Vianočná ruža – skutočná záhradná krása aj pri mínusových teplotách

Kým je vonku mrazivo a záhrada je pod zimným spánkom pod hustou snehovou pokrývkou, je tu malý kvetinový zázrak, ktorý nás prekvapuje svojou prirodzenou nádherou aj v mrazivom chlade. Tou je vianočná ruža, ktorej biele kvety nás každú zimu nanovo tešia. Táto jemná záhradná kvetina je definitívnou snehovou kráľovnou medzi trvalkami kvitnúcimi v zime a presne vie, ako odolávať mrazom a snehu. V zime zdobí vonkajšiu časť, tj. Záhradu, terasy a balkóny, a môže doň vchádzať ako vrátnik. O chvíľu prezradíme, čo by ste ešte mali vedieť o tejto záhradnej kráse, aj keď je pod bodom mrazu a ako sa starať o vianočnú ružu!

Snehobiele kvety vianočnej ruže bodujú svojim prírodným šarmom.

Vianočné ruže snehobiele kvety prírodné kúzlo

 Snehovej ruži sa darí aj v kvetináčoch.

Vianočná ruža v kvetináči vynikajúco rastie

  • Vianočná ruža je unikátna trvalka, ktorá boduje svojou prírodnou krásou

Nie nadarmo sa vianočná ruža v zime nazýva kvitnúci zázrak. Jeho biele kvety, ktoré majú priemer 5 až 6 cm, sú veľmi nápadné. Tieto vyzerajú veľmi skromne medzi sviežimi zelenými listami záhradnej rastliny. Samotné listy sú vždyzelené a robustné. Vianočná ruža je trváca trvalka, ktorá má svoj čas kvitnutia v zimných mesiacoch, od decembra do apríla. Biele kvety bodujú svojim jemným vzhľadom. Počas kvitnutia menia farbu a môžu mať červenkastú farbu. To zaisťuje v zimnej záhrade prirodzenejšie kúzlo.

 Biele kvety sú často súčasťou vianočných ozdôb

Vianočná ruža časť vianočnej dekorácie

  • Pôvod a pomenovanie vianočnej ruže

Vianočná ruža (Helleborus niger) je známa aj ako snehová ruža a čemerica čierna. Napriek rôznym názvom je to ten istý záhradný ker. Pôvodne pochádza z juhovýchodnej Ázie, ale bol privezený do Európy asi pred 20 000 rokmi a prvýkrát sa pestoval v kláštorných záhradách. Až neskôr dobyla záhradky chaty.

Všetky tri obľúbené mená vianočnej ruže sú opradené mýtmi a legendami a majú svoj význam. Jemná záhradná rastlina sa nazýva snehová ruža, pretože je to jediná trvalka v záhrade, ktorá kvitne v snehu. Názov Vianočná ruža je spojený so starou, vzrušujúcou legendou. Hovorí sa, že jeden z pastierov nemal pri ceste do Betlehema darček. Bola zima a v okolí sa nenachádzal žiaden kvet. Potom plakal a slzy mu padali na podlahu. Zrazu z toho vyšli krásne snehobiele kvety, ktoré pripomínali ružu. Ovčiar ich priniesol ako dar dieťaťu Ježišovi. Od toho dňa sa tieto kvety nazývajú vianočné ruže. Verí sa tiež, že v súčasnosti kvitnú na Vianoce.

 Jemné biele kvety sú opradené legendami a mýtmi.

Vianočné ružové biele kvety sviežo zelené listy sú opradené mýtmi

 A to z dobrého dôvodu: takú krásu vidíte len málokedy.

Vianočná ruža jemný kvet prírodnej krásy

Vianočná ruža sa často nazýva čierna čemerica. Tento názov je spôsobený jeho používaním ako kýchací prášok. Dnes je záhradnému kríku tiež predpísané liečivé vlastnosti, ktoré boli stále oceňované v starovekom Grécku. Vďaka tomu sa dajú úspešne liečiť depresívne stavy. Vianočná ruža dnes symbolizuje oslobodenie od strachu.

Čemerica čierna, ako sa kvetu stále hovorí, je nenáročná na starostlivosť a takmer nenáročná.

Vianočná ružová čemerica sa nazýva nenáročná na starostlivosť a je takmer nenáročná

  • Vianočná ruža je nenáročná na starostlivosť a takmer nenáročná

Ako už bolo povedané, vianočnú ružu môžete mať v záhrade, kde sa sama šíri. Môže sa teda dožiť až 30 rokov. Ale tiež krája jemnú postavu v hrnci alebo vedre a môže prospievať vo vašich štyroch stenách. Buďte len opatrní, pretože všetky časti tohto záhradného kríka sú jedovaté!

Pozor! Je lepšie nenechať batoľatá a / alebo domáce zvieratá príliš blízko krásnych rastlín, pretože všetky ich časti sú jedovaté!

Vianočná ruža všetky časti rastliny sú jedovaté

Starostlivosť o vianočnú ružu nie je časovo náročná, ale v každom prípade je potrebné dodržiavať nasledujúce rady:

Miesto: Snehová ruža nemá v lete rada priame slnečné svetlo, ale v zime potrebuje dostatok svetla. Najpohodlnejšie sa cíti pod listnatým stromom alebo kríkom. Vianočné ruže potrebujú pôdu bohatú na živiny a vápno. Navyše by mala byť dobre priepustná, pretože biele krásky neznášajú premokrenie.

 Snehové ruže potrebujú v záhrade najmä v lete umiestnenie bez priameho slnečného žiarenia.

Nájdite vhodné miesto pre vianočnú ružu v záhrade bez priameho slnečného svetla

Polievanie a hnojenie: Vianočná ruža potrebuje vodu v období kvitnutia v zime, ale v lete je lepšie ju nepolievať. Vhodné trvalé hnojivo používajte iba vtedy, ak vaša rastlina rastie v piesočnatej pôde.

Skrátiť: Stiahnuté listy je potrebné na spodnej časti odrezať a odstrániť. Keď snehová ruža kvitne, môžete niektoré listy odrezať, aby ste lepšie odhalili krásne kvety. Vo väčšine prípadov to však nie je potrebné, pretože tento kvitnúci zázrak môže dokonca predviesť svoju prirodzenú krásu.

Na čo ešte pri kúpe krásnej vianočnej ruže v kvetináči myslieť, sa môžete dozvedieť v nasledujúcom videu:

Redakčný tím Freshideen vám praje veľa zábavy pri starostlivosti o vašu snehovú kráľovnú pod všetkými zimnými kvetmi!

 

 Vianočné ruže môžu počas kvitnutia meniť farbu …

Vianočná ruža krásne kvety menia farbu

 … a kvety sa sfarbujú do červena alebo do zelena.

Vianočné ružové kvety majú červenkastú alebo zelenkastú farbu

 Vneste do svojho interiéru sviežu farbu aj v zime!

Vianočná ruža prináša v zime do interiéru sviežu farbu

 Ozdobte zvnútra aj zvonku snehobielymi vianočnými ružami!

Vianočné ružové snehobiele kvety ako dekorácia do interiéru i exteriéru

Snehová kráľovná medzi zimne kvitnúcimi kríkmi!

Vianočná ruža, snehová kráľovná medzi zimne kvitnúcimi kríkmi

 Vianočná ruža krásne kvitne aj v mrazivom chlade.

Vianočná ruža krásne kvitne aj v chlade

Vianočná ruža v kvetináči je v zime vynikajúcim darčekom.

Vianočná ruža v kvetináči je skvelý nápad na darček v zime