Viazajte si kyticu sami – takto to funguje krok za krokom

Dobrý deň, milí priatelia kvetov! Jeseň je už tu a všade okolo nás objavujeme teplé farby novej sezóny. Najmä v kvetinárstvach je nádhera jesenných kvetov skutočnou lahôdkou pre oči i dušu. Chcete zaviesť do svojich štyroch stien farebné čaro jesene? Potom ste dnes na správnom mieste! Chceme vám hneď ukázať, ako s trochou manuálnej zručnosti a s veľkou predstavivosťou dokážete sami uviazať kyticu. Ale prečo by ste mali krásne jesenné kvety viazať do kytice sami, pýtali by sa niektorí fanúšikovia kvetov. Máme odpoveď: Kytica, ktorú ste si uviazali, nielenže vyzerá nádherne, ale vyžaruje aj silný osobný dotyk. Ak chcete na jeseň ozdobiť svoj domov kyticou alebo v miestnosti zvýrazniť akcent, vyjadrite ním svoj charakter a štýl.

 Krásna, šikovne viazaná kytica vždy vyžaruje dobrú náladu

tipy a triky na viazanie kytice na skvelú kyticu

V novej sezóne je veľa príležitostí, kedy môžete potešiť priateľov a príbuzných, blízkych a kolegov z práce kyticou kvetov, ktorú ste sami uviazali. Rozdajte svoje majstrovské diela a nechajte ich hovoriť za seba. Pretože kvety povedia viac ako tisíc slov! Ukážte svoju kreativitu a naučte sa vyrábať krásnu kyticu tu u nás!

Najprv si musíte kúpiť farebné kvety. V každom kvetinárstve nájdete krásne georgíny, chryzantémy a hortenzie práve teraz. K typickým jesenným kvetom patria aj žiarivo žlté slnečnice, jesenné astry a jesenné sasanky. Zelený palec však máte určite! Potom tieto jesenné krásky určite rastú vo vašej vlastnej záhrade. Stačí si tam vybrať pár a môžete ísť! Vyhrňte si rukávy! Dáme sa do práce a uviažeme skvelú kyticu rovnako ako kvetinárstva!

Každý, kto má záhradu na chate, môže čerpať neobmedzené zdroje!

Kytica kytice viaže nápady na čerstvú výzdobu do bytu

Krok 1: Pripravte sa na viazanie kytice sami

V tejto prípravnej fáze musíte najskôr získať všetko, čo potrebujete. Potrebujete asi 15 krásnych jesenných kvetov vrátane ruží, ktoré sú v kvetinárstvach dostupné po celý rok. Vyberte iba uzavreté kvety. Vaša kytica vydrží o niečo dlhšie! Ďalšími potrebnými materiálmi na viazanie kytice sú nožnice na ruže, ostrý nôž, rezaná zeleň, viazací drôt, kvetinová stuha a prípadne drobné ozdobné predmety (podľa želania!). Majte všetko poruke a pustite sa do skutočnej práce. Najprv musíte odrezať stonky a očistiť ich od listov. Odstráňte listy zo spodnej časti stonky, inak vás budú rušiť pri viazaní kytice.

Čerstvo nazbierané vo vašej vlastnej záhrade!

Kytica nápadov na dekoráciu kravaty pre moderný byt

Krok 2: Pracovnú fázu kytice uviažte sami

Počas tejto pracovnej fázy musíte úplne nechať hrať svoje manuálne schopnosti! Najprv vyberte kvet, ktorý má rovnú a pevnú stonku a čo najväčší kvet. Tvorí stredobod kytice, ktorú ste si sami uviazali. Dôležitú úlohu tu zohráva nielen typ kvetu, ale aj farba kvetu, pretože tento prvý kvet naďalej udáva tón. Okolo nich potom naaranžujete ostatné kvety. Ak chcete tomuto prvému kvetu poskytnúť väčšiu podporu, môžete okolo jeho stonky omotať viazací drôt. Vložte tento kvet do ľavej ruky a jemne stlačte palcom. Potom pravou rukou začnite pridávať ostatné kvety, ktoré ste vybrali, a trochu rezanej zelene. Vždy ich umiestnite dohromady do špirály a dosiahnete vynikajúci konečný výsledok. Pozrite sa, ako to robia profesionáli, v priloženom videu:

Krok 3: zviažte dohromady, skráťte stonky kvetov a vložte do vázy!

Si skoro tam! Pomocou stužky zviažte kyticu k sebe. Potom nožnicami ruže odstrihnite stonky späť na rovnakú dĺžku a otočte kyticu. Teraz môžete odstrániť malé optické chyby. Aby ste dosiahli skutočne perfektný výsledok, uistite sa tiež, že stredobodom kytice je prvý kvet. Toto je zvyčajne nesporným vrcholom celého majstrovského diela. Ak sa vám páči kytica, ktorú ste si uviazali, stačí ju vložiť do vázy naplnenej čerstvou vodou. Alebo by ste ho radšej darovali? To závisí od teba!

Prajeme vám veľa ďalších takýchto majstrovsky viazaných kytíc, ktoré vám urobia veľa radosti pri každom pohľade na ne!

Viazanie kytice krok za krokom

Zaviažte kyticu a opatrne pridajte každú kvetinu

Viazajte kyticu ako profesionáli

uviažte kyticu kvetov a urobte si krásne dekorácie do domu sami

Zaviažte kyticu z farebných kvetov

uviazať kyticu sami čerstvé nápady pre svadobnú kyticu

uviažte si kyticu sami nápady na farebné dekorácie pre moderný byt

uviazať kyticu sami vyzdobiť byt sviežo

Zaviažte si kyticu sami a vneste do svojho domova sviežu atmosféru