Útulný domov bez míňania peňazí – ako urobiť svoj dom útulnejším

útulný domov v teplých atmosférických farbách

Navrhnite si útulný domov bez míňania peňazí

Nie je to také ťažké, ako by ste si mohli myslieť, že si vyzdobíte dom alebo byt a vdýchnete kúsok čerstvého vzduchu. Tu nájdete cenné tipy na to, ako dodať svojmu domovu väčšiu chuť a sviežosť bez toho, aby ste míňali peniaze. Iste budete prekvapení, koľko nástrojov máte okolo seba a budete zbierať iba prach.

Toto množstvo malých pokladov len čaká na použitie. Začať!

Premeňte svoj nábytok

Nie je nič jednoduchšie. Je neuveriteľné, ako odlišne miestnosť po takejto akcii vyzerá. Presuňte kreslá, pohovku, komodu a možno aj konferenčný stolík niekam inam.

Takýmto spôsobom môžete dokonca svoju izbu rozšíriť

útulný domov s lesklými lampášmi na sviečkach a koženými kreslami

Vytiahnite staré plechovky od farby zo suterénu

Niekde vo vašom dome určite budú nejaké dobré, poloplné plechovky na farby. Aj keď farba nestačí na vymaľovanie celej steny, stále môžete pridať niekoľko čerstvých akcentov. Strop a starý nábytok sú na to rovnako vhodné.

Elegantný prízvuk na strope

útulný domov nízke elegantné pohovky a konferenčný stolík

Opäť použite staré vzorované textílie

Vyberte farebné látky zo skriniek a použite ich ako vankúše, periny alebo vankúše na stoličky. Môžete vytvoriť elegantný patchwork alebo vložiť najoriginálnejšie textílie do rámov a zavesiť ich ako nástenné umenie.

Rozmanitosť farieb a vzorov

útulný domov s výšivkami a vzormi

Osviežte vankúše, obliečky a závesy

Dodajte svojim látkovým predmetom väčšiu sviežosť a nový vzhľad. So stuhami alebo pomponmi vankúše vyzerajú úplne inak a farebné pruhy na okraji závesu dodávajú nábytku väčšiu eleganciu a veselý vzhľad..

Úžasné v tyrkysovej farbe

útulný domáci tyrkysový a zlatý lesk

Rozložte svoje poklady

Ukážte tieto poklady, či už ste vášnivý zberateľ alebo máte jednoducho hodnotné umelecké diela. Nenechávajte ich v tme vo svojich skriniach alebo na hrudi. Nakoniec ukážte svoje taniere na šperky z jemného porcelánu, svoje staré obrázky, svoje starodávne dózy na sušienky a svietniky!

Pevná elegancia

útulná domáca biela keramická nástenná doska

Zrkadlo zrkadlo na stene …

Umiestnite do svojej miestnosti nadrozmerné zrkadlá. Získate tak optickú šírku a denné svetlo sa zintenzívni. Veľké a ťažké zrkadlá môžete jednoducho oprieť o stenu alebo krbovú rímsu.

Neobaroko sa stretáva s modernou

útulný domáci neobarokový krištáľový luster

Využite svoj krb novým spôsobom

Ak váš krb nevykonáva svoju konvenčnú funkciu, využite ho a prepracujte ho. Krb je zvyčajne prirodzeným ohniskom v miestnosti, a preto je veľmi vhodný pre originálnu dekoráciu. Vnútro môžete namaľovať nápadnou farbou, vložiť niekoľko umeleckých diel, rastlín alebo sviečok rôznych veľkostí.

Romantický so štýlom

útulné domáce stĺpové sviečky v krbe

Vyberte rámčeky s fotografiami z podložky

Odfúknite prach zo svojich starých fotografií a hrdo ich zaveste do obývačky, kuchyne alebo chodby. Môžete ich tiež položiť na stoly, rímsy a komody.

Spomienky čiernobiele

útulný nostalgický domov s čiernobielymi fotografiami a sviečkami

Pozvite prírodu k vám domov

Vneste do svojich izieb kúsok prírody – čerstvé rezané kvety, konáre, prírodné kamene alebo šišky, všetko je dovolené. Aj deti budú mať radosť. Kamene môžete položiť na zem a šišky v skupinách na ploché taniere.

Prirodzená sviežosť

útulná domáca oválna vstavaná knižnica

Ozdobte ovocím

Ovocie je prírodný doplnok s jedinečným vizuálnym a textúrnym efektom. V závislosti od sezóny vložte citrusové plody, jablká, hrušky alebo tekvice a duly do sklenených misiek alebo do veľkých priehľadných nádob a nechajte svoj každodenný život pestrejším a ovocnejším..

Lahodne farebné

útulný domov elegantné okuliare plné dobrôt