Vitráže doma – farebné sklo ako dekorácia interiéru

Snehovo biele vitráže doma

Atraktívny dizajn nájdete takmer vo všetkých obdobiach

Neexistuje pravidlo, ktoré by nejakým spôsobom hovorilo, že francúzska stolička z 18. storočia a Sheraton nemôžu byť v jednej miestnosti.

Pre niektorých ľudí je chcieť zmiešať štýly z rôznych období koníčkom alebo voľným časom.

Táto záľuba vás môže úplne pohltiť, pretože história pozná veľmi odlišné štýly a varianty. Jedna vec, ktorá ma vždy zaujímala, je maľované sklo a spôsob, akým to súvisí s interiérovým dizajnom.

 Maľované sklo

Vitráže doma

Dizajn stropu domácej miestnosti z farebného skla

Čo nazývame maľované sklo? Čo to vlastne je? Všetko je to o umnej kombinácii rôznych kúskov lakovaného skla. Farba pochádza z lamiel, ktoré sa pridávajú počas výroby.

 Počas 1000 rokov histórie sa tento výraz používal takmer výlučne na výrobu okien v kostole. Toto umenie má skutočne dlhú históriu, a preto bolo aplikované hlavne na okná kostolov a veľké mozaiky. Objavilo sa to aj na tienidlách a zrkadlách a na ďalších prominentných budovách.

 Maľované sklo je možné použiť aj na škatule, hodiny, dvere skrine, rámy obrazov a ďalšie trojrozmerné projekty.

 Farebné sklo bolo tiež integrované do skleneného okna. To sa používa na vytváranie vzorov a obrázkov, ktoré sú držané pohromade olovenými prúžkami a pevným rámom.

 Dizajn okna môže byť obrazový alebo nefiguratívny. Môže obsahovať príbehy z Biblie, histórie alebo literatúry. Môže predstavovať svätcov a kazety alebo akýkoľvek historický motív.

 Okná na budovách môžu predstavovať napríklad konkrétnu tému vo vašom dome. Môžu predstavovať flóru, faunu, krajinu alebo abstraktný obrázok.

 Maľované sklo v interiérovom dizajne 

Vitráže doma obývacia izba klasická biela

Môže maľované sklo mať magnetickú príťažlivosť aj bez prirodzeného svetla? Myslím že hej! Vráťme sa však trochu viac, aby sme to podrobne prediskutovali! Krása maľovaného skla spočíva v jeho vzťahu k svetlu. Obavy predovšetkým vznikajú, pokiaľ ide o interiérové ​​miestnosti. Prirodzené osvetlenie tam musíte zriedka riešiť.

 Maľované sklo je zaujímavou formou tohto materiálu. Spôsob, akým sklo zachytáva prirodzené svetlo, má magický účinok.

 Maľované sklo je vždy spojené s osvetleným pozadím. Môže to byť obloha, listy alebo budovy. Tieto obrázky na pozadí, ktoré sú stlmené a mierne sa menia cez maľované sklo, vytvárajú známy „sklený vzhľad“.

 Malované sklo na oknách

Farebné sklo doma maľované zelenými nápadnými kryštálmi

Ak je sklo na okenných otvoroch, možno budeme potrebovať svetlo, ktoré nám umožní vidieť v noci. To by malo byť možné zvnútra aj zvonku. Svetlo je tiež druh umenia a to je zásada, ktorá nás ovláda a pomáha nám. Okná s lakovaným sklom urobia pre interiéry veľa.

 Maľované sklo na dverách

Farebná kytica kytice domácich vchodových dverí

Dvere z lakovaného skla vám môžu otvoriť úplne nový svet. Môžete mať pocit, že kráčate do sveta zázrakov a záhad.

 Maľované obrazové rámy

Vitráže Home Photo Frame Pet Dog

Veci, ktoré stoja za zapamätanie, vždy priťahujú naše oči. To platí najmä v prípadoch, keď boli niekde pripevnené k poličkám. Vďaka maľovanému sklu bude celá vec pôsobiť atraktívnejšie a nezabudnuteľnejšie.

 Maľované sklenené misky

Farebná domáca miska natretá modro červenou farbou

Nebolo by úžasné nazbierať nejaké ovocie do tejto sklenenej misy? Alebo do nej môžete vložiť ovocné a šťavnaté ovocie? Prečo nevyzdobiť stôl buď v kuchyni, alebo v obývačke??

 Maľované tvary skla

Vitrážová váza na kvety domáce kvety

Polička, stôl alebo zásuvka v spálni budú pôsobiť očarujúco a milo a navodia romantickú atmosféru.

 Zrkadlo s rámom z lakovaného skla

Vitráže domov okolo rámu zrkadla na stenu

Odtiene vo venci sú veľmi vhodné pre každú izbu a vyzerajú nádherne s farebnými schémami v interiérovom dizajne.

 Krabice z lakovaného skla

Vitráže doma krabica krásne originálna

Okná s lakovaným sklom môžu byť veľmi očarujúcim dekoratívnym prvkom detailu.

 Maľované vitráže

Vitráže na stenu nástenné hodiny okolo morských tematických rýb

Túto myšlienku môžete využiť na to, aby detská izba zažiarila. Použil by som viac hodín s rôznymi animovanými postavami na rôznych miestach.

 Výhody a nevýhody maľovaného skla

Ako všetko v živote, aj maľované sklo má mnoho výhod a nevýhod. Najmä pokiaľ ide o maľované sklo, môžete vidieť, že je to veľmi atraktívne a vytvára to v miestnosti vizuálny záujem. Okná tu predstavujú ústredný bod a dodávajú miestnosti osobný dojem.

 Svetlo môže stále prechádzať, ale dizajn a tmavé farby môžu znížiť množstvo prenášaného svetla a miestnosť pôsobiť tmavšie.

Takže, myslím, výhody sú oveľa viac ako nevýhody! Je to pravda, áno?