnúť na plote

drevené dvere s kvetináčmi

priemyselná lavička na kutilstvo do záhrady

industriálna veľká hojdačka

priemyselné a upscale

priemyselný a upscale 2

klietka praktická a dekoratívna v záhrade

malý kvetináč so zrkadlom na vonkajšiu fasádu

so zrkadlom-záhrada-vyzerá-oveľa-viac-očarujúce

zasadiť hrubú dosku

sedadlá diy

sedadlá pred fasádou

takto sa začínajú používať zrkadlá

zrkadlá sa používajú aj v ušľachtilých záhradách

kamenná záhrada na dvore

žiarivá dekorácia v záhrade

skvelý a užitočný úložný priestor pre záhradu

skvelý projekt pre záhradu