Význam čakry: je to kľúč k nášmu zdraviu?

Význam čakry a sedem čakier

Čakra pre začiatočníkov: Význam a bylinné liečenie

Ste začiatočník v čakre? Dnes tu pre vás máme niečo zaujímavé! Dozviete sa viac o význame čakier a o tom, ako sa môžete s čakrami liečiť. Pretože podľa ezoteriky závisí predovšetkým od rovnováhy čakier, či sme zdraví alebo nie.

 Význam čakry

Čakra znamená, kde sú čakry

Ako sa čakry nazývajú a ako vyzerajú??

Čakra znamená mandala siedmich čakier

Význam čakry

Teraz sa pokúšame vysvetliť význam čakry jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom: Ide o filtre, ktoré slúžia ako spojenie medzi organizmom a okolitým svetom. Podľa ezoteriky môže pokus o nadviazanie vedomého spojenia s nimi veľmi silne prispieť k vlastnému blahu. Dá sa to chápať veľmi rôznymi spôsobmi. Jóga, meditácia a mnoho ďalších duchovných cvičení sa zameriavajú práve na to. Existuje však aj množstvo fyzických metód, ktoré by sa na to dali použiť. Najznámejšie sú masáže. Ale nielen. Prakticky všetko v prírode nás môže podporovať, ak sme otvorení jej priaznivým účinkom.

 Spoznajte sedem čakier

čakra znamenajúca symboly mettafor

Počet čakrových miest je sedem. Dnes vám vysvetlíme zodpovednosť za každú z nich a povieme vám, ktoré bylinky môžu na každú z nich pozitívne pôsobiť.

Neviditeľná energia čakier

Čakra znamená sedem čakier

Muladhara Chakra – Význam a uzdravenie

Muladhara čakra je základom celého systému.Je v strede chrbtice. Hovorí sa, že toto je materiálna všímavosť. Korene púpavy môžu urobiť veľa pre zlepšenie fungovania. Vďaka tomu ľahšie prekonáš utrpenie a zúfalstvo a lepšie sa sústredíš na nájdenie vlastnej cesty.

Čakraistka Muladhara v červenej farbe

Čakra znamená sedem čakier Muladhara čakra

Swadhisthana čakra – význam a uzdravenie

Máme do činenia s takzvanou sakrálnou čakrou. Jeho hlavným prvkom je voda a nechtík lekársky má na ňu najväčší vplyv. Vďaka tomu táto čakra funguje lepšie. V praxi to znamená, že cítime väčšiu chuť do života a duchovný rozvoj. Pociťujete tiež zlepšenie svojej vlastnej tvorivej sily. Vďaka tomu sa dajú výrazne zlepšiť aj vzťahy medzi partnermi. Okrem toho rozvíjate svoju vlastnú schopnosť rozlišovať medzi pravdou a podvodom.

Swadhisthana čakra je v oranžovej farbe

Čakra znamená sedem čakier Swadhisthana čakra

Manipurská čakra

Skutočný marshmallow pomáha k lepšiemu fungovaniu manipurskej čakry. Vôľa, múdrosť, osobná sila sú určené predovšetkým týmito vecami. Konečným cieľom by bolo vyrovnať sa so svojimi životnými pocitmi a lepšie ich ovládať. Správne rozhodnutia, ktoré je možné urobiť z črevného pocitu, veľmi úzko súvisia s čakrou Manipura. Kedykoľvek pocítite „hrudku v žalúdku“, obyčajný marshmallow môže byť veľkou pomocou.

Manipurská čakra je v žltom

Čakra znamená sedem čakier Manipura čakra

Anahata čakra

Anahata čakra je spojená s priaznivými účinkami hlohu. Hlavným prvkom je tu vzduch. Táto čakra sa nachádza presne v strede vašej vlastnej hrudi. Keď je otvorený a vyvážený, podporuje fungovanie srdca, obehového systému, týmusu, pľúc a dýchania všeobecne.

Anahata čakra je zobrazená zelenou farbou

Čakra znamená sedem čakier Anahata čakra

Okrem fyzických vylepšení, ktoré by ste požitím hlohu získali, môžete zlepšiť aj svoje vzťahy s ľuďmi okolo seba. Vybudujete si pozitívnejší vzťah k iným ľuďom.

Visuddha čakra 

Začiatočníci čakier by si mali pamätať na tieto hlavné významy: otvorenosť, expresivita, úprimnosť a lepšia interakcia. Toto je v oblasti krku. Na fyzickej úrovni je kontrolovaná štítna žľaza, metabolizmus, sluch, hrdlo a ďalšie hlavné orgány v jeho okolí. Červený trojlístok je skvelým prostriedkom proti symptómom a zlepšenému fungovaniu čakry.

Modrá čakra Visuddha

Čakra znamená sedem čakier Visuddha čakra

Ajna čakra

Začiatočníci čakier by si museli pamätať, že toto je predovšetkým miesto, kde je skrytá psychologická sila v zmysle telepatie. S tým súvisí aj logická sila a jasnovidectvo. Je dôležité vedieť, že niekedy veľmi dobré fungovanie tejto čakry môže viesť k problémom s náladou a depresii. Dôvodom je, že nás môže zmiasť schopnosť lepšie porozumieť a vidieť všetko. Mohli by sme sa aj naďalej cítiť nepochopení, pretože vidíme veci, ktoré pred ostatnými ľuďmi zostávajú skryté. Eyebright je bylina, ktorá by mohla Ajnej čakre pomôcť lepšie fungovať a kompenzovať jej dôsledky..

Ajna čakra v indigovo modrej

Čakra znamená sedem čakier Ajna čakra

Sahasrára čakra

Hovorí sa tiež, že čakry sú korunované Sahasrárou. To symbolizuje najvyšší stav existencie. Jeho prvkom je vesmír. Jeho farby sú fialové a biele. Sahasrára čakra stimuluje hornú časť mozgu a centrálny nervový systém.

Tieto bylinky sú veľmi dobre známe tým, že meditujú a povznášajú nad každodenný život. V tomto smere by veľmi pomohla najmä levanduľa.

A čakra Sahasrara je v Pupure

Čakra znamená sedem čakier Sahasrára čakra

Ak poznáte a chápete význam čakry, môžete vždy urobiť niečo pre rozvoj svojich schopností. Pokiaľ ide o liečenie bylinkami, človek by musel podporovať arómy všetkými známymi spôsobmi. Zvážte čaj, éterické oleje na pitie a vdýchnutie. Najlepšie urobíte, keď sa poradíte s odborníkom.