Okenné fólie je možné použiť rôznymi spôsobmi

Samolepiacu okennú fóliu pripevnite k nepriehľadnej okennej fólii

Okenné fólie je možné použiť rôznymi spôsobmi

Okná prepúšťajú slnko do vašich štyroch stien, umožňujú výhľad na prírodu – ale umožňujú aj pohľad dovnútra, čo nie je vždy žiaduce. Okenné fólie, ako sú dostupné na Windowfilms-online.com zabezpečiť, aby bolo neoprávneným osobám oveľa ťažšie získať prehľad o domácnosti.

Navyše sú fólie dokonca schopné účinne sťažiť vlámanie. Aké varianty sú vhodné na aký účel?

Pripojte nepriehľadnú okennú fóliu

Okenná fólia nepriehľadná obrazovka ochrany osobných údajov pred okennou fóliou

Okenná fólia nepriehľadná dekorácia okennej fólie

Slnečné ochranné fólie tlmia vývoj tepla

Slnečné svetlo môže spôsobovať ťažkosti, najmä v budovách s veľkými oknami: jas je žiaduci a uľahčuje prácu, ale budovy sa obzvlášť silne zahrievajú. Tu môže pomôcť okenná fólia: Odráža sa slnečné svetlo, ktoré účinne zabraňuje zahrievaniu miestnosti. Približne 80 percent prichádzajúcej tepelnej energie je možné zablokovať jednoducho priložením filmu. Počítačové pracovné stanice môžu pracovať pohodlnejšie, pretože slnečná ochranná fólia tiež zabraňuje oslneniu. Slnečná ochranná fólia zároveň slúži ako obrazovka súkromia, aj keď sa tento efekt v tme stráca. Ak vás zaujíma ochranná fólia proti slnku, mali by ste mať na pamäti, že existujú dve varianty:

– Fólia na ochranu pred slnkom, ktorá je pripevnená zvnútra, je chránená pred poveternostnými vplyvmi, a preto je obzvlášť odolná. Na to musí byť sklo vhodné aj na pripevnenie; V opačnom prípade pri niektorých druhoch skiel hrozí prasknutie.

– Protislnečné fólie na vonkajšie použitie sú obzvlášť vhodné pre špeciálne sklá, ako sú tepelné, dvojité alebo izolačné zasklenia

Ak je v popredí ochrana súkromia, môže sa použiť aj takzvaný zrkadlový film. Tento film je za denného svetla zvnútra priehľadný, pričom zvonku je vidieť iba zrkadlo. V tme sa však účinok výrazne zníži. Ak sa potom svetlo zapne v interiéri, film je možné vidieť aj zvonku. Samozrejme, závesy bolo možné aj zavesiť, aby boli chránené pred slnkom a nechceným vzhľadom. Ich pripútanosť je však spravidla spojená s väčším úsilím. Navyše, záclony majú tú nevýhodu, že vo veľkej miere blokujú slnečné svetlo a tiež bránia pohľadu von – fólie túto úlohu riešia elegantnejšie.

Tepelná izolácia okennej fólie nepriehľadná okenná fólia

Fólie z matného skla vytvárajú svetlú atmosféru

Fólie z matného skla sú skutočnou klasikou v oblasti fólií na ochranu osobných údajov. Používajú sa hlavne v lekárskej praxi, keď má byť zachované súkromie. Už názov poskytuje dobrú predstavu o optike: Film z matného skla je matný biely film, ktorý neodráža svetlo a zaisťuje tak svetlé miestnosti. Výhodou – okrem obrazovky na ochranu osobných údajov – je, že fólie z matného skla sú vhodné pre všetky typy okien. Navyše je pripevnený zvnútra, čo zase umožňuje dlhú životnosť a jednoduchú montáž. Univerzálne použitie dokonca umožňuje čiastočné lepenie sklenených povrchov. To nie je možné pri všetkých druhoch fólií, pretože nie je možné vylúčiť rozbitie skla v dôsledku rôznych tepelných rozťažností.

Okenná fólia nepriehľadná vzor mačky na ochranu osobných údajov pred filmom

Okenná fólia nepriehľadná okenná fólia kúpeľňa

Vlámanie bolo sťažené: fólie proti rozbitiu zabraňujú rozbitiu okien

Fólie na ochranu pred rozbitím sú úplne neviditeľné, ale stále nie sú bez pridanej hodnoty: Tiež známe ako fólie na ochranu pred vlámaním, účinne zabraňujú rozbitiu tabule. Aj keď sa deti radi hrajú s futbalom v záhrade, odporúča sa ochrana takýmto filmom. Vysoká odolnosť proti roztrhnutiu zaisťuje, že je ťažké rozbiť tabuľu. Pri kúpe by ste však mali zabezpečiť, aby bola fólia certifikovaná podľa DIN 52337 alebo normy EU EN 12 600. Napriek tomu, že ochranná fólia proti úlomkom nebráni vo výhľade, má aj praktický vedľajší efekt: 96 percent UV žiarenia je odfiltrovaných.

Okenná fólia nepriehľadná okenná fólia zdobí ochranu súkromia predných dverí

Okenná fólia samolepiaca okenná fólia na ochranu osobných údajov

Dekoratívne fólie uvoľňujú vzhľad

Aj keď sú tieto fólie praktické, zohrávajú úlohu aj estetické aspekty, najmä pri sklenených dverách a veľkých okenných plochách. Dekoratívne fólie môžu tiež slúžiť ako obrazovky na ochranu osobných údajov, ale tiež vylepšujú veľké a sterilné sklenené povrchy. V zásade sa vlastnej kreativite medze nekladú, pretože dekoratívne fólie nájdete vo všetkých vzoroch, veľkostiach a farbách.

Všetky fólie, ktoré sú inštalované zvnútra, je možné ľahko pripevniť sami:

– Po výbere správnych fólií je možné ich kúpiť buď ako rezané, alebo na metre. Vzhľadom na jednoduchšiu montáž sa však odporúčajú rezy.

– Vyčistite okná a úplne odstráňte prach. Okno by malo zostať vlhké

– Film pripravte stiahnutím ochrannej fólie

– Zmiešajte montážnu kvapalinu s vodou a naneste. Tekutina by sa mala aplikovať na okno aj na samotný film. Montážnu kvapalinu je možné použiť na vyhladenie akýchkoľvek vzduchových inklúzií po nanesení filmu.

– Zarovnajte film: Ak ide o rez alebo ak má byť okno zakryté iba čiastočne, odporúča sa zarovnanie s vodováhou.

– Pokiaľ sa má film odstrániť, je to samozrejme možné aj neskôr – úplne bez zvyškov.

Okenná fólia Ochrana súkromia Obrazovka okenná fólia kúpeľňa

Okenná fólia nepriehľadná okenná fólia samolepiaci vzor

Záver: perfektná alternatíva k závesom

Nakoniec sa ukazuje, že okenné fólie nie sú len presvedčivé svojim vzhľadom, ale ponúkajú aj skutočný ďalší prínos: ochranné fólie proti prasklinám sťažujú vlámanie, fólie na ochranu pred slnkom zabraňujú oslneniu a zahrievaniu a fólie z matného skla vytvárajú svetlo a zároveň diskrétne prostredie. Jednoduchá metóda „urob si sám“ tiež šetrí náklady. Pri kúpe by ste sa mali uistiť, že aj vaše vlastné okná sú vhodné na film podľa vášho výberu. Okrem toho je vhodnejší vhodný rez dvorského tovaru, pretože v opačnom prípade musí byť fólia pri montáži narezaná na požadovanú veľkosť. Každý, kto hľadá online, rýchlo nájde perfektnú snímku.

Okenná fólia, nepriehľadná okenná fólia, samolepiaca