Záhradný dizajn – nádherný vzhľad papradia s červeným závojom

záhradný dizajn červený závoj lesklý

Záhradný dizajn je veľkou výzvou pre amatérov i profesionálov

Názov tejto rastliny veľmi často vedie k nedorozumeniam. Človek si spontánne myslí, že to len na jeseň povedie k farebnejšiemu vzhľadu v záhrade. Ale prvý obrázok nižšie bol urobený na konci júna. V skutočnosti môžete tieto rastliny použiť na krásne kytice vo všetkých ročných obdobiach, aj keď sa ich vzhľad líši v závislosti od rôznych ročných období.

the Záhradný dizajn je veľkou výzvou pre amatérov i profesionálov. Tu je zaujímavý návrh pre každého.

Je to typ, ktorý je k dispozícii v rôznych veľkostiach. Šíri sa veľmi ľahko a je ľahké sa oň starať. Ak je črepník príliš malý, je možné ho ľahko transplantovať. Vďaka cibuľovinám kvetov sa veľmi dobre šíri aj pod zemou.

Papraď červeného závoja zostáva vždyzelená a je potešením

 záhradné rastliny z Ázie

Botanický názov: Dryopteris erythrosora

Hovorový názov: papraď červený závoj

Pôvod: Japonsko, Kórea, Taiwan, Čína

Kde môže rásť: Nemalo by rásť pri teplotách pod 10 stupňov

Požiadavky na vodu: Stredná, vodotesná pôda

Požiadavka na svetlo: Jasné farby si v tieňovej hre prídu na svoje

Výška: 0,6 až 0,9 metra na výšku

Výhody a tolerancie: odolná voči králikom a jeleňom. Jednoduchá údržba

Najzaujímavejší vzhľad: po celý rok

Kedy by mal byť vysadený: Na jar alebo na jeseň

Evergreen

záhradný dizajn vždyzelený

Zostaň navždy

papraď červený závoj záhradného dizajnu

Rozlišujúce znaky: Papraď červeného závoja je vždy zelená a má farebné listy

Integrovať do krajiny

záhradný dizajn krajiny

Ako ho používať v krajine:

Papraď červeného závoja je skvelým doplnkom lesných záhrad v oblastiach pod stromami, kde sa tvorí nádherný tieň. Najlepšie je spárovať ich s rastlinami s odvážnymi listami.

Zjavte sa pri kamennom múre

rastliny záhradného dizajnu v rôznych tvaroch

Na tomto obrázku môžete vidieť, že táto rastlina sa vďaka svojmu tvaru skvele používa pre jemnejší vzhľad kamennej steny s veľkými kusmi.

Používa sa v kontajnerových záhradách

navrhnite záhradné rastliny v kvetináčoch

Kráska v kvetináči

dizajnová záhrada Rotschleierfa v kvetináči

Ako správne používať tieto rastliny v kontajnerových záhradách

Na tomto obrázku máme japonský javor (Acer palmatum ‘Mikawa Yatsubusa’) a je to hviezda hrnca. Listy začnú žltnúť a potom sa stanú stredne veľkými. Ohnivé odtiene oranžovej a červenej sú vrcholom jesene, ale aj keď opadajú listy, jemné olivovozelené vetvy vytvárajú veľmi zaujímavý vzhľad..

Ostatné druhy boli vybrané tak, aby jeden z nich zaujal nuansy papradia červeného závoja a pridal zvyšné, svetlejšie a tmavšie akcenty. To všetko sa tu dosiahlo prostredníctvom rastlinných druhov Liriope spicata, Vinca maculata „Wojo’s Gem“ a Helleborus niger „Jacob“.

V nižšej úrovni sú rastliny vždyzelené a to vytvára celoročný dizajn. Napriek tomu je vzhľad čokoľvek iné ako statický. Zložené rastliny budú kvitnúť v rôznych ročných obdobiach, zatiaľ čo papradie so červeným závojom so zlatými odtieňmi poskytne nádhernú žiaru po celý rok.

Výsadba:

Rovnako ako u mnohých evergreenov, jednou z najväčších výhod tejto rastliny je jej neblednúca krása Záhradný dizajn na veľkú radosť. Pod staré, pevné listy prichádzajú na jar ďalšie nové potomstvo. Podľa svojho vkusu môžete zrušiť „dospelých“.

Zvieratá: Králiky zvyčajne milujú tento druh rastlín, ale jesť ich je pre nich zvyčajne príliš ťažké. Preto by ste sa nemali obávať ani tohto.