Vertikálna záhrada – nádherná zelená dekorácia domu

vertikálna záhradná obývacia izba

Vertikálna záhrada je dobrou alternatívou k výzdobe bytov, ktoré nemajú veľa otvoreného priestoru. Existuje niekoľko zaujímavých možností pre návrh vertikálnej záhrady vo vnútri domu i mimo neho.

 Vertikálna záhrada je originálnou a sviežou ozdobou steny

vertikálne záhradné druhy rastlín

Visiace kvetináče a zelené priečky

Kvetináče môžete zavesiť kdekoľvek vo vašom dome. Skrášlia vnútorné i vonkajšie priestory a vytvoria veselú atmosféru. Túto atraktívnu dekoráciu môžete použiť na rôzne druhy rastlín v obývačke alebo na verande. Vytvoríte tak jedinečnú vertikálnu záhradu a vzácny priestor zostane zachovaný.

 Závesné kvetináče skrášlia miestnosť a nezaberajú drahocenný priestor

vertikálne záhradné závesné kvetináče

Priečky môžete použiť ako police pre kvetináče. V interiéri tak získate peknú zelenú dekoráciu. Môžete sa však rozhodnúť pre popínavé rastliny na deliacu stenu na balkóne alebo na dvore. Nielenže ušetríte veľa miesta, ale zaistíte si aj útulné súkromie.

Zelené mriežky a steny

Vnútorná mreža je ideálna pre popínavé rastliny. Na stenu môžete nainštalovať mriežkový rám vyrobený z drevených lamiel. Dajte tam pár pekných kvetináčov a vertikálna záhrada je pripravená. Skrášli vašu stenu a budete sa v tejto miestnosti cítiť harmonicky a uvoľnene. Pomocou mreží môžete dodať terase alebo zadnej záhrade nový vzhľad.

 Mreže vytvoria útulné súkromie v záhrade alebo v interiérimrežové záhradné ruže

Moderní architekti navrhujú projekty s vertikálnymi záhradami na fasáde budovy. Takýmto spôsobom vytvárajú nádherné zelené oázy v strede mesta. Existuje mnoho spôsobov, ako pripevniť rastliny k vonkajšej stene domu a jeden z nich môžete na tomto obrázku obdivovať.

 Atraktívna vertikálna záhrada pripevnená k fasáde budovyvertikálna záhradná fasádna budova

 Obývacia izba vyzerá atraktívne a veselo so zelenou výzdobou stenydekor vertikálnej záhradnej steny Text s Katjou