Veranda design – praktické tipy pre vašu oázu pohody vonku

Vonkajšie počasie je stále lepšie, slnko svieti častejšie a jeho teplé lúče navodzujú šťastnú atmosféru a dobrú náladu všade okolo nás. Teraz veľa ľudí sníva o útulnom mieste odpočinku pod holým nebom, kde si môžu vychutnať blízkosť prírody zblízka. Cítite to rovnako? Potom ste na správnom mieste, pretože hovoríme o útulných verandách, ktoré vyžarujú štýl a vkus. V nasledujúcich riadkoch vám dáme praktické tipy na navrhovanie verand, ktoré tiež spĺňajú najvyššie nároky na pohodlie. Chceme vám pomôcť vytvoriť skutočnú oázu pohody vo vlastnom dome, kde môžete kedykoľvek odpočívať. Na verande môžete obdivovať harmóniu v prírode a načerpať z nej energiu. Tiež ste tam mohli stráviť nezabudnuteľné a zábavné hodiny s priateľmi a rodinou. Má niekto lepší nápad na nadchádzajúce leto??

Na tejto krytej verande je priestor na posedenie a jedálenský kút navrhnutý vedľa seba, takže dostupný priestor bol veľmi dobre využitý..

Veranda s dizajnovým posedením a jedálenským kútom

Ak aj vy patríte k tým, ktorí potrebujú slnko, nemusíte si hneď rezervovať dovolenku v exotickom mieste. Možno by ste v nasledujúcich mesiacoch radšej zostali doma a stále by ste trávili voľný čas vonku na čerstvom vzduchu s priateľmi a rodinou. V takom prípade potrebujete vo svojom dome vytvoriť pekné a pohodlné útočisko.

Bolo by potom možné spojiť domácu atmosféru vášho domova s ​​prírodnými krásami záhrady? Na túto otázku by sme odpovedali kladne. V tomto článku vám chceme ukázať, ako dosiahnuť závideniahodný dizajn verandy. V nasledujúcom texte sa naučíte, ako navrhnúť vonkajšiu plochu pre svoj vlastný domov. Naše obrázkové príklady ukazujú útulné verandy, ktoré sú navrhnuté v rôznych štýloch. To vás bude ďalej inšpirovať pre váš veľmi individuálny dizajn verandy, ktorý už nemôže zostať snom. Pretože s nami sa dajú realizovať vaše najkrajšie sny.

 Nemusíte ani odchádzať, keď máte doma taký dizajn verandy.

Drevený nábytok z kamennej steny Veranda

Dizajn verandy podľa osobných preferencií a potrieb

Predtým, ako budeme hovoriť o dizajne verandy, pripomenieme, že by ste mali najskôr určiť typ verandy. Ten môže byť otvorený alebo zatvorený, zakrytý alebo zasklený. Možné sú aj kombinované prevedenia verandy. Najdôležitejšie je, že veranda rozširuje obytnú časť vášho domova a umožňuje bezproblémový prechod medzi interiérom a exteriérom. Preto sa musíte sami rozhodnúť, ktorý dizajn verandy najlepšie vyhovuje vášmu individuálnemu štýlu a vkusu. Mohlo by to zodpovedať alebo byť v kontraste so štýlom obytného priestoru. Je veľmi atraktívny a v poslednej dobe je obzvlášť obľúbený Verandový dizajn vo vidieckom štýle. Na napodobnenie typického vidieckeho štýlu sa používa čo najviac prírodných materiálov. Drsne vyzerajúci kamenný múr je veľmi často kombinovaný s drevenou strechou verandy. Podlahu je možné dláždiť alebo položiť na drevené dosky. V tomto prípade štýlový vzhľad doplní pekný koberec.

 Na tejto verande vyzerá rovnako útulne ako v obývačke.

Veranda s kamenným stenovým krbom

 Krb na verande je vynikajúcim riešením pre tie dni, keď je chladnejšie počasie.

Dokonalý dizajn verandy zasklený v štýle vidieckeho domu

Aby ste mohli krytú alebo zasklenú verandu dobre využívať v lete aj v chladných mesiacoch, je vhodné naplánovať si tam krb zabudovaný do kamenného múru alebo aspoň krb. Váš dizajn verandy bude pôsobiť príjemne a príjemne v každom ročnom období.

 Krásne navrhnuté tehlové steny sú kombinované s drevenými podlahami, aby vytvorili dizajn verandy, ktorý vyžaruje teplo.

Dokonalé verandy s tehlovými stenami

Ako to vždy pri výbere dizajnu býva, vyjadrte svojim dizajnom verandy svoj osobný vkus a individuálny zmysel pre štýl. Je preto celkom možné, že tu necháte rolu svojej kreativite. V prípade, že túžite po prímorskej dovolenke stále, veranda môže byť vaša v námornom štýle dizajn. Tmavomodré podsedáky a čalúnenie nábytku, biele vankúše, niekoľko jasných akcentov v červenej farbe dodávajú dovolenke pocit a robia verandu veselou a teplou..

Biela, modrá a červená v perfektnej kombinácii. Táto majstrovsky navrhnutá veranda vyžaruje šťastie a pocit prázdnin.

Bielo modrý červený vankúšový prútený nábytok

 Pri navrhovaní verandy by v žiadnom prípade nebol vylúčený štýl Ďalekého východu.

 biely lampový kôš na čalúnenie nábytku

 Tiež zvážte hojdaciu sieť, ak máte dostatok miesta a nechajte svoju myseľ z času na čas blúdiť!

Zelená záhradná hojdacia sieť

  • Súhra tvarov, farieb a dekorácií tvorí štýlový dizajn verandy

Súhra tvarov, farieb a dekorácií je obzvlášť dôležitá v interiéri aj na verande. Pre správne zvolený a rozmiestnený nábytok sú typické teplé farby v kombinácii s farebnými akcentmi klasický vzhľad veranda. V tomto prípade sú materiály starostlivo vybrané tak, aby k sebe dobre ladili a boli navzájom vo vizuálnej harmónii.

Hnedo-béžová farebná paleta tohto dizajnu verandy zodpovedá jej klasickému vzhľadu

Štýlový dizajn verandy s klasickým vzhľadom, hnedá

Bol by však možný aj dizajn verandy úplne v bielej farbe. Dýcha z neho sofistikovanosť a vznešený štýl a priťahuje jasným konceptom dizajnu. Monochromatický dizajn je prerušený iba zeleňou okolitých záhradných rastlín.

 Útulný jedálenský kút na úplne bielej verande

Dizajn bielej verandy

Prejdite nadol a pozrite sa na ďalšie ukážkové obrázky. Každý jeden dizajn verandy vás určite bude inšpirovať a čoskoro budete chcieť mať niečo podobné doma.

Redakčný tím vám želá veľa zábavy a úspechov s vlastným dizajnom verandy!

 Modrá, biela a červená – obľúbené farby pre dizajn slnečnej verandy.

Modrobiely červený slnečný dizajn verandy

Ak vás to baví jednoduchšie, ale praktickejšie ….

Veranda s dizajnovým jedálenským kútom bez dekorácií

Závesná hojdačka pre vaše príjemné hodiny na verande …..

Visiace hojdacie kreslo na vidieku v štýle verandy

Veranda naznačuje veľa o vašej osobnosti

Štýlový dizajn verandy. Nízke ležadlo v japonskom štýle

Za dobrého počasia sa môžete dokonca opaľovať na otvorenej verande ….

Otvorená veranda

 … naučte deti maľovať

Verandový dizajnový stôl na maľovanie s deťmi

 … alebo relaxovať úplne nerušene.

Jednoduchý verandový dizajn dve hojdacie kreslá červené, aby nerušene odpočívali