Zdobenie obrazových pásikov – nápady a tipy pre kreatívny dizajn stien

Obrázková koľajnica je špeciálna nástenná polica na prezentáciu zarámovaných umeleckých diel, fotografií, možno aj kníh, časopisov, hudobných záznamov, malých črepníkových rastlín a iných dekorácií. Celkovo sa skladá zo stenového pásu s vešiakmi na kľúčové dierky na pripevnenie, úzkej základne a okraja, ktorý zabraňuje vypadnutiu dekorácie. V porovnaní s tradičnými obrazovými stenami potrebujete na zavesenie obrazovej lišty do steny vyvŕtať iba dva otvory. Viac potrebujete, iba ak máte v úmysle zavesiť viac ako jednu koľajnicu. Poškodenie je minimalizované a otvára sa vám celý svet štýlových možností. Existuje mnoho spôsobov zdobenia výlisku. V dnešnom článku by sme vám chceli predstaviť niektoré z našich obľúbených príkladov a dať vám užitočné tipy.

Obrazový panel je skvelou alternatívou k fotografickej stene

Ozdobte obrazové prúžky - nápady a tipy na kreatívne nápady na dekoráciu steny v jedálni

Popustite uzdu svojej dizajnérskej predstavivosti

Ozdobný panel s obrázkami - nápady a tipy na kreatívnu alternatívu k fotografickému múru s dizajnom steny

Ozdobte panel s obrázkom s ohľadom na všestrannosť a praktickosť

Obrazová rímsa je prekvapivo všestranná nástenná polica, ktorú je možné použiť na okorenenie takmer akejkoľvek oblasti vášho domova. Nie je objemný, vyžaduje málo miesta na stene a je preto ideálny do malých bytov. Obrazové lišty majú elegantný, moderný a minimalistický dizajn, ktorý sa hodí do väčšiny súčasných štýlov interiéru.

Dekoráciu na ňom zobrazenú je možné pravidelne meniť, aby sa prispôsobila akejkoľvek príležitosti, ročnému obdobiu alebo preferencii zmien dizajnu. Aj malé zmeny môžu úplne zmeniť vizuálny dojem v miestnosti. Pretože väčšina koľajníc na obrázky je tiež vyrobená z dreva, môžete to prelakovať na ľubovoľnú farbu.

Vytvorte si útulný malý kútik na čítanie rozprávok s detskými knihami

Ozdobte obrazovú lištu - nápady a tipy na kreatívny dizajn steny, nápady na čítanie v detskej izbe

Zdobenie obrazového pásu - nápady a tipy na kreatívny dizajn steny malé poličky biele nápady

Veľkosť a dĺžka obrazového pásu, ako aj objem vystavenej dekorácie závisia predovšetkým od miestnosti, ktorú ňou chcete vyzdobiť. Väčšie steny, ako napríklad nad gaučom v obývacej izbe, stôl v jedálni alebo posteľ v spálni, môžu ťažiť z dlhších alebo skladaných obrazových pásov. Menšie modely sa lepšie hodia do miestností s menšími voľnými stenami, ako je chodba alebo kúpeľňa.

Obrazový panel je okrem svojej univerzálnosti aj veľmi praktický. Napriek úzkej základni okraj zabraňuje pádu drahých rámov a dekorácií na podlahu. Majitelia mačiek tiež rýchlo prídu na to, že ich štvornohí priatelia len ťažko dosahujú veci na poličke a hádžu ich na podlahu. Niektorí milovníci mačiek dokonca zriadili niekoľko obrázkových ríms špeciálne pre svojich domácich tigrov, na ktoré sa môžu ľahko vyšplhať. Môžete sa tak vyhnúť mnohým konfliktom záujmov doma. Ak sa stále bojíte prevrátenia rámov obrazov, pripevnite ich k stene pomocou lepidla.

Umelecké diela a fotografie by mali mať farby, ktoré sú použité vo zvyšku interiéru

Ozdobte obrazové pásy - nápady a tipy na kreatívny dizajn steny farebný boho chic

Deti a dospelí tu radi čítajú

Ozdobte bar s obrázkami - nápady a tipy na kreatívny dizajn steny, detský kútik na čítanie, veľký i malý

Ozdobte obrazový pás so zreteľom na ostatné vybavenie

Rovnako ako pri každom novom nábytku alebo dekorácii je dôležité vziať do úvahy zvyšok dekorácie. Váš nový panel s obrázkom by mal bez problémov zapadnúť do svojho okolia, ozdobiť ho a zvýrazniť, ale nemal by priťahovať prílišnú pozornosť..

Pri triedení umeleckých diel, fotografií a iných dekorácií vyberte tie, ktoré majú farby, vzory a tvary a ktoré už sú v miestnosti na svojom mieste. Zamyslite sa nad preferovaným štýlom nábytku.

Ak váš byt smeruje k námornému štýlu, vyberte si umenie a fotografie, ktoré zobrazujú more, lode alebo lode a ich šnúry. Ak dávate prednosť modernému industriálnemu štýlu, zvoľte dekoráciu v neutrálnej farebnej palete. Čiernobiele fotografie mestských scenérií a strojov sú pre toto zariadenie ako stvorené. Nezabudnite ani na rám. Ak chcete svoj obrazový panel vyzdobiť súčasným spôsobom, rozhodnite sa pre biele alebo čierne rámy s jednoduchými čiarami. Ak dávate prednosť vintage štýlom, vyberte si staré rámy z masívneho dreva s jemnými rytinami.

Vyberte si vodiacu tému pre svoju dekoráciu

Zdobenie obrazovej lišty - nápady a tipy na kreatívnu príležitosť na svadobnú hostinu s dizajnom steny

Rámy hrajú rovnako dôležitú dekoratívnu úlohu ako obsah

Ozdobte obrazové pásy - nápady a tipy na kreatívny dizajn steny minimalistická deko hůlka

Okrem farieb a vzorov myslite aj na to, či si chcete pre svoju dekoráciu vybrať aj tému. Mnoho majiteľov domov rád pravidelne mení svoje obrazové lišty, aby vyhovovali ich nálade, ročnému obdobiu alebo príležitosti. Keď sa napríklad blíži váš svadobný deň, vystavte romantické a nezabudnuteľné fotografie z prípravy, svojich priateľov a rodiny. Ak chcete zmeniť svoju výzdobu na každé ročné obdobie, myslite na jej typické farby a motívy.

Na prvý pohľad pravidelné investovanie do rôznych výtlačkov a umeleckých diel sa môže zdať drahé. Ale nie vždy to platí. Obrázky vo vysokom rozlíšení si môžete jednoducho stiahnuť, ľubovoľne upravovať, potom ich vytlačiť na fotografický papier a zarámovať. Mnoho umelecky nadaných majiteľov domov s veľmi špecifickými preferenciami sa tiež často rozhoduje jednoducho nakresliť to, čo potrebujú. Načerpajte inšpiráciu z existujúceho bytového dizajnu a požadovanej vizuálnej atmosféry.

Malé červené akcenty oživujú toto neutrálne usporiadanie

Zdobenie obrazových pásikov - nápady a tipy na kreatívny dizajn steny moderný bod zaostrenia súčasný

Neutrálny, moderný štýl zariaďovania má veľký prospech z kovových dekorácií a kvetináčov

Ozdobný panel s obrázkami - nápady a tipy na kreatívne nápady na stenu pre čiernobiele fotografie

Ozdobte obrazové pásy jednoduchou technikou

Obrazové rímsy a police vo všeobecnosti sa môžu ľahko zaplaviť ozdobami. Požadovaný efekt sa potom bohužiaľ stratí. Nasledujúce tipy vám pomôžu vyhnúť sa najčastejším chybám:

Najprv zoraďte svoje dekorácie podľa veľkosti. V závislosti od dĺžky pruhu obrázka by mal mať jeden až maximálne tri stredové zaostrovacie body. Túto úlohu zvyčajne preberajú veľké rámy. Presuňte bod zaostrenia na stranu, pretože asymetria je tu váš najlepší priateľ. Okolo týchto veľkých rámov sú potom umiestnené menšie dekorácie.

Alternatívne môžete svoj obrázkový panel ozdobiť podľa pravidla 3. Tri veľké zaostrovacie body, tri stredne veľké rámčeky, tri menšie obrázky, tri malé sošky, tri malé rastliny. Ak chcete všetko bezproblémovo prepojiť, prekrývajte malé kúsky rámov a medzi niektorými časťami ponechajte malé medzery. Predstavte si maliara, ktorý aranžuje a kreslí zátišie.

Vytvorte vizuálny záujem pridaním dosť prízvukových bodov. Zakryte malé girlandy, perlové náhrdelníky alebo závesné rastliny. Nalepte niekoľko pohľadníc alebo okamžitých fotografií pomocou washi pások. Nebojte sa experimentovať so svojimi návrhmi. Totiž, to prináša život do inak nudného usporiadania.

Vyberte si motívy a ilustrácie, ktoré vás motivujú a robia vám radosť

Ozdobte lištu s obrázkom - nápady a tipy pre kreatívny dizajn steny usporiadajú lištu s fotografiami správne

Ako si chcete vyzdobiť vlastnú obrazovú lištu? Existujú neobmedzené možnosti a nápady, ktoré môžu ozdobiť váš interiér rôznymi kreatívnymi a jedinečnými spôsobmi.

Skúste navrhnúť svoj obrázkový panel tak, aby rozprával príbeh

Zdobenie obrazových pásikov - nápady a tipy na kreatívny dizajn steny pre svadobnú bielu diskrétnu

Takto sa deti rýchlo naučia odložiť svoje knihy po prečítaní

Ozdobte obrazové pásy - nápady a tipy na kreatívny dizajn stien, nápady na knihy detskej izby

Remeselníci môžu tiež postaviť malú koľajnicu s obrázkom dreva

Ozdobte obrazovú lištu - nápady a tipy na kreatívny nástenný dizajn mini fotobaru na okennom parapete

Vytvorte štýlovú akcentovú stenu plnú umeleckých diel

Ozdobte obrazové pásy - nápady a tipy na kreatívny dizajn stien modernej priemyselnej obývačky

Mnoho dizajnérov sa rozhodne začať s dekoráciami stien od podlahy

Ozdobte obrazové pásy - nápady a tipy pre kreatívny dizajn steny

Staré záznamy je teraz možné použiť ako nádherné vintage dekorácie

Ozdobte obrazové pásy - nápady a tipy pre kreatívny dizajn steny rollwagen wanddeko ideen

Jemné pastelové farby dominujú tejto výzdobe spálne

Ozdobte obrazové pásy - nápady a tipy na kreatívne nápady na dekoráciu spálne pre dizajn spálne

Tmavé steny zvýraznia všetok váš nábytok a dekor

Ozdobte panel s obrázkami - nápady a tipy na kreatívny dizajn stien čierne steny štýlové nápady

Ozdobte obrazové prúžky - nápady a tipy na kreatívny dizajn steny obývacia izba nápady štýlovo moderné