100+ Septum Piercing Fikirleri, Deneyimleri ve Piercing Bilgileri

Bugünlerde, burun piercingleri tüm dünyada son derece popülerdir ve buna iyi bir örnek septum piercingidir. Bu delme, kalın kıkırdaktan oluşan sol ve sağ burun deliğini ayıran duvarda yapılır. Bu özel alan nazal septum olarak bilinir. Bu piercingin diğer popüler adı boğa delici. Pekala, bunun açıklaması çok gerçekçi. Bunun nedeni, bir boğanın burnuna yüzük takılmış gibi görünmesidir. Bu piercing kesinlikle cesaret gibi bir çok şeyi sembolize ediyor. Çünkü burnunuzda bu piercing olduğunda halka görünür şekilde gösterilebilir. Vücudunuzdaki diğer tüm piercingler gibi, bu piercing de etrafınızdaki birçok insanın gözünde harika ve benzersiz görünmenizi sağlayacaktır..

Prosedür

Septum piercinginin tam yeri olan nazal septum, burnun en hassas kısımlarından biridir. Bu nedenle, prosedürü gerçekleştirecek en iyi ve deneyimli profesyonel deliciyi bulmanız gerekiyor. Burada önemli şeyler prosedür sırasında profesyonel bir delici tarafından yapılması beklenenler:

 • Profesyonel delici tarafından yapılacak ilk şey tüm alanı temizlemektir.. Gerçekleşecek hiçbir enfeksiyonun olmaması için gereklidir. Bu enfeksiyon, bölgede olabilecek bakterilerden kaynaklanır..
 • İkinci şey, delme noktalarını işaretlemek. Bu, delici iğnenin izlenecek bir kılavuzu ve yolu olacak şekilde yapılır. Delici tarafında çok avantajlı olacaktır. Bunu yaparken cerrahi işaretleme kalemleri çok faydalıdır.
 • Üçüncüsü, profesyonel delici iğneyi tam şuraya, burun kıkırdağının altındaki yumuşak noktaya sokar.. Vurmayı kolaylaştırmak için delici bir delici kelepçe kullanabilir..
 • Sırada, delici seçtiğiniz takıyı yerleştirecek.. Takılar için alerjik reaksiyonlara neden olmayacak olanı seçtiğinizden emin olmalısınız. Cildinizin bir şeye alerjisi olup olmadığını önceden bilmelisiniz..
 • Son dokunuş olarak, profesyonel piercing uzmanı, piercinginize ve delinmiş bölgeye nasıl iyi bakacağınız konusunda size bazı ipuçları verecektir.. Onu iyi dinlemelisiniz çünkü bu ipuçları çok önemlidir ve bunlar delme işleminden kaynaklanan yaranın tüm iyileşme sürecini etkileyebilir..

Septum Piercing Ağrısı

Söylemeye gerek yok, bir işlemden geçerken biraz ağrı hissetmeniz normaldir. İğne yumuşak noktaya yerleştirildiğinde kesinlikle açıklanamayan bir his hissedeceksiniz. Ayrıca gözlerinizin biraz ağlamaya başladığını hissedeceksiniz. Bunlar vücudunuzun normal tepkileridir. Ama acıdan bahsetmişken bilmelisiniz ki, geçirebileceğiniz piercingler arasında çok da ağrılı olmayanlardan biridir. Öyle olsa bile, bu her zaman belirli bir kişinin ağrı toleransına bağlı olacaktır. Daha yüksek ağrı toleransınız varsa, yalnızca dayanılabilir bir ağrı hissetmeniz beklenir. Ama eğer ağrı toleransı düşük olanlardan biriyseniz, kendinizi hazırlamalısınız çünkü özellikle iğne tam deliğe girdiğinde şiddetli ağrıyı kesinlikle hissedeceksiniz..

İyileşme Süreci

Elbette hissettiğiniz hafif veya şiddetli ağrı belli bir süre sonra geçer. Delinmiş bölgedeki yara da gün geçtikçe iyileşir. Ameliyat olduktan sonra burnun tamamının etkilenmesi beklenir. Buruna tek bir dokunuş biraz ağrı yapabilir, bu yüzden dikkatli olmalısınız. Bu normal senaryo olacak yaklaşık 2 ila 3 hafta. Ancak 3 hafta sonra ağrının tamamen geçtiğinden emin olabilirsiniz. Yine de bu, içindeki yaranın da tamamen iyileştiği anlamına gelmez. Söylemesi üzücü, durum böyle değil çünkü gerçekleşmeden önce hala zaman alacak. Yaranın ve delinmiş bölgenin zaten tamamen iyileştiğini söyleyebilmeniz yaklaşık 6 ay ila 8 ay sürecektir. Bu nedenle, sadece size karşı çok sabırlı olduğunuzdan emin olun. Kesinlikle yardımcı olacaktır.

Gerekli Bakım Sonrası

Farkında olmamanız durumunda, piercing işleminden sonra profesyonel piercingciniz tarafından tavsiye edilen bakımlardır. Bunlar iyileşme sürecini hızlandırmada çok önemli bir rol oynamaktadır. İşte her zaman aklınızda bulundurmanız gereken bakım sonrası bakımlar:

 • Delinmiş alanı düzenli olarak temizleyin. Profesyonel delicinizin size söylediklerine bağlı olarak bir veya iki kez yapılmalıdır. Bu, delinmiş bölgedeki yaranın temiz kalmasına ve bazı korkunç komplikasyonlara neden olabilecek bakterilerden uzak tutulmasına yardımcı olabilir. Pamuk ve bir miktar su ile bir çay kaşığı deniz tuzu karıştırarak kullanabilirsiniz..
 • Temizlik yapmadan önce ellerinizi yıkayın. Bu, ellerinizin yeterince temiz olduğundan ve bakteri içermediğinden emin olmak içindir. Unutmayın, bakteriler kesinlikle yaşamak istemediğiniz komplikasyonların ana nedeni olabilir. Ellerinizi yıkarken antibakteriyel sabun kullanabilirsiniz..
 • Yara dışında oluşan kabukları çıkarmaya çalışmayın. Yara bir miktar sıvı üreteceği için aslında normaldir. Her neyse, temizlik yaparken veya banyo yaparken kabuklar kendiliğinden kalkacaktır..
 • Doğru konumda olmadığını fark ettiğinizde piercingi yeniden konumlandırmaya çalışmayın.. Gerçek şu ki, özellikle delinmiş bölge şiştiğinde doğru pozisyonda olmamanız normaldir. Şişlik geçtiğinde doğru pozisyonda olacağından emin olabilirsiniz..
 • Gerekmedikçe delinmiş alana dokunmayın. Bunun nedeni, dokunmak sadece yaraya biraz baskı yapacak ve bu da bazı tahrişlere neden olabilecektir. Delinen bölgedeki yara iyileşme aşamasındayken çok hassas olduğunu unutmayın. Ayrıca, elleriniz enfeksiyona neden olan bazı bakteriler içerebilir..

Lehte ve aleyhte olanlar

Artılar ve eksiler
Kolayca gizlenir Burun akıntınız olduğunda tahriş edici
Reddedilme imkansız, göçler nadirdir Asla hizalı kalmaz, her zaman çarpık
Kolay bakım ve basit iyileşme süreci Septum Kokusu: biriken ölü deri hücresi kokusu
Geniş mücevher yelpazesi (yukarıya bakın) “Boğa halkası” sözleri yaygındır
Birçok insan üzerinde iyi çalışır İyileşme döneminde çarpması çok kolay

Maliyet

Profesyonel delici hizmetini ücretsiz olarak sunmuyorsa, septum delme prosedürü normalde ödemeniz gereken bir bedelle ilişkilendirilecektir. Ancak, fiyat sadece sizin için uygun olacağından endişelenmenize gerek yok. Çoğu zaman, bundan yaklaşık 40 $ veya daha fazla ödeyeceksiniz. Ancak gerçek şu ki, bu tür bir delme işleminin maliyeti birkaç önemli faktöre bağlı olacaktır. İşte bu faktörler:

 • Delicinin Kendisi veya Kendisi – Her delicinin kendi itibarı vardır. Delici, müşterilerinin bir kısmının ünlü şahsiyetler olduğu kadar itibarlıysa, o zaman daha yüksek bir hizmet ücreti alabileceğini söylemek doğru olur. Bu nedenle, kendi bütçenizi hazırlamanız gerekir..
 • Prosedürün Karmaşıklığı – Bu şey sadece piercing işlemlerinde değil, diğer bazı durumlar için de geçerlidir. Prosedürü gerçekleştirmek ne kadar zorsa, ondan beklemeniz gereken fiyat o kadar yüksek olur. Ancak bu piercing durumunda, profesyonel bir piercingin yapması kolay olacaktır, bu yüzden endişelenmenize gerek yok..
 • Seçtiğiniz Mücevherin Maliyeti – Bu, tüm delme prosedürünün fiyatını büyük ölçüde etkileyebilecek bir başka önemli faktördür. Daha yüksek fiyatlı bir mücevher seçerseniz, daha fazla ödemeniz beklenir. Ama bir mücevher seçerken, sadece fiyatla devam etmek aslında iyi değil. Ayrıca, cilt tipinize kötü tepki verecek ve daha sonra bazı tahrişlere yol açabilecek bazı maddeler içerip içermediğini de göz önünde bulundurmalısınız..

Sahte Septum Piercing Nasıl Yapılır?

Takı Seçenekleri

Nazal septumdaki piercinginiz için takılar söz konusu olduğunda dikkate alabileceğiniz birçok seçenek olduğunu bilmelisiniz. Bu takı seçenekleri, sayısız piercing uzmanı tarafından tavsiye edilenlerdir. İşte bu takı seçenekleri:

 • Esir Boncuk Yüzükler – Bu takıların her iki ucunda da bu takı seçeneklerinin cazibe merkezi olan toplar var. Bu seçeneklerde diş açma yoktur, bu nedenle bunların mükemmel seçenekler olacağından emin olabilirsiniz. Öyle bile olsa, nazal septumunuza bir boncuk takı takmak zor olabilir. Profesyonel bir delici elbette halledebilir, bu yüzden endişelenmenize gerek yok.
 • Dairesel Barbell – Çoğu zaman bu takı seçeneklerine “at nalı yüzük” denilmektedir. Bunlar ¾ büyüklüğünde bir dairedir ve her iki ucunda da güzel parlayan toplar veya sivri uçlar bulunur. Bununla birlikte, bunların sana iyi görünmemesinin hiçbir yolu yok..
 • hizmetliler – Nazal septumunuza kolayca takılabilen takılar istiyorsanız, bunlar sizin için mükemmel seçimler. Bu seçenekler, aralarından seçim yapabileceğiniz iki şekle sahiptir. Daha kıvrımlı veya zımba şekilli olanı tercih edebilirsiniz..
 • Tıklayanlar – Bu takı seçenekleri aslında menteşeleri olan düz çubuklardır. Ancak bu takılara gitmeden önce, diğer seçeneklerden farklı olarak sıra dışı şekillere sahip oldukları için burnunuzun onlara tam olarak uymasını sağlamalısınız..

Bazı Muhteşem Takı Örnekleri ve Fiyatları

Elbette, sahip olabileceğiniz mücevher seçeneklerinin tam görünümlerini bilmek istersiniz, böylece bunların size gerçekten harika görünüp görünmeyeceğini kontrol edebilirsiniz. Üstelik fiyatlarını da bilmek istiyorsunuz, değil mi? Öyleyse, fiyatları da dahil olmak üzere bazı muhteşem mücevher örnekleri:

 • Altın Esir Boncuk – Adından da anlaşılacağı gibi, bu boncuklu takılar altından yapılmıştır, bu da onu altın takı takmayı seven insanlar için mükemmel bir seçenek haline getirir. Bu muhteşem mücevherin fiyatı 66.47 dolar civarında..
 • Esir Boncuk – Bu, belirli bir kişide görebileceğiniz olağan bir piercingdir ve fiyatı 4,95$ civarındadır..
 • Septum Yuvarlak Mücevher – Yuvarlak şekilli bir septum takı takmak istiyorsanız, Septum Round Gem sizin için mükemmel olabilir. Öyle olsa bile, fiyatı sizin için o kadar iyi olmayabilir. 231,75 dolara alabilirsin.
 • Damla Şekilli Septum Yüzük – Bu, nazal septumunuza piercing olarak takabileceğiniz eşsiz bir mücevher. Onu almadan önce 92$ hazırlamanız gerekiyor..
 • Burun Halkası – Bu, sahip olabileceğiniz bir başka muhteşem mücevher örneği. Görünüşte hula hoop gibi görünür ve bu nedenle burun halkası kasnağı olarak adlandırılır. Ancak fiyatı sizin açınızdan biraz daha yüksek olabilir, bu da 247,95 dolar..
 • Dişli Nal – Fiyatları daha yüksek olan takılara para harcamak istemiyorsanız, bu sizin için mükemmel bir seçenek olabilir. Yaklaşık 10,25 $ olan bütçe dostu bir şekilde fiyatlandırılır..
 • Sarı Altın Dairesel Halter – Halter takıları, insanların nazal septumlarına taktığı yaygın bir seçenektir. Yaygın olmasına rağmen, giydiğinizde görmenin muhteşem olmamasının imkanı yok. Fiyatı 102.64 dolar civarında..
 • gümüş at nalı – Altın takı takmak istemiyorsanız veya sadece altına alerjiniz varsa, ihtiyacınız olan gümüş at nalı. Fiyatı 16.95 dolar civarında..

septum piercingi (1)septum piercingi (3)septum piercingi (4)septum piercingi (5)septum piercingi (6)septum piercingi (8)septum piercingi (9)septum delme (10)septum delme (12)septum piercingi (13)septum piercingi (14)septum delme (15)septum piercingi (16)septum piercingi (17)septum piercingi (18)septum piercingi (19)septum delme (20)septum piercingi (22)septum piercingi (23)septum piercingi (24)

Son sözler

Hiç şüphesiz, septum piercingi, burnunuza sahip olabileceğiniz eşsiz ve muhteşem bir süsleme olabilir. Kesinlikle kalabalığın arasında öne çıkmanızı sağlayacaktır. Yine de, denemeden önce bu konuda çok fazla bilgi sahibi olmalısınız..

septum piercingi (25)septum piercingi (26)septum piercingi (27)septum piercingi (29)septum piercingi (30)septum piercingi (33)septum piercingi (34)septum piercingi (35)septum piercingi (36)septum piercingi (37)septum piercingi (38)septum piercingi (40)septum piercingi (41)septum piercingi (42)septum piercingi (43)septum piercingi (45)septum piercingi (46)septum piercingi (47)septum piercingi (48)septum piercingi (49)

septum piercingi (50)septum piercingi (51)septum piercingi (52)septum piercingi (53)septum piercingi (54)septum piercingi (55)septum piercingi (56)septum piercingi (57)septum piercingi (58)septum piercingi (59)septum piercingi (60)septum piercingi (61)septum piercingi (62)septum piercingi (63)septum piercingi (64)septum piercingi (65)septum piercingi (66)septum piercingi (67)septum piercingi (68)septum delme (70)septum delme (71)septum delme (72)septum delme (73)septum delme (74)septum piercingi (75)septum piercingi (76)septum piercingi (77)septum piercingi (78)septum piercingi (79)septum piercingi (80)septum piercingi (81)septum delme (83)septum piercingi (84)septum piercingi (85)septum piercingi (86)septum piercingi (87)septum piercingi (88)septum piercingi (89)septum piercingi (90)septum piercingi (91)septum piercingi (92)septum piercingi (93)septum piercingi (94)septum piercingi (95)septum piercingi (96)septum piercingi (97)septum piercingi (98)6 ön ayarlı VSCO ile işlendiseptum delme (100)harika septum piercingigüzel septum piercingiklas septum piercingaltın septum piercingisıcak septum piercingiseptum delici bambieseptum piercing siyahseptum piercing sarışın bayanseptum delici Cailin Russoseptum delici renkli saçseptum piercing koyu makyajseptum delici gamzeseptum delici gözlükseptum delici FKA Twigsseptum piercing Jessica Bielseptum piercing büyük yüzükseptum delici kolyeseptum piercing boyun dövmesiseptum piercing kırmızı dudaklarseptum piercingi rihannaseptum delici yüzükseptum delici bölünmüş dilseptum piercing dövmesiseptum piercing çeşitliseptum piercingi Zoe Kravitzafrika septum piercingigümüş septum piercingi