100+ Helix Piercing Fikirleri, Deneyimleri ve Piercing Bilgileri

Helis piercing, bu günlerde son derece popüler kulak piercinglerinden biridir. Dünyanın her yerinde giyen çok sayıda kişinin olması bir şekilde çok ünlüdür. Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür delme kulakların sarmal kısmına yapılır. Helis, kulağın dış kısmında bulunabilen belirgin kenardır. Özellikle kulakların kıkırdaktan oluşan üst kısmında bulunur. Burada giyilen yaygın delici takılar, halterler, labret saplamalar ve sabit boncuk halkalarıdır. Hangi tür olursa olsun delici Alırsanız, o ince ve sofistike görünümü getirmeyi asla başaramazlar..

ear_piercing_types

Helis Delme Prosedürü

Bu piercingi yaptırmak için gereken prosedür aslında çok fazla deneyim gerektirir. Bunun bir profesyonel tarafından yapılmasının ana nedeni budur. Şehirdeki en iyi, deneyimli deliciyi bulduktan sonra, gitmeye hazırsınız. Profesyonel delici tarafından kullanılan delme prosedürünü yaparken çok önemli bir gereç, içi boş bir iğne (18 gauge) veya kavisli bir iğnedir. Ancak, istenen delme parçası üzerinde bir delik açmadan önce, delici, önceden görmeniz için alanı işaretler ve böylece kullanılan iğneden bir delik oluşturmada doğru bir kılavuza sahip olabilir.. delici silahlar kulağa anında bir şok getirebileceklerinden, kulak delme işlemleri için kullanılmamalıdır. Deliciniz kulak kıkırdağınızı delmek için bir tabanca kullanıyorsa, bunu mümkün olan en kısa sürede bildirdiğinizden emin olun çünkü bu yasadışı ve çok tehlikelidir..

Kulak kanalına herhangi bir araç gereç veya başka bir şey girmeyeceğinden emin olmak için kulağınızın ağzına küçük boyutlu bir mantar konur. Özellikle delici bölgeyi delmek üzereyken takıların takılacağı bir delik oluşturmak için kendinizi hazırlamanız ve mümkün olduğunca sabit durmanız gerekir. Kıkırdak nedeniyle sarmal kısmın delinmesi oldukça zor olduğundan gerektiğinden delici tarafından çok daha fazla baskı uygulanırsa şaşırmayın..

Ağrı Faktörü

Mesele şu ki, her delme işlemi kesinlikle yaptıran kişiye biraz acı verebilir. Eskilerin dediği gibi, “Kolay para yoktur”. Yani buradaki acıya dayanamazsan, gururla sergileyebileceğin bir helis piercingine asla sahip olamazsın. Ağrı aslında sadece prosedüre değil, birkaç faktöre bağlı olacaktır. Bu faktörlerden biri de kişinin ağrı toleransıdır. Daha yüksek bir ağrı toleransına sahip olacak kadar şanslıysanız, bu delme işleminin getirdiği ağrının sizin için sadece tolere edilebilir olması beklenir. Ama ne yazık ki ağrı toleransı daha düşük olan insanlardansanız, o zaman sizin için en iyi şey acıya hazırlanmak ve her zaman olumlu bir şekilde buna dayanabileceğinizi düşünmektir..

Gerçek şu ki, kulaklarınızın sarmal kısmı sinir uçlarıyla dolu değildir ve bilmiyorsanız, herhangi bir delme işlemi sırasında beyninize ağrı sinyalleri göndermekten sinirler sorumludur. Bu nedenle sarmal kısmın delinmesi, kıkırdaktan oluşan diğer bazı kısımlara göre çok acı verici olmayabilir. Yine, ağrının yoğunluğu her zaman bir kişinin ağrı tolerans düzeyine bağlı olacaktır..

İyileşme Süreci

Kıkırdak piercingi yaptırdıysanız daha uzun süre beklemeniz aslında normaldir.. Beklemeniz gereken normal zaman dilimi yaklaşıyor 3 aydan 9 aya kadar. Bununla birlikte, kendinizi önceden belirlemeli ve piercinginizin tamamen iyileşmesini sabırla beklemenize izin vermelisiniz. Bu piercingi yaptırmanın inanılmaz faydaları zaten uzun bir süre bekledikten sonra sizin olacak. Yani, kesinlikle beklemeye değer. Ancak iyileşme sürecinde komplikasyonların olabileceğini bilmelisiniz ve bu size beklemeniz için daha fazla zaman kazandıracaktır. Bekleme süresi daha sonra 12 aya kadar uzayabilir. Üstelik işlem sonrası hissedeceğiniz ağrı, iyileşmeden sonraki 4 ay içinde kalacaktır. Kıkırdak delme işleminin önce dışarıdan iyileşeceğini unutmamalısınız. Yani, delinmiş bölgenin içindeki yara, dışarıdaki her şey iyileştiğinde hala tam olarak iyileşmeyebilir. İyileşme süreci, gözlemlediğiniz ve yaptığınız bakımlardan da etkilenebilir. Onları dini olarak yaparsanız, delinmiş bölgenin hayal edebileceğinizden daha hızlı iyileşmesini bekleyin..

İlgili Bakımlar

Vücutta bulunabilen diğer tüm piercinglerde olduğu gibi, helis tarzı piercingde de elbette dikkat edilmesi gereken bir bakım vardır. Çoğu zaman, sonraki bakımlar, seçtiğiniz profesyonel delici tarafından sizinle tartışılacaktır. Bununla, yol boyunca herhangi bir sorun yaşamamak için söylediği her şeyi aklınızda tuttuğunuzdan emin olun. İşte bazı önemli bakım sonrası bakımlar:

 • Piercinginiz için sahte takılar takmayın. Sahte olanlar yaraya ve cildinize iyi gelmeyen maddeler içerebilir. Cildinizde alerjik reaksiyonlar olabilir. Daha da kötüsü, delinmiş bölgedeki yara tahriş olabilir ve bu da daha fazla komplikasyona neden olur..
 • Çay ağacı yağı kulak temizliğinde kullanılmalıdır. Bu yağın hafif olduğu bilinmektedir, bu nedenle delinmiş bölgedeki yarayı tahriş etmek asla mümkün olmayacaktır..
 • Delinmiş bölgeye makyaj yapmayın. Bilmiyor olabilirsiniz, ancak makyaj malzemeleri ayrıca yaraya tepki gösterebilen ve delinmiş bölgede küçük ve ciddi komplikasyonlara neden olan kimyasallar içerir..
 • Piercing ve delinmiş alana da dokunmayın.. Onlara dokunmak yarayı enfekte edebilir. Bunun nedeni, delinmiş bölgenin iyileşme döneminde çok hassas olması ve delme işleminin tek bir dokunuşu veya hareketiyle zaten tahriş olabilmesidir..
 • Delinmiş bölgeyi temizlerken önce ellerinizi temizlemeniz gerekir.. Ellerinizin yeterince kirli olduğunu ve binlerce bakteri barındırabileceğini her zaman aklınızda bulundurun. Bu nedenle, delinmiş bölge, kesinlikle yaşamak istemediğiniz bazı enfeksiyonlara yakalanabilir..
 • Takılar gevşek takılmalı. Çok sıkı giyilen bir mücevher, delinmiş bölgeye çok fazla baskı uygulayabilir ve bu da daha hızlı iyileşme süresini engellemeye yeterlidir. Bu aynı zamanda ciddi komplikasyonların nedeni olabilir, bu yüzden dikkatli olmanız gerekir..
 • Delinmiş alanı her zaman önerilen sayıda temizleyin. Çoğu zaman, profesyonel delici günde iki kez temizlemenizi tavsiye edebilir. Bu frekansın üzerindeki değerler zaten yarayı tahriş edebilir. Temizlerken mutlaka pamuk ve ılık tuzlu su kullanın..
 • Birikmiş kabukları çıkarmaktan kaçının. İyileşme döneminde yara üzerinde bazı kabuklanmaların oluşması normaldir. Yaradan çıkan lenf sıvısından kaynaklanır. Onları çıkarmaya çalışırsanız, yaraya dokunulur ve tahriş olabilir. Bu nedenle, bunu yapmaktan kaçınmalısınız.

Maliyet

Bu piercingin maliyeti kesinlikle birkaç faktöre bağlı olacaktır. Bir faktör, profesyonel delicinin kendisidir. Yeterince itibarlıysa, kesinlikle daha yüksek bir hizmet ücreti talep etme hakkına sahiptir. Diğer bir faktör ise seçtiğiniz takılardır. Yeterince pahalı olanı seçerseniz, daha fazla ödemeniz beklenir. Yine de, bu tür bir delme için normal maliyet 20 ila 50 dolar arasında değişecektir..

Takı Seçenekleri

Vücutta bulunabilen diğer tüm piercingler gibi, takı söz konusu olduğunda da bir takım seçenekler sunar. Bu takı seçenekleri elbette tasarımlara, malzemelere ve fiyatlara göre değişir. Bu, sarmalınıza takılacak belirli bir mücevheri seçmeden önce bir dizi önemli faktörü göz önünde bulundurmanız gerektiğini gösteriyor. İşte bu tür bir piercing için göz önünde bulundurulması gereken mücevher seçeneklerinden bazıları:

 • Mavi Kristal Boncuklu Özel El Yapımı Piercing – Bu takıyı sarmalınızda görmenizi muhteşem yapan şey, bu takıların cazibe merkezi olan parlak zarif mavi kristal boncukla birleşmesidir. Sadece 8,99 $ karşılığında satın alabilirsiniz.
 • Yaprak Tasarımlı Altın Kaplama 14 Ayar Halka Küpe – Bu takı seçeneğinin cazibe merkezi yaprak tasarımıdır. Fiyatı 8 dolar civarında.
 • 3 mm Farklı Renklerde – Bu mücevher seçeneği için genel renkler menekşe, beyaz, mavi ve yeşildir. 7,75 $ fiyatla satın alabilirsiniz..
 • Antik Gümüş Hamsa El Helis Takı – Bu, yaklaşık 7,50 $ fiyatla sarmalınıza takabileceğiniz eşsiz bir mücevher..

sarmal delici-yaysarmal delicisarmal delici-mücevherlisarmal delici halkasarmal delici-büyülüsarmal delici kanalsarmal delici-sevimlibluehair-sarmal-piercingsarmal delici-tanrıça-düğümsarmal delici-2-halkalarsarmal delicilerüçlü sarmal delicisarmal delici-punksarmal delici-harikalıksarmal delici-sarışınsarmal delici-çiçeklersarmal-delici-dövme-gülsarmal delici-beş sivrisarmal delici-yılan

Mavi Kristal Boncuklu El Yapımı Altın Dolgulu Helix PiercingYapraklı Özel Altın Kaplama 14 Ayar Halka KüpeFarklı Renklerde 3mm Helis PiercingEl İşi Yapraklı Septum Helis Yüzük16g Küçük Altın Helix Piercing TakıAntik Gümüş Hamsa El Helis TakıBeyaz Opal Helix Altın YüzükKüçük 14 Ayar Gül Altın Dolgulu Çember Helix MücevheratKişiye Özel Çiçekli Som Gümüş Helis Yüzük16 Ayar Ok Helis Saplama UnisexEl Yapımı Bakır Tel Spiral Helix piercing Takı18g Turkuaz Halter Helix Piercing TakıGümüş Kelt Düğüm Helis KüpeEl İşi Gümüş Açık Kalp Helis KüpeKişiselleştirilebilir Minik 8mm Altın Loop Helix KüpeKovboy Kız Çizme Halter Helix Piercing TakıÇelik Turkuaz Boncuklu Kıkırdak Helis Küpe6 mm Gümüş Helis Halka KüpeYaprak ve Yeşil Cam Boncuklu 22 gauge 8mm Altın Dolgulu Helis YüzükSterling Silver Wire Post Conch Delikli Kıkırdak HelisSterling Helix Kulak Manşeti AsmaGümüş Pembe Opal Helix Piercing StudGümüş Şimşek Helis KüpeEl işi 14 Ayar Som Sarı Altın Kalp Helis Halka KüpeCerrahi Çelik Beyaz Ateş Opal Üçlü Helis Kıkırdak KüpeHelix Piercing Stud ile örgülü kızKadınlar için Dörtlü Altın Helis YüzükSarışın Kız İçin Çift Sarmal YüzükBasit Helix Ring Varsity GörünümüKendall çift sarmal küpe ve örgüKız öğrenci yurdu için sarmal piercingli Günlük StilÖğrenciler için Kolej Helix PiercingHelix Piercing ile Havalı Casus GörünümüBayanlar için Helix Piercing ile Sert GörünümGece için Çiçek Helix PiercingGençler için Çift Sarmal TakıPartneriniz için sarmal halkaPlaj Serserileri için Kaplumbağa Helix TakıSevgiliye ilham veren sonsuz sarmal küpeKız arkadaşın için Helix Mücevherini SevMüzisyenler için G-clef Helix küpeYaprak Sarkan Post Conch Helix KüpeMetal İnsan Figürlü Halter Helix KüpeKulaklar için Çift Altın Helis YüzükAltın Dinozor Helix Küpe Jurassic İlhamKızlar için Eşsiz Altın Helix Bent HalterBoho Çiçek Helix Vidalı KüpeTrident Helix Piercing Takı İlhamıErkek Yapraklı Helix KüpeArkadaşlar için benzersiz Altın Spiral Helix küpe

çift ​​sarmal deliciSONY DSCsarmal delici-by-ryan-ouellettesarmal delici-kalpsarmal delici zincirlerOLYMPUS DİJİTAL KAMERAsarmal delici-iskelehelezon delici bayansarmal-delici-fotoğrafsarmal delici-seksihalka-sarmal delicisarmal delici-üçlü resimsarmal delici-üçlüsarmal delici çiçekmücevherli-sarmal delicikırlangıç-sarmal deliciserin sarmal delicisarmal delici-üçlühelezon delici titanyumsarmal delici-mavi-saççarpıcı-sarmal deliciseksi sarmal delici-2sarmal delici-harikasarmal-delici-ileri-üçlüsarmal-delici-kalp-hintçift ​​sarmal delici-2

Helix piercing kesinlikle kulaklarınızda harika bir süs. Ancak bunu yapmadan önce, bu piercingin içini ve dışını iyi bildiğinizden emin olun. Ayrıca popüler kulak delme türleri Daith Piercing, İleri Helix Piercing, Kale delici, Snug delici, Conch Piercing, Endüstriyel Piercing, Tragus Piercing ve Orbital Piercing ile ilgili makalelerimize göz atın..