Útulná domáca kancelária v podkroví – skvelé nápady pre romantikov

Keďže Corona určila náš každodenný život, náš vlastný domov dostal nové úlohy. Teraz musí fungovať aj ako škôlka, škola a kancelária. Preto dom niekedy praská vo švíkoch, nie? Áno, nie je jednoduché zosúladiť rodinný život a profesionálnu prácu pod jedného spoločného menovateľa. Môžete sa však pokúsiť nájsť útulné miesto pre svoju domácu kanceláriu. Musí byť tichý a trochu oddelený od obývačky, kde môžete pracovať nerušene, koncentrovane a produktívne. Ak nemáte dostatok miesta, obráťte svoju pozornosť na najvyššie poschodie. Podkrovie často ponúka dostatok priestoru, ktorý je zadarmo nečinný alebo sa používa skôr ako sklad. V nasledujúcom texte vám ukážeme, ako môžete prestavať priestor na streche a zariadiť si tam útulné pracovné hniezdo. Ďalej sa tiež môžete dozvedieť o výhodách domácej kancelárie v podkroví.

Domáca pracovňa v podkroví môže byť veľmi útulná a romantická zároveň.

Domáca kancelária v podkroví béžová akcentovaná stena kreslo zo svetlého dreva potiahnuté zamatovou ručne vyrobenou dekoráciou na stenu

 Horné poschodie je ideálnym miestom na zriadenie domácej kancelárie.

Domáca kancelária v podkroví ideálne miesto na prácu Biely, sivý koberec dominuje dvom strešným oknám, veľa denného svetla

Aké sú výhody domácej kancelárie v podkroví?

Keď sa povie útulná domáca pracovňa, málokomu z nás sa vybaví podkrovie. Väčšina ľudí si myslí, že miestnosť nie je vhodná na prácu tam, nie sú tam žiadne okná alebo šikmé stropy priestor ešte viac zužujú. To všetko odsudzuje strešný priestor na tienistú existenciu. Môžete však veľa zmeniť s malým úsilím a bez vysokých nákladov a zariadiť si v podkroví útulnú domácu kanceláriu. A to nie je dočasné riešenie, ale obzvlášť úspešný dizajnový koncept, ktorý vám zaistí romantické miesto na prácu.

Ako využijete podkrovný priestor, je len na vás.

Domáca kancelária v podkroví útulná a romantická deka zo svetlého dreva na stoličke polička kôš možnosti uloženia stará stolná lampa

 

Domáca pracovňa v podkroví je oddelená od obývacej časti, aby ste tam mohli nerušene pracovať. Ponúka vám pokojné pracovné prostredie, v ktorom môžete uskutočňovať pracovné telefonáty a / alebo videokonferencie bez toho, aby ste obťažovali ostatných členov rodiny. Okrem toho môžete v podkroví vo svojej domácej kancelárii pracovať kedykoľvek počas dňa a dokonca aj v noci. To znamená veľmi skoro ráno alebo neskoro večer, keď ostatní spia. Tu sa zameriavate iba na svoju prácu.

 Nastavte si domácu kanceláriu v podkroví podľa svojho štýlu a vkusu.

Domáca kancelária v podkroví biela atmosféra čierny kancelársky nábytok nízka knižnica na stenu

 

Pracovná medicína dokázala, že dlhodobé sedenie pred počítačom je nezdravé. Vo svojej štúdii v podkroví si môžete urobiť flexibilné prestávky a z času na čas trochu natiahnuť nohy. Ak tam máte panoramatické strešné okno, môžete sa pozrieť na oblohu. To upokojí oči a myseľ a potom si môžete lepšie usporiadať myšlienky. Preto si myslíme, že domácu kanceláriu môžete navrhnúť skôr ako strechu ako malé romantické hniezdo. O chvíľu vám dáme správu, čo k tomu potrebujete.

Viete, ako prerobiť podkrovie na štúdiu?

Domáca kancelária v podkroví výborný nápad pod šikmým stropom svetlo drevo elegantný nábytok veľa denného svetla stolná lampa kožené kreslo

Na čo si musíte dať pozor pri navrhovaní domácej kancelárie pod strechou??

Domáca kancelária v podkroví musí tiež spĺňať požiadavky na hladký priebeh práce. Pri premene strešného priestoru preto musíte dodržať nasledujúce body:

  • Príjemná vnútorná klíma – Aby sa vám pracovňa pod strechou v lete príliš neohriala a v zime príliš zima, musíte najskôr zabezpečiť dobrú izoláciu miestnosti. Vďaka tomu tam máte príjemné teploty v každom ročnom období. A keď sme už pri zatepľovaní, pri prestavbe podkrovia môžete zvážiť aj odhlučnenie. Tým sa zastaví a zníži hluk zvonku, aby ste mohli nerušene pracovať.

 Je dôležité, aby ste sa tu cítili príjemne.

Domáca kancelária v podkroví všetky biele dve zelené črepníkové rastliny veľa denného svetla sa pri práci cítite dobre

  • Dobré svetelné podmienky – Potrebujete tiež veľa denného svetla a čerstvého vzduchu, aby bola atmosféra miestnosti príťažlivá. Väčšina našich podkroví má malé okná. Zistite v tejto súvislosti na magistráte, či môžete namontovať väčšie strešné okno. Malo by byť tiež jednoduché otváranie, aby do domácej kancelárie mohol prúdiť čerstvý vzduch. To vo svojej pracovni pod strechou bezpodmienečne potrebujete. Ak často pracujete večer, myslite na umelé osvetlenie miestnosti. Buďte však opatrní, umiestnite závesné, nástenné alebo stolné žiarovky tak, aby ich svetlo nepadalo priamo na obrazovku PC a nezaslepilo vám oči! Váš pracovný stôl nemusí byť priamo pred oknom. Položte ho napravo od okna, ak ste ľavák, a vľavo od okna, ak píšete pravou rukou.

O tom niet pochýb, v domácej kancelárii v podkroví potrebujete dostatok prirodzeného svetla.

Domáca kancelária v podkroví skromne zariadený stôl pod strešným oknom dostatok denného svetla

 

  • Ochrana pred slnkom – V domácej kancelárii v podkroví sa môže v lete veľmi zahriať. Slnečné lúče môžu dopadať priamo na vašu tvár a pri práci s počítačom vás oslňujú. To je veľmi nepríjemné! Očividne potrebujete dobrú ochranu pred slnkom. Našťastie sú v súčasnosti na trhu krásne rolety, žalúzie a plisované rolety do strešných okien, takže v podkroví určite nájdete niečo vhodné pre vašu domácu kanceláriu.

 Myslite aj na dobrú ochranu pred slnkom v strešnom priestore.

Domáca kancelária v podkroví, malá miestnosť, písací stôl pred strechou, pevná súkromná obrazovka

  • Technické vybavenie – Každá kancelária potrebuje zabezpečené pripojenie na elektrinu, telefón a internet. Rovnako je to aj v domácej kancelárii pod strechou. Tieto musia byť k dispozícii, aby ste tam mohli pracovať. Vaše internetové pripojenie musí byť zabezpečené, pretože v súčasnosti pracujete predovšetkým online. Navyše sa môžete sami rozhodnúť, či okrem počítača potrebujete aj tlačiareň a ďalšie zariadenia. Preto musíte zabezpečiť dostatok spojení. A ešte jedna vec: sieťový telefón je vždy lepšou voľbou pre pracovné hovory ako mobilný telefón.

Veľa dreva a mäkkých textílií dodáva strešnému priestoru ešte väčšiu útulnosť a teplo.

Domáca kancelária v podkroví veľmi útulné a romantické prostredie veľa vankúšov z mäkkého textilu z dreva na lavici

Navrhnite si podkrovný priestor podľa svojho štýlu a vkusu!

O základnom vybavení domácej kancelárie sme už informovali v mnohých článkoch. Najlepšie nápady na to napríklad nájdete v našom sprievodcovi domácou kanceláriou. Preto tu nechceme tento problém riešiť. Radi by sme vám však poskytli niekoľko osvedčených tipov, ako strešnému priestoru dodať väčšiu atmosféru a urobiť ho ešte útulnejším a romantickejším..

  • Vyberte si štýl podľa svojho vkusu: Väčšina majiteľov domov si väčšinou vyberá rovnaký štýl, akým disponujú v celom dome. Ak však chcete vytvoriť špeciálny kútik, v ktorom budete pracovať, vyberte si štýl, ktorý ste vždy chceli vyskúšať. Napríklad minimalistická domáca kancelária alebo vidiecky dom môže urobiť podkrovný priestor ešte príjemnejším a osobnejším. A samozrejme, doprajte tomu extra dávku romantiky!

 Tehlová stena môže v podkroví slúžiť ako pútač pozornosti.

Domáca kancelária v podkroví malá nedokončená tehlová stena ako pútadlo pre oči

  • Farebná schéma: Pretože podkrovná domáca kancelária zvyčajne nie je taká veľká, vyberte si neutrálnu a svetlú paletu farieb. Toto je najlepší nápad na vizuálne zväčšenie miestnosti. Môžete tam pridať viac farieb vytvorením akcentovanej steny, ktorá okamžite vynikne. Rozhodne však neodporúčame používať príliš farebný dizajn miestnosti, pretože príliš veľa farieb vás môže pri práci nevedome rozptyľovať. To má tiež negatívny vplyv na vašu koncentráciu na prácu.

 Choďte na bielu a nemôžete sa pomýliť!

Domáca kancelária v podkroví vyzerá veľmi čisto a príjemne všetko v bielom

Veľmi elegantne vyzerá aj akcentovaná stena v modrej farbe.

Domáca kancelária v podkroví krásna akcentovaná stena v modrom množstve pútavých obrázkov

  • Dekorácia: Ozdobte domácu kanceláriu v podkroví vecami, ktoré máte radi. Veľmi dobre by tam vyzerala nástenná maľba pod svahom alebo vedľa strešného okna. Tam, kde je dostatok prirodzeného svetla, môžete ozdobiť niekoľkými zelenými rastlinami v kvetináčoch alebo pestrofarebnými kvetmi vo váze. Táto prírodná dekorácia v krátkom čase osvieži atmosféru miestnosti. Mohli by ste tiež predstaviť nejaké striekance farieb vo forme pestrofarebných textílií a efektných žiaroviek. Čokoľvek, čo sa vám páči a inšpiruje vás k práci v domácej kancelárii v podkroví, je vhodné ako dekorácia.

Postupujte podľa našich tipov na navrhovanie vašej vlastnej osobnej štúdie pod strechou a čoskoro budete mať presne takú domácu kanceláriu, o akej ste dlho snívali! Redakcia vám želá veľa úspechov a veľa nových kreatívnych nápadov pri práci v podkroví.

 Vďaka veľkému nástennému zrkadlu sa malá domáca kancelária v podkroví bude zdať väčšia.

Domáca kancelária v podkroví optický klam, vľavo nechalo veľké nástenné zrkadlo, aby miestnosť vyzerala väčšia

Iste máte predstavu, ako šikovne využiť priestor na stene pod svahom?

Domáca kancelária v podkroví modrá stena políc pod svahom šikovný nápad svetlé prostredie nábytok z koberca zo svetlého dreva

Zelené črepníkové rastliny vnesú do atmosféry svieži nádych.

Domáca kancelária v podkroví zelené črepníkové rastliny osviežia atmosféru miestnosti a dajú zelenú

 Dajte svojmu starému nábytku druhú šancu!

Domáca kancelária v podkroví dáva starému nábytku druhú šancu zriadiť opakovane čitateľský kútik

Malý, ale útulný a romantický!

Domáca kancelária v podkroví malá miestnosť mierne neusporiadané mäkké textúry kvety vikýř okno stolička

Domáca kancelária v podkroví malá miestnosť pod strešným svetlíkom stolová stolička gitara