Dekorácia okna do kuchyne – 26 nápadov na dekoráciu parapetu

Nápady na dekoráciu okien do kuchyne

Okno je jedným z prvkov dizajnu kuchyne, ktoré priťahujú najväčšiu pozornosť. Preto by bolo veľkou chybou nepozerať sa na dekorácie okien s dostatočnou pozornosťou. Aj keď máte rozpočet, je veľa vecí, ktoré môžete krásne urobiť. Nasledujúce rady vám pomôžu.

26 nápadov na dekoráciu parapetu

Nápady na dekoráciu okien Kuchynské izbové rastliny Kaktusy Zelené kuchynské nápady

DIY dekorácia parapetu

Ak máte existujúcu kuchynskú zostavu, je to jedna z prvých vecí, na ktoré by ste sa mali pozrieť. Akú úlohu tam hrá okenný parapet? Používa sa ako dočasný úložný priestor? Je to esteticky príjemné alebo nie? Chýba vám priestor pre dôležitú funkciu v dizajne kuchyne??

Možno to druhé najlepšie prevezme parapet?

Všetky tieto otázky sú dôležité, aby ste si medzi návrhmi na dekoráciu parapetu mohli vybrať ten najvhodnejší pre vás.

Ako ozdobiť kuchynské okno – príklady fotografií

Nápady na dekoráciu okien, nápady na závesy, kuchynské izbové rastliny

Výber dekorácie parapetu tak, aby zodpovedala vášmu štýlu

V prvej časti nášho prehľadu skvelých nápadov na dekoráciu parapetov sme si už ukázali niekoľko praktických rád. Teraz prejdeme k rôznym štýlom zariaďovania a zdobeniu parapetu. Začnime klasikou. Okenný parapet je veľmi dôležitou súčasťou tradičného dizajnu kuchyne. Tu sa musíte rozhodnúť pre prepracovanú a pútavú výzdobu. Klasická výzdoba zahŕňa aj domáce predmety a rastliny. Majú skôr estetickú hodnotu. Pokiaľ ide o funkcie, parapet môžete použiť ako úložný priestor pre korenie a iné čerstvé výrobky.

Elegantné kuchynské závesy a črepníkové rastliny v kombinácii

Záclony nápady na dekoráciu okien, kuchynské zelené rastliny, črepníkové rastliny

Praktická dekorácia okna

Nápady na dekoráciu okien Kuchynské bylinkové záhrady Prirodzené svetlo

Malé, ale veľmi moderné byty

Moderný spôsob bývania je veľmi často spojený s malými bytmi. V týchto musí byť kuchyňa veľa multifunkčná a okenný parapet, na rozdiel od klasického štýlu, by mal mať mnoho praktických výhod. Môže byť použitý ako pracovná plocha, kde môžete postaviť umývadlo alebo ho použiť ako sedadlo. To, ktoré z týchto funkcií môže okenný parapet prirodzene plniť, závisí aj od jeho polohy a výšky.

Je dôležité, aby vo všetkých týchto prípadoch estetická funkcia ustúpila do pozadia. Aj keď má okenný parapet praktickú funkciu, rozhodne môže slúžiť ako akcent v dizajne kuchyne.

Vtipné výroky a rezané kvety oživia okno v kuchyni

Nápady na dekoráciu okien Kuchynské rezané dekorácie Ochrana okien Ochrana súkromia

Vyberte vhodný textil

Nápady na dekoráciu okien Kuchynské izbové rastliny modrá plisovaná roleta

Vidiecky štýl

Vidiecky štýl je napriek všetkým trendom moderného dizajnu stále veľmi dôležitý. Dizajn parapetu s kvetináčmi a inými prírodnými pútadlami tu zohráva veľmi dôležitú úlohu. Je lepšie rozhodnúť sa pre korenie, ktoré môžete použiť priamo do riadu. Takto sa tu chápe párovanie funkcií a estetiky.

Vintage vkus

Nápady na dekoráciu okien kuchynské izbové rastliny ošarpaný elegantný štýl

Inšpirujte sa exotickými štýlmi

Máte zálusk na exotické trendy v dizajne? Nájdete tam veľmi dobré nápady na to, ako parapet funguje a je esteticky zariadený. Možno budú presne vyhovovať vašim potrebám?

Ako dekoráciu okna použite pekné suveníry

Nápady na dekoráciu okien Kuchynské izbové rastliny Dekoračné misky farebné strapceNápady na dekoráciu okien kuchynské závesy a izbové rastliny

Niektoré univerzálne nápady

Bez ohľadu na štýl a veľkosť kuchyne existuje niekoľko nápadov na dekoráciu a prestavbu parapetu, ktoré vždy vyzerajú dobre a vítane. Tu máte prehľad:

– Tu môžeš dať malý stolík. Môžete ho použiť na príležitostné jedlo alebo ho môžete použiť na prácu pri príprave niečoho v kuchyni.

– Niektoré užitočné predmety, ktoré sú aj tak v kuchyni a ktoré znova a znova potrebujete, môžu slúžiť ako ozdoba parapetu. Jedná sa o určité kusy riadu, lyžice, s ktorými miešate polievku alebo šálky kávy pre hostí a špeciálne chvíle.

– Ak je parapet dostatočne nízky a široký, môžete si tam zriadiť aj sedací výklenok. Tu si môžete čítať alebo relaxovať pri káve alebo čakať na jedlo.

Dekoratívna okenná fólia

Nápady na dekoráciu okien kuchynské izbové rastliny žiarivo biele čisté

Buďte kreatívni

Tu uvedené nápady na dekoráciu parapetu sú najpoužívanejšie. Slúžia väčšine majiteľov bytov veľmi dobre, čo sa týka estetiky aj funkcie. Môžete to urobiť niekoľkými rôznymi spôsobmi. Využite šancu a urobte to! Môžete kombinovať farby, tvary a všetky druhy detailov.

Táto kreatívna hra môže niekedy priniesť zaujímavé výsledky, ktoré ste si predtým len ťažko predstavovali.

Na záver by sme vám chceli pripomenúť, prečo je dekorácia parapetu taká dôležitá. Poskytuje pohodlie a to je zásadné pre naše dobré zdravie. Kuchyňa pre vás nemusí byť len pohodlná. Aj vašim hosťom a všetkým rodinným príslušníkom by mala byť atmosféra tu obzvlášť príjemná. Aj v modernom dome je kuchyňa srdcom rodiny. Preto je čoraz dôležitejšia v stresovom a dynamickom každodennom živote, v ktorom bohužiaľ zostávame stále častejšie sami..

Krásna orchidea je sama o sebe elegantným dekoratívnym predmetom 

Nápady na dekoráciu okien Kuchynské izbové rastliny Biele dekorácie orchideí

Sklenené dekoračné vázy

Vázy dekorácie okien nápady kuchynské dekorácie vázy izbové rastliny

Sklenené fľaše – dekorácie okien v priemyselnom štýle

Nápady na dekoráciu okien Kuchynské izbové rastliny Dekoračné predmety Sklenená fľaša Nápady na dekoráciu okien Kuchynské izbové rastliny papradie Okenné dekorácie Nápady na dekoráciu okien Kuchynské izbové rastliny Parapetné dekoračné vankúše Nápady na dekoráciu okien Kuchynské izbové rastliny Okenná roleta Nápady na dekoráciu okien Kuchynské izbové rastliny Žalúzie károvanéNápady na dekoráciu okien Kuchynské izbové rastliny Kuchynské závesy Nápady na dekoráciu okien kuchynské izbové rastliny škrupinové kamene Nápady na dekoráciu okien Kuchynské izbové rastliny Orchidea Okenný film Kvetinový vzor Nápady na dekoráciu okien kuchynské izbové rastliny rezané kvety Nápady na dekoráciu okien Kuchynské izbové rastliny rezané kvety jablká Nápady na výzdobu okien Kuchynské izbové rastliny črepníkové rastlinyNápady na dekoráciu okien, kuchynské izbové rastliny a vázy na dekoráciu krásnych rezaných kvetov Halloween nápady dekorácie okien kuchynské izbové rastliny dekoratívne tekvice nápady na vianočné dekorácie okien kuchynské hlinené hrnce machové šišky