Veľké vzory pre moderné domy: Projekty od TSEH Architectural Group a Black Pencils Studio

V tomto článku pokračujeme s veľkými vzormi pre moderné domy. Predstavujeme projekt z Kyjeva na Ukrajine a Dom LADPRAO 80 od štúdia Black Pencils Studio v Bangkoku. Sú to príklady moderných domov založených na rekonštrukcii starých budov. Vnútri aj vonku môžete vidieť tie najmodernejšie trendy.

Plán otvoreného bývania v projekte Tash – Ukrajina

otvorená obývačka

Zrekonštruované moderné domy

Prvá nehnuteľnosť sa nachádza na predmestí Kyjeva na Ukrajine. Mená architektov sú Denis Zadniprovskyi, Anastasiya Cherevishnaya, Iurii larionov, Kaplia Antonina. Dom má rozlohu 141 metrov štvorcových a za skvelé fotografie vďačíme fotografovi Sergeyovi Polyushkovi. Predchádzajúci majitelia to úplne zanedbali, a preto bolo s renováciou veľa práce.

Pôvodná budova mala veľa malých miestností a podkrovnú konštrukciu. Pri redizajne boli odstránené priečky. Odpadla aj časť nosnej steny. Na ich miestach je niekoľko drevených trámov. Ako je typické pre moderné domy, z jedálne a kuchyne sa stal jeden priestor.

Otvorený plán: kuchyňa a jedáleň v jednom

otvorená kuchyňa s jedálňou

Obývacia izba s dvojitou výškou

Ešte pred renováciou tu bola obývačka na dvoch úrovniach. Prístup k slnečnému žiareniu však nebol dostatočný. Z tohto dôvodu bolo v rohu postavené ohnisko. Na rozjasnenie miestnosti by mala byť plazmová televízia inštalovaná aj oproti gauču. Takmer všetky nápady, vrátane pôdorysu, samonivelačnej podlahy, kuchynskej pracovnej plochy pri okne a farebnej kombinácie, zákazník schválil kvôli pohodlnému vzhľadu a modernosti..

Dizajn Neuhausu ukazuje veľa kovových prvkov. Ide napríklad o schody, ktoré vedú na balkón skrytými dverami. Vo vchode sú 4 cm kovové rámy, ktoré chránia rohy pred mechanickým poškodením.

vonku so točitým schodiskom

Dom LADPRAO 80

Druhý projekt, konkrétne LADPRAO 80 House / Black Pencils Studio v thajskom Bangkoku, bol vytvorený na základe už existujúcich štruktúr. Tentoraz nešlo len o obnovu, ale aj o zjednotenie dvoch starých domov. Jeden bol skonštruovaný tak, aby bol vytvorený dvojnásobný obytný objem. Druhá slúžila servisným funkciám za parkoviskom a garážou.

Z hlavnej budovy je prístavba. Je obklopený tvarom L a ponúka ubytovanie v 4 spálňach na druhom a treťom poschodí.

Z južnej strany prichádza veľa slnečného svetla a budova je vetraná. Súkromný priestor je chránený niekoľkými vrstvami architektonických prvkov. Drevené mriežky, rámy z nehrdzavejúcej ocele a široké sklenené fasády sú len niektoré z nich.

bočný pohľad na fasádu

Ochrana súkromia

Z vonkajšej strany je dom obklopený stromami a plotom. Slúžia ako prirodzené obrazovky ochrany osobných údajov. Ďalej súhra svetla a tieňa vytvára vo vnútri zaujímavé vzory. Na sklenenej fasáde sú tiež vzrušujúce zrkadlové efekty.

Vďaka týmto účinkom sa atmosféra v dome mení od rána do večera. Interiér má tiež vplyv na svoje okolie. Tektonika architektúry prispieva k trojrozmernému vzhľadu fasády. Vzrušujúca konštelácia funkčnosti, priestorovej kvality a architektonickej estetiky sa spája.

V praxi sú oba domy veľmi pohodlné a útulné. Všade je to veľmi priestranné a veľmi svetlé. Zdá sa, že sa v ňom všetci obyvatelia vrátane štyroch psov stále cítili príjemne.

Zdroj obrázku a textu http://www.archdaily.com.

Viac z projektu TSEH Architectural Group

 kúpeľňa

chodba

pohľad na jedálenský stôl

spálňa

schody do obývačky

Dom LADPRAO 80 / Štúdio čiernych ceruziek

pohľad s fasádou

fasáda s nočným parkovaním

vnútorné schodisko

fasáda so zrkadlovými efektmi

pohľad z ulice

schodisko

na pohľad do ulice