100+ Örümcek Isırığı Piercing Örnekleri, Takılar ve Bilgiler

Günümüzde dudak piercingleri son derece popülerdir ve bunun en güzel örneklerinden biri de örümcek ısırığı piercingidir. Evet, böyle bir piercing dudaklarda, özellikle de kişinin alt dudak kısmında bulunur. Sağda veya solda olsun, çoğu zaman dudağın köşesinin yakın kısmına yapılır. Gerçek şu ki, alt dudakta birbirine yakın tutturulmuş 2 ayrı piercingden oluşmaktadır. Bu, bugün sahip olabileceğiniz çok eşsiz bir dudak delme türüdür. Böyle bir piercing yaptırmak isteyen pek çok erkek ve kadın var, ama neyse ki hepsine sahip değil. Bu piercing zaten varsa, bunun için çok müteşekkir olmalısın. Ayrıca en popüler piercingler Burun Piercing ve Kulak Piercing hakkındaki makalelerimize de göz atın..

Örümcek Isırığı Piercinginin Anlamı

Belirli bir piercing türünün belirli bir anlamı olduğu geçmiş yılların aksine, bu günlerdeki piercingler tamamen stil, moda ve kültürle ilgilidir. Örümcek ısırıkları dudak piercingleri, tasarımın gerçek bir örümcek ısırığından alınması gerçeğinden yola çıkarak adlandırılmıştır..

Ağrı Faktörü

Bu, bu tür bir piercing yaptırmayı planlayan birçok insan tarafından sorulan çok yaygın bir sorudur. Aslında, bir örümcek ısırığı piercinginden geçmek size biraz acı verebilir. Ancak bunu daha önce deneyimlemiş kişilere göre, dudaklara ve genel olarak tüm vücuda yapılan diğer bazı piercing işlemlerine kıyasla o kadar acı verici değildir. Bununla birlikte, deneyimli bir profesyonel delici, müşterilerinin hissettiği acı miktarını nasıl azaltacağını bilir. Bu, prosedürün uygulanmasındaki farklı tekniklerden geçer. Bazı profesyonel deliciler dışarıdan içeriye doğru bir delik açmaya başlarken, içeriden dışarıya doğru başlayanlar da var. Ayrıca deneyimlemek istediğiniz tekniği seçme şansına da sahip olabilirsiniz. Mesele şu ki, hissedebileceğiniz ağrı miktarı vücudunuzun ağrı tolerans düzeyine bağlı olacaktır..

komplikasyonlar

Enfeksiyon ve diğer komplikasyonlara yakalanma riskleri vardır. Yan etkiler uzun vadeli veya kısa vadeli olabilir. Örümcek ısırığı delici komplikasyonları arasında;

 • Enfeksiyonlar
 • sakız erozyonu
 • diş hasarı
 • Kanama
 • yara izi
 • Alerjik reaksiyonlar
 • reddetme
 • Göç

Şişme

Örümcek ısırıklarınızın çok fazla şiştiğini ve mücevherlerin batıyor gibi göründüğünü fark edebilirsiniz, bu durumda şişmeyi gidermek için daha uzun bir çubuk veya daha geniş bir halka için hemen delicinizi ziyaret etmeniz önerilir. Şişliğin yoğunluğunu en aza indirmek için delme işleminin ayrı olarak yapılması önerilir..

İyileşme Süreci

Gerçek şu ki, iyileşirseniz ve delinmiş bölgenin iyi durumda kalmasına yardımcı olacak gerekli şeyleri yaparsanız, iyileşme süreci istediğiniz kadar hızlı olabilir. Ayrıca vücudunuzun herhangi bir yaradan hızlı iyileşme yeteneği de iyileşme sürecinde çok yardımcı olacaktır. Genellikle sadece 4 hafta içinde delinmiş bölgedeki yara tamamen iyileşebilir. Buna rağmen, bir örümcek ısırığı delicinin tüm iyileşme sürecinin 12 hafta sürdüğü bazı durumlar vardır. Delinmiş bölge şişerse korkmayın çünkü bu vücudunuzun normal bir tepkisidir. Sadece gerekli bakımları yaptığınızdan emin olun, böylece her şey yoluna girecek.

Bakım Sonrası İhtiyacı

Örümcek ısırığı delici prosedürünü uyguladıktan sonra, elbette delinmiş bölgeye ve delmenin kendisine iyi bakmanız gerekir. Bu, hayalinizdeki piercingin gerçekleşmesi için üzerinize düşeni yaptığınız zamandır. Tedavi sonrası bakımların iyileşme sürecinde çok büyük bir rolü olduğunu unutmayın. Bu, onları her zaman akılda tutmanın büyük bir mesele olduğunu gösteriyor. İşte bu piercing sonrası bakımlar:

 • Dondurulmuş gıdalar tüketmeyi deneyin. Bu, yaranızın iyileşme sürecini hızlandırmanın etkili bir yoludur. Bu dondurulmuş gıdalara iyi örnekler dondurma ve yoğurttur..
 • Sigara ve alkollü içeceklerden uzak durulmalı. Bu piercingin dudaklarınıza yapıldığını unutmayın. Bununla sigara ve alkolde bulunan kimyasallar, delinmiş alana doğrudan temas ederek durumunu daha da kötüleştirebilir..
 • Gerekli değilse delinmiş bölgeye dokunmayın.. Dokunmak sadece durumu daha da kötüleştirecektir. Ayrıca, ellerinizde bazı ciddi enfeksiyonlara neden olabilecek bir dizi bakteri olabilir. Dokunmanız gerekiyorsa, ellerinizin etrafında gizlenen bakterileri yok etmek için önce ellerinizi iyice yıkadığınızdan emin olun..
 • hamamlara gitmeyin. Havuzların ve plajların delinmiş alan için yeterince kirli olduğunu unutmayın. Mutlaka yaranın durumunu daha da kötüleştirecek bazı mikroplar içerirler..
 • Baharatlı yiyecekler tüketmeyin. Bu yiyeceklerdeki daha yüksek düzeyde acılık, yarada biraz ağrıya neden olacak ve bu da bazı korkunç enfeksiyonlara neden olacaktır..
 • Piercingin değiştirilmesi kendi başınıza yapılmamalıdır.. Seçtiğiniz profesyonel delicinin yardımını istemeniz gerekir. Bunun nedeni, delinmiş bölgenin durumu hala böyle bir şeye hazır olmayabilir..

Örümcek Isırığı Piercinginin Beklenen Maliyeti

Söylemeye gerek yok, örümcek ısırıklarını deldirmek istiyorsanız, ödemeniz gereken bir bedel var. Bu delme işleminin maliyeti aslında bir dizi önemli faktör göz önünde bulundurularak hesaplanır. Bu faktörlerden bazıları, piercing dükkanının kendisi ve profesyonel piercing, bu piercing için geçerli vergiler, seçilen mücevherler ve bakım sonrası katılımdır. Yani belli bir dükkanın maliyeti diğerlerine benzer olmayabilir. Seçtiğiniz profesyonel delici yeterince saygınsa, daha fazlasını ödemeniz beklenir. Ama en azından kendi güvenliğinizden emin olabilirsiniz. Çoğu durumda, bu delmenin maliyeti yaklaşık 25$’dan 45$’a kadar.

Takı Seçenekleri

Bu tür bir piercing ile sahip olabileceğiniz birçok seçenek olduğunu bilmelisiniz. Fiyatı yüksek olanlar olduğu gibi uygun fiyata satılan takılar da var. Bununla birlikte, kendi bütçenize uygun bir mücevher seçmelisiniz. Birçok insan bu tür piercinglerde yüzük takmayı tercih eder. Ancak, yüzük takmayı sevmiyorsanız, sadece bu tür piercingler için değil, yaygın bir mücevher seçeneği olan çıtçıtları tercih edebilirsiniz..

örümcek ısırığı deliciörümcek ısırığı delici (2)örümcek ısırığı delici (4)örümcek ısırığı delici (7)örümcek ısırığı delici (9)örümcek ısırığı delici (1)örümcek ısırığı delici (3)örümcek ısırığı delici (5)örümcek ısırığı delici (6)örümcek ısırığı delici (8)örümcek ısırığı delici (10)örümcek ısırığı delici (11)örümcek ısırığı delici (12)örümcek ısırığı delici (13)örümcek ısırığı delici (14)örümcek ısırığı delici (15)örümcek ısırığı delici (16)örümcek ısırığı delici (17)örümcek ısırığı delici (18)

Gümüş Halkalı Örümcek Isırığı PiercingiGümüş Çiviler ile İnanılmaz Örümcek Isırığı PiercingMüthiş Örümcek Isırığı PiercingiGüzel Alt Dudak Örümcek Isırığı PiercingiSiyah Dairesel Barbells Spider Bite Piercing GörüntüsüDairesel Halter Örümcek Isırması Delici ResimAlt Dudakta Yuvarlak Halkalı Örümcek Isırığı PiercingiErkekler İçin Extreme Septum Ve Spider Bite PiercingAdamın Alt Dudağında Örümcek Isırması Piercingi VarSpike Stud ile Sol Burun Deliği ve Örümcek Isırığı PiercingAlt Dudak Siyah Çiviler Spider Bite PiercingKızlar İçin Alt Dudak Örümcek Isırığı Piercing FikirGüzel Gümüş Çiviler Örümcek Isırığı PiercingiKırmızı Opal Studs Spider Bite PiercingAlt Dudakta Gümüş Barbells Spider Bite PiercingGümüş Boncuk Yüzükler Örümcek Isırığı PiercingiGümüş Halka Yüzükler Örümcek Isırığı Piercing Fikirleri Kızlar İçinGümüş Halka Yüzükler Örümcek Isırığı PiercingiGümüş Çiviler Örümcek Isırığı PiercingiÖrümcek ısırığı delici portre resmiKızlar İçin Örümcek Isırığı Piercing TasarımıKızlar İçin Örümcek Isırığı PiercingiErkekler İçin Örümcek Isırığı PiercingiKadınlar için Örümcek Isırığı Piercing FikirleriGümüş Çiviler ile Örümcek Isırığı Piercing FikirleriKadınlar İçin Siyah Çivili Spider Bite PiercingDairesel Halterli Örümcek Isırığı PiercingiDairesel Barbell ile Örümcek Isırığı PiercingDermal Ankrajlı Örümcek Isırığı PiercingiErkekler İçin Gümüş Çivili Örümcek Isırığı PiercingiSpike Ball Kapatma Halkalı Spider Bite PiercingErkekler İçin Spike Stud ile Spider Bite PiercingÖrümcek ısırığı delici ile şık kız

Son sözler

Örümcek ısırığı delme prosedüründen geçmeden önce, bu delme hakkında birçok önemli ayrıntıyı bildiğinizden emin olmalısınız. Bu sayede neler olacağını ve yapmanız gerekenlerin neler olduğunu bileceksiniz..