150+ Endüstriyel Piercing Örnekleri ve Prosedür Kılavuzu

Bugün endüstriyel piercinglere derinlemesine bakıyoruz..

Aşağıdaki kılavuzda endüstriyel bir piercingin ne kadara mal olduğunu, prosedürün nasıl olduğunu, endüstriyel piercinginize nasıl bakacağınızı ve daha birçok faydalı bilgiyi bulacaksınız..

Müthiş ve benzersiz görünümlü mücevher ve endüstriyel piercing fikirleri galerimize göz atmayı unutmayın.!

ear_piercing_types

endüstriyel piercing nedir?

Endüstriyel bir delme, kulağın kıkırdağı boyunca birbirine zıt yerleştirilmiş ve bir çubukla birbirine bağlanmış iki delikten oluşur..

Çubuk şunlardan biri olabilir:

  • Yatay – kulağın üstünden soldan sağa doğru gitmek
  • Dikey – kulağın üst kısmından bir delik diğerinden daha yüksek olacak şekilde açılı olarak geçmek

Deliklerin özel yerleşimini ve dolayısıyla çubuğun konumunu seçmek tamamen size kalmış..

Endüstriyel piercing takıları

Tipik olarak, endüstriyel bir delme için kullanılan mücevher türü endüstriyeldir. halter.

En temel biçiminde, her iki ucunda bir boncuk bulunan nispeten uzun, düz bir çubuktan oluşur. Mücevherleri takıp çıkarmak için boncuklardan biri veya her ikisi çıkarılabilir (vidalı).

Endüstriyel barbelller, benzersiz bir görünüm için renk ve şekiller kullanarak sonsuz çeşitlilikte gelir.

Ok şeklindeki barbelller, kalp veya bar boyunca yerleştirilmiş başka bir basit şekle sahip olanlar gibi popüler bir seçimdir..

Bazı barbelller, barda asılı süsler gibi ek unsurlara sahiptir..

Endüstriyel delme işlemi

Endüstriyel bir delme işlemi, bir yerine iki delik açmanız gerektiği gerçeği dışında, diğer kulak delme işlemlerinden pek farklı değildir..

  1. Cerrahi eldiven giyerken (bu önemlidir!), delici dezenfekte eder tüm delme alanı.
  2. Bir cerrahi işaret kalemi kullanarak, delici işaretler kıkırdağınızdaki iki deliğin yerleri. Önerilen konumlardan tamamen memnun değilseniz, bu noktada konuşmaktan korkmamanız önemlidir..
  3. İşlerin gerçek olduğu yer burası! Delici sterilize edilmiş bir iğne kullanır. delinme kıkırdağın ilk kısmı, mücevherin bir ucunu sokar, ikinci deliği açar ve mücevheri yerine sabitler. Not: Seçtiğiniz delici iğne yerine delici bir tabanca kullanmayı planlıyorsa, delme işleminizi yaptırmak için başka bir yere gitmeniz daha iyi olabilir. Delme tabancaları çok daha az hijyenik bir çözümdür ve enfeksiyon riskini artırabileceğinden bu tür delme işlemleri için önerilmez..
  1. Sadece güvenli tarafta olmak için, delici dezenfekte etmek mücevherleri taktıktan sonra bölgeyi bir kez daha.

…ve biraz aldıktan sonra bakım sonrası bakım İzlenecek ipuçları, gitmekte fayda var!

İyileşirken piercinginize bakmakla ilgili bir şey hakkında tam olarak emin değilseniz soru sormaktan korkmayın. Sonradan endişelenmektense şimdi sormak daha iyidir.

Endişelenmekten bahsetmişken, delikler açılırken az miktarda kan olması muhtemeldir. Bu tamamen normaldir ve endişelenecek bir şey yoktur; kanama oldukça hızlı bir şekilde azalacaktır.

endüstriyel delme (2)

Ağrı seviyesi

Endüstriyel piercingler, çok fazla sinir ucu olmayan kıkırdaktan geçer..

Bu, acı hissedeceğinizden emin olsanız da, özellikle üzücü bir deneyim yaşamamanız gerektiği anlamına gelir..

Bazı kaynaklara göre, kıkırdak piercingleri IV yerleştirilmesinden daha az ağrılıdır..

Bununla birlikte, her insanın farklı bir ağrı eşiği vardır ve her bireyin vücudu ağrıyı biraz farklı deneyimler..

endüstriyel delme (1)

Ayrıca, bir değil, iki delik içinde olduğunuzu unutmayın. İlk piercinginiz için endüstriyel bir piercing yaptırmayı düşünüyorsanız, bunu hesaba katmak ve belki de ağrı toleransınızı test etmek için tek bir deliği içeren bir şeyle başlamak isteyebilirsiniz..

Delme işleminin kendisi genellikle çok hızlıdır, ancak ağrının birkaç gün sonra kalması muhtemeldir. Yine de dayanılmaz bir yerde olmamalı ve uygun özenle, sonunda dağılmalıdır..

Ağrı veya kızarıklık birkaç günden daha uzun sürerse veya yoğunluğu artıyorsa, piercing bölgesinin enfekte olmadığından emin olmak için bir doktora veya piercing uzmanına başvurun..

Ne düşünülmeli?

Endüstriyel bir delme özellikle karmaşık veya beceriksizce yerleştirilmiş olmasa da, yine de bir dereceye kadar hazırlık ve değerlendirme gerektirir..

Piercinginizi yaptırdığınız gün, kendinizi prosedür konusunda endişeli ve gergin hissedebilirsiniz..

Randevunuza iyi dinlenmiş olarak ve ideal olarak aç karnına gelmediğinizden emin olun. Bu, endişenizi en aza indirmenize ve biraz rahatlamanıza yardımcı olacaktır..

Erkek Endüstriyel Piercing

Piercing gününüzde bol giysiler giymeyi unutmayın. Yeni piercinginizi bozmadan sıkı üstleri daha sonra çıkarmak zor olacaktır. Düğmeli gömlekler gibi başınızın üzerinden çekmeniz gerekmeyen giysiler ideal seçimdir..

Uzun saçlarınız varsa, piercingin olduğu tarafı fırçalarken çok dikkatli olun – saç fırçasının veya tarağın piercing çubuğuna takılması (ve cehennem gibi incinmesi) kolaydır..

İyileşme sürecinde bunun çok fazla olmasından endişeleniyorsanız, delme işlemi sırasında deliciden çivi takmasını isteyin..

Delikler tamamen iyileştiğinde, saplamaları bir çubukla değiştirebilirsiniz. Yine de, bu tür bir delme ile iyileşme sürelerinin uzun olabileceğini unutmayın..

Endüstriyel Piercing Tumblr

Son olarak, aynı anda iki endüstriyel piercingin (her kulağa bir tane) takılması tavsiye edilmez. Pratik olmadığı kanıtlanabilir.

Örneğin, yanınızda uyumak en az birkaç hafta söz konusu olmayacaktır. Ayrıca, rutininizin kesintiye uğraması durumunda, bakım sonrası bakım iki katına ve enfeksiyon riski iki katına çıkar..

Endüstriyel piercinginiz iyileştiğinde, başka bir piercing yaptırmanızı engelleyen hiçbir şey yoktur.!

uzunluğu iyileşme süreci bireyler arasında çılgınca değişir, genellikle şanslı halk arasında bir aydan daha az şanslı olanlar için 6 aya kadar.

Diğer (çoğunlukla genetik) faktörlerin yanı sıra, bakım sonrası rutininizde ne kadar gayretli olduğunuzun burada bir etkisi olacaktır..

Endüstriyel Piercing Boyutu

Endüstriyel bir piercing ne kadara mal olur??

Tipik endüstriyel delme fiyatı 30 ila 100 dolar arasında bir yere düşüyor.

Seri çok geniştir çünkü endüstriyel çubuk delme maliyeti birkaç faktöre bağlıdır. Delicinin uzmanlığı, konumu kadar bunların başında gelir..

Genel olarak, büyük şehirlerdeki kuaförler daha yüksek fiyatlar talep edecektir – ancak şehirlerdeki piercinglerin genellikle daha fazla deneyime sahip olduğu da doğrudur, bu nedenle mutlaka adaletsiz değildir..

Piercinginizin fiyatını bir yatırım olarak düşünmekte fayda var. Yalnızca uygun fiyat nedeniyle deneyimsiz bir delici ile en ucuz seçeneği seçerseniz, genellikle daha yüksek bir komplikasyon riskiyle karşı karşıya kalırsınız..

Şimdi sadece birkaç hafta içinde bir enfeksiyonla uğraşmak zorunda kalmak için 40 dolar biriktirmeye değmez.!

Endüstriyel Piercing Resimleri

İlham veren fikirler

Endüstriyel piercingler hakkında uzun uzun konuştuğumuza göre, şimdi biraz görsellere geçelim! Aşağıda 150’den fazla ilham verici fikirden oluşan bir galeri bulacaksınız.

Hala seçeneklerinizi açık tutuyorsanız veya birden fazla fikir arıyorsanız, diğer makalelerimize göz atın. kulak delme. NS helis delme, ileri sarmal delme, kale delme,  rahat delme, deniz kabuğu delme, daith delme, tragus delme ve yörünge delici sadece bazı seçenekler.

Endüstriyel Piercing AğrısıEndüstriyel Piercing TakıEndüstriyel Piercing ŞifasıEndüstriyel Piercing MaliyetiEndüstriyel Piercing Sonrası BakımEndüstriyel KüpelerEndüstriyel Kulak Delme ResimleriEndüstriyel BarbelllerEndüstriyel Piercing Acıtır mı?Soğuk Endüstriyel Barlar

endüstriyel delme (3)endüstriyel delme (4)endüstriyel delme (5)endüstriyel delme (6)endüstriyel delme (7)endüstriyel delme (8)endüstriyel delme (9)endüstriyel delme (10)endüstriyel delme (11)endüstriyel delme (12)endüstriyel delme (14)endüstriyel delme (15)endüstriyel delme (16)endüstriyel delme (17)endüstriyel delme (18)endüstriyel delme (19)endüstriyel delme (20)endüstriyel delme (21)endüstriyel delme (22)endüstriyel delme (23)endüstriyel delme (24)endüstriyel delme (25)endüstriyel delme (26)endüstriyel delme (27)endüstriyel delme (28)endüstriyel delme (29)endüstriyel delme (30)endüstriyel delme (31)endüstriyel delme (32)endüstriyel delme (33)endüstriyel delme (34)endüstriyel delme (35)endüstriyel delme (36)endüstriyel delme (37)endüstriyel piercing (38)endüstriyel delme (39)endüstriyel delme (40)endüstriyel delme (41)endüstriyel delme (42)endüstriyel delme (43)endüstriyel delme (44)endüstriyel delme (45)endüstriyel delme (46)endüstriyel delme (47)endüstriyel delme (48)endüstriyel delme (49)endüstriyel delme (50)endüstriyel delme (51)endüstriyel delme (52)endüstriyel delme (53)endüstriyel delme (54)endüstriyel delme (55)endüstriyel delme (56)endüstriyel delme (57)endüstriyel delme (58)endüstriyel delme (59)endüstriyel delme (60)endüstriyel delme (61)endüstriyel delme (62)endüstriyel delme (63)endüstriyel delme (64)endüstriyel delme (65)endüstriyel delme (66)endüstriyel delme (67)endüstriyel delme (68)endüstriyel delme (69)endüstriyel delme (70)endüstriyel delme (71)endüstriyel delme (72)endüstriyel delme (73)endüstriyel delme (74)endüstriyel delme (75)endüstriyel delme (76)endüstriyel delme (77)endüstriyel delme (78)endüstriyel delme (79)endüstriyel delme (80)endüstriyel delme (81)endüstriyel delme (82)endüstriyel delme (83)endüstriyel delme (84)endüstriyel delme (85)endüstriyel delme (86)endüstriyel delme (87)endüstriyel delme (88)endüstriyel delme (89)OLYMPUS DİJİTAL KAMERAendüstriyel delme (91)endüstriyel delme (92)endüstriyel delme (93)

endüstriyel delme (1)endüstriyel delme (3)endüstriyel delme (6)endüstriyel delme (8)endüstriyel piercingendüstriyel delme (2)endüstriyel delme (4)endüstriyel delme (5)endüstriyel delme (7)endüstriyel delme (9)endüstriyel delme (10)endüstriyel delme (11)endüstriyel delme (12)endüstriyel delme (13)endüstriyel delme (14)endüstriyel delme (15)endüstriyel delme (16)endüstriyel delme (17)endüstriyel delme (18)endüstriyel delme (19)endüstriyel delme (20)endüstriyel delme (21)endüstriyel delme (22)endüstriyel delme (23)endüstriyel delme (24)