150+ Kıkırdak / Kulak Delme Fikirleri, Mücevherat, Önemli SSS

Kulak piercingleri veya kıkırdak piercingleri, bir kişinin vücudunda bulunabilen piercinglerden biridir. Genellikle kulak ve burun gibi büyük ölçüde kıkırdaktan oluşan vücut kısımlarında bulunabilir. Ancak çoğu zaman bu piercing benzersiz bir piercing türüdür. Özellikle kadınlar arasında bir çift küpeye sahip olmak tüm dünyada normal bir şey. Bu güzel küpeler, dünyanın önünde çok daha güzel olmak için takılır. Öyle olsa bile, dünya çapında pek çok insan, kulakların geleneksel olarak küpelerin takıldığı kulakların dış kısmı olan lobül üzerine bazı küpelerin takılmasından bıkmıştır. Bu nedenle, piercing ortaya çıktı. Ayrıca en popüler piercingler Burun Piercingler, Gamze Piercingler ve Dil Piercingler hakkındaki makalelerimize de göz atın..

Kulak Piercing Çeşitleri

Kulaklarda bulunabilecek birkaç çeşit kulak piercingi vardır. Bu türlerin her biri ağrının derecesi ve bulunduğu yer gibi birçok şeyden farklıdır. Bununla birlikte, bunları tek tek iyi tanımak önemlidir..

 • sarmal delici – Bu aslında standart bir piercing veya kulaklarda en yaygın olanıdır. Aslında, kıkırdak üzerinde delme hakkında konuşurken, insanlar otomatik olarak sarmal delmeyi düşüneceklerdir. Bu bölgenin nerede olduğunu bilmiyorsanız, kulağınızın kavisli kısmı olduğunu bilmelisiniz. 2 çeşit sarmal delme vardır ve bunlar İleri Helis Delme ve Endüstriyel Piercing. İleri sarmal delme, baş kısmına en yakın olan sarmal alana yapılır. Öte yandan, Endüstriyel piercing, sarmalınıza takılan ve mücevherin diğer başı ileri sarmalın üzerine takılandır. Burada kullanılan yaygın takı halterdir..
 • antiheliks delici – 2 çeşit antiheliks piercing vardır ve bunlar kale delici ve rahat piercing. Bu delme, kulak kanalı ile sarmal arasında bulunan kıkırdak üzerinde yer alabilir. Kale, antiheliks kıkırdağın üst sırtı olarak bilinirken, rahat yer, antiheliks kıkırdağın alt sırtıdır..
 • Kabuklu Delici – Bu delme kulak kıkırdağının ortasına yapılır. İç kabuklu delici ve dış kabuklu delici olmak üzere iki çeşidi vardır..
 • Daith Piercing – Sadece küçük bir flep kıkırdağı olan kulak kanalının üst kısmındaki bu tür delme.
 • tragus delici – Bu aslında kulaklardaki en ünlü piercinglerden biridir. Tragus kısmı çok kalın bir kıkırdaktan oluştuğu için tragus piercingine gittiğinizde sizin için acı verici bir deneyim olabilir..
 • yörünge delici – Mücevher parçasının delikleri yatay olarak değil önden bağlaması dışında endüstriyel delmeye benzer. Genellikle, kulağınızın zaten güzel olan kısmını güzelleştirmek için dairesel veya kalp şeklinde bir halka kullanılır..
 • kulak kepçesi delici – Kulak piercingi, kulağınızın dış kenarının orta kısmında yapılan piercingi ifade eder..

ear_piercing_typesKaynak BodyCandy.com

Önemli Prosedür

Başarılı bir delme prosedürüne sahip olmak, profesyonel, deneyimli bir delici olmadan asla yapılamaz. Bu nedenle, bulunduğunuz yerdeki en iyi deliciyi bulmanız gerekiyor. Delici kliniğine vardığınızda, bir süre bazı görevliler veya delicinin kendisi tarafından ağırlanacaksınız. Geçirmek üzere olduğunuz prosedür hakkında kısa bir brifing olacak ve sizi daha rahat hale getirecek. Halihazırda çok daha rahat hissettiğinizde, rahatınıza göre uzanmanız veya oturmanız istenecektir. Delici nereye koymak istediğinizi soracaktır. Ayrıca istediğiniz takılar da sorulacaktır. Profesyonel delici daha sonra alanı temizleyecek ve daha sonra içi boş bir iğne ve delici bir kelepçe kullanarak o parçada bir delik açacaktır. Daha sonra seçtiğiniz takı yapılan deliğe yerleştirilecek ve gitmeye hazırsınız..

Ağrı Faktörü

Gerçek şu ki, konu ağrı toleransı olduğunda her birey farklıdır. Kıkırdak deldirmenin neden olduğu ağrıyı çok dayanılabilir bulanlar olduğu gibi, bunu aşırı derecede acı verici bulanlar da vardır. Ancak genel olarak konuşursak, piercing prosedüründen geçmek o kadar acı verici olmayacaktır. Daha önce böyle bir prosedürden geçmiş olan birçok kişi, bunun tıpkı bir karınca ısırığı veya bir tutam gibi olduğunu söyledi. İşlemden sonra ağrı da yavaş yavaş kaybolacaktır. Ağrı, deldirilen bölgenin durumuna göre en fazla 2 hafta kadar yaşanabilir. Enfekte olmuşsa, ağrıyı beklenenden daha uzun süre hissetmeniz beklenir..

Kıkırdak Piercinginin İyileşme Süreci

Kulak delme için iyileşme süreci, bir dizi önemli faktöre bağlı olarak iyileşir. Bu önemli faktörlerden biri de delmenin yeridir. Konum ne kadar hassas olursa, iyileşmesi için o kadar uzun süre gerekir. Diğer bir faktör de delinmiş bölgeye nasıl iyi baktığınızdır. Yeterince dikkatsizseniz, uzun sürmesi beklenir. Ama çoğu zaman, tüm iyileşme süreci 3 ila 12 ay. İyileşme sürecini kesinlikle etkileyebilecek bir diğer faktör de takıların boyutudur. Yeterince büyükse, delinmiş alana çok fazla baskı uygulayarak daha hızlı iyileşme sürecini geciktirebilir..

bakım sonrası

Bilmiyorsanız piercing işleminden sonra yapmanız gereken önemli bakımlar vardır. Bu piercingin çeşitli komplikasyonlarını yaşamamak için bunlar çok önemlidir. Aslında, piercing işlemi yaptırdığınız andan itibaren 3 ay sonra, delinmiş alan henüz tam olarak iyileşmemiştir. Bu nedenle, belirtilen süreden sonra bile bakım sonrası bakımları yapmanız gerekir. Aklınızda bulundurmanız gereken önemli bakım sonrası bakımlardan bazıları şunlardır:

 • Delinmiş alan her sözde iki kez dezenfekte edilmelidir.. Piercing işlemi yaptırdığınız günden itibaren ilk 3 gün içerisinde yapılmalıdır. Sabah ve akşam yapmak en iyisidir. Ayrıca, tuzlu su veya ılık su kullandığınızdan emin olun..
 • Banyo yaparken kullandığınız şampuan veya sabundan kalıntı kalmamasına dikkat etmek önemlidir.. Bunun nedeni, bu kalıntıların içerdikleri kimyasallar nedeniyle delinmiş bölgeyi tahriş edebilmesidir. Musluktan veya duştan akan suyla kulaklarınızı durulayarak yapılabilir..
 • Delinmiş bölgeyi kuruturken iyi temizlenmiş bir havlu kullandığınızdan emin olun.. Sadece hafifçe kurutduğunuzdan emin olun. Delinmiş alan, tek bir sertlik onu çok fazla tahriş edebileceğinden nazikçe ele alınmalıdır, bu nedenle kurulama yapılmalıdır. Ayrıca kirli ve tozlu bir havlu bölgeye bulaşabilir ve sizin açınızdan ciddi bir sorun haline gelebilir..
 • Delinmiş alanın günde bir kez temizlenmesi, günde iki kez temizlendikten 3 hafta sonra uygulanabilir.. Bununla birlikte, temizlemede yine de tuzlu su veya ılık su kullanmak çok önemlidir..
 • Delinmiş alana dokunmaya veya içine yerleştirilmiş seçilmiş mücevherleri döndürmeye cesaret etmeyin.. Her zaman, ona ne kadar çok dokunursanız, tahriş olma ve enfekte olma şansının o kadar yüksek olduğunu unutmayın. Elleriniz komplikasyonlara neden olabilecek binlerce bakteri içerebilir, bu nedenle bu kesinlikle büyük bir hayırdır..
 • Alanı güçlü, zararlı kimyasallar içeren ürünlerle temizlemeyin.. Bilmiyorsanız bu ürünler sadece bölgeyi tahriş eder. Bu zararlı ürünlere örnek olarak alkol, hidrojen peroksit veya betadin verilebilir. Yalnızca hafif temizlik ürünleri kullandığınızdan emin olun..
 • Reddedilme meydana geldiğinde doktorunuza danışın. Dışarıdaki bu kalifiye doktorlar kadar bu durumu halledebilecek başka bir profesyonel yok. Unutmayın, burada risk altında olan kendi sağlığınızdır, bu yüzden dikkatli ve yeterince dikkatli olun..

En İyi Profesyonel Deliciyi Nasıl Bulabilirsiniz?

Profesyonel delici bulmanız zor olabilir, özellikle de ilk kez piercing işlemi yaptırıyorsanız. Birçoğunun olduğunu, ancak yalnızca birkaçının güvenilir olduğunu unutmayın. Bu nedenle arama yaparken dikkatli olmanız gerekir. İşte yapabileceğiniz şeyler:

 • İnternette ara – Web’in ihtiyacımız olan her şeye sahip olduğu ve en iyi profesyonel delicinin bunun için bir istisna olmadığı söylendi. Yapmanız gereken şey, anahtar kelimeyi arama motorlarına girmek ve uzun bir profesyonel piercing listesi tam orada, bilgisayar ekranınızda görüntülenecektir. Sadece bir veya birkaçını seçin ve en iyisini bulana kadar her biri hakkında çok daha derin araştırmalar yapın..
 • Bazı Öneriler İsteyin – Tanıdığınız kişilerden bazı tavsiyeler almak da yardımcı olabilir. Arkadaşlarınızı ve iş arkadaşlarınızı veya sınıf arkadaşlarınızı arayabilirsiniz. Kim bilir, senin yerinde güvenilir deliciler tanıdılar. Ve elbette, bu insanlar güvenilmez olandan başka bir şey elde etmenize izin vermeyecektir..
 • Bazı Müşteri İncelemelerini Okuyun – Bu incelemeler, aradığınız profesyonel delicinin önceki müşterilerinin bir dizi dürüst referansını okuyabileceğiniz yerdir. Bunlar sayesinde, önceki müşterilerin ne kadar mutlu olduğunu bileceksiniz. Bilmiyorsanız, internette profesyonel delicilerin hizmetlerini içeren çok sayıda inceleme var..

Kulak Delme Maliyeti Ne Kadardır??

Bu piercingin maliyeti aslında bir piercing mağazasından diğerine değişebilir. Fiyatını etkileyebilecek bir faktör, sizin için çok önemli olan delme prosedürünü gerçekleştirecek olan delicinin güvenilirliğidir. Diğer bir faktör ise seçtiğiniz takılardır. Pahalı olanı seçerseniz, daha yüksek maliyet için ödeme yapmanız beklenir.. Ancak, normal maliyet 30 ABD Doları ile 50 ABD Doları arasında olacaktır..

Takı Seçenekleri

Elbette kullanılabilecek çok çeşitli takılar var. Kulak delme için en yaygın takı seçeneklerinden üçü saplamalar, boncuk yüzükler ve barbelllerdir. Halter seçenekleri için, içten dişli olanlara sahip olmak en iyisidir. Halterlerle ilgili sorun, boncuk halkalarına kıyasla oldukça pahalı olmalarıdır. Bu piercing için sahip olabileceğiniz en iyi takı seçeneği saplamadır. İşte bazı takı örnekleri ve fiyatları:

 • Gümüş Yapraklı Kıkırdak Stud Piercing – Ekleyebileceğiniz çok sanatsal bir takı. Kesinlikle kulaklarınızda güzel görünebilir. Fiyatı 47 dolara kadar çıkıyor.
 • Mavi Topaz ile bağlı Gümüş Katedral – Bu takı hakkında çok ilginç olan şey, bir katedralin yapısını taklit etmesi ve mavi bir Topaz olan muhteşem bir taşla güzelleştirilmesidir. Fiyatı yaklaşık 58 dolar.
 • Altın Kaplama Kelt Spiral – Bu kullanabileceğiniz başka bir muhteşem küpe. Bu zarif görünümlü mücevhere sahip olmak istiyorsanız 53 $ hazırlayın.
 • Altın Kaplama Gümüş Kelt Küpe – Bu takı seçeneğinin ilginç yanı, çok özel bir renge sahip olmasıdır, bu da biraz gümüşi olan altındır ve ışıkla yakalandığında daha fazla parlamasına neden olur. Bu küpeye sahip olmak için 50$ toplamanız gerekiyor..
 • Taşlı Kelt Ay – Bu takıyı kulaklarınıza takmak için daha güzel yapan şey, ortasında bulunan taştır. Fiyatı 55 dolara kadar çıkabilir.
 • sonsuz kalp – Partnerinize aşıksanız, yoğun sevginizi sadece 6$’lık bu piercing takı ile gösterebilirsiniz..
 • Tüy Kıkırdak Zincir Piercing – Bu takı seçeneği, içerdiği zincir nedeniyle dramatik. Bu piercingi sadece 9,40$’a satın alabilirsiniz..
 • Kıkırdak Çember Delme – Bu, dikkate değer bir başka muhteşem piercing. Fiyatı yaklaşık 10.95 dolar.

Kulak piercingleri kesinlikle kendi vücudunuz için sahip olabileceğiniz bir başka muhteşem süslemedir. Ama bunun için gitmeden önce, bu şey hakkında iyi bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun..

kıkırdak delme (1)kıkırdak delme (2)kıkırdak delme (3)kıkırdak delme (4)kıkırdak delme (5)kıkırdak delme (6)kıkırdak delme (7)kıkırdak delme (8)kıkırdak delme (9)kıkırdak delme (10)kıkırdak delme (13)kıkırdak delme (14)kıkırdak delme (15)kıkırdak delme (16)kıkırdak delme (17)kıkırdak delme (18)kıkırdak delme (19)kıkırdak delme (20)kıkırdak delme (22)kıkırdak delme (23)kıkırdak delme (24)kıkırdak delme (25)kıkırdak delme (26)kıkırdak delme (27)kıkırdak delme (28)kıkırdak delme (29)kıkırdak delme (30)kıkırdak delme (31)kıkırdak delme (32)kıkırdak delme (33)kıkırdak delme (34)kıkırdak delme (35)kıkırdak delme (36)kıkırdak delme (37)kıkırdak delme (38)kıkırdak delme (39)kıkırdak delme (41)kıkırdak delme (43)kıkırdak delme (44)kıkırdak delme (45)kıkırdak delme (46)kıkırdak delme (47)kıkırdak delme (48)kıkırdak delme (49)kıkırdak delme (50)kıkırdak delme (51)kıkırdak delme (52)kıkırdak delme (53)hb2 ön ayarlı VSCOcam ile işlendikıkırdak delme (55)kıkırdak delme (56)kıkırdak delme (57)kıkırdak delme (58)kıkırdak delme (59)kıkırdak delme (61)kıkırdak delme (62)kıkırdak delme (64)kıkırdak delme (65)kıkırdak delme (66)kıkırdak delme (67)kıkırdak delme (68)kıkırdak delme (69)kıkırdak delme (70)kıkırdak delme (71)kıkırdak delme (72)kıkırdak delme (73)f2 ön ayarlı VSCOcam ile işlendikıkırdak delme (75)kıkırdak delme (76)kıkırdak delme (77)kıkırdak delme (78)kıkırdak delme (79)kıkırdak delme (80)kıkırdak delme (81)kıkırdak delme (82)kıkırdak delme (83)kıkırdak delme (84)kıkırdak delme (85)kıkırdak delme (86)kıkırdak delme (87)kıkırdak delme (88)kıkırdak delme (89)kıkırdak delme (90)kıkırdak delme (91)kıkırdak delme (92)?kıkırdak delme (94)kıkırdak delme (95)

kulak piercing türleri10kulak piercing türleri1kulak piercing türleri3kulak piercing türleri4kulak piercing çeşitleri18kulak piercing çeşitleri19kulak piercing çeşitleri20kulak piercing türleri21kulak piercing çeşitleri22kulak piercing çeşitleri23kulak piercing çeşitleri5kulak piercing türleri6kulak piercing türleri1kulak piercing türleri3kulak piercing türleri2kulak delici6kulak piercing türleri10kulak piercing türleri11kulak piercing çeşitleri12kulak piercing çeşitleri30kulak piercing çeşitleri31kulak piercing çeşitleri32kulak piercing türleri33kulak piercing çeşitleri34kulak piercing çeşitleri35kulak piercing türleri4kulak piercing türleri5kulak piercing türleri6kulak piercing türleri2kulak piercing türleri13kulak piercing çeşitleri14kulak piercing çeşitleri15kulak piercing türleri7kulak piercing türleri8kulak piercing türleri9kulak piercing çeşitleri16kulak piercing çeşitleri17kulak piercing çeşitleri24kulak piercing çeşitleri25kulak piercing türleri26kulak piercing çeşitleri27kulak piercing çeşitleri28kulak piercing çeşitleri29kulak piercing türleri9kulak piercing türleri8kulak piercing türleri7kulak delici8kulak delici1kulak delici3kulak delici4kulak delici5kulak delici9kulak delici10kulak delici14kulak delici13

kıkırdak piercing bakımıkıkırdak delme bilgilerikıkırdak küpelerkıkırdak delici yumrukıkırdak delici çemberkıkırdak delici ağrısevimli kıkırdak piercinglerikıkırdak piercingi acıtır mıkıkırdak delme resimlerikıkırdak piercinginizi neyle temizleyebilirsinizGümüş Yapraklı Kıkırdak Küpe - kulak manşet, gümüş kulak delme, kıkırdak küpe, ormanlık küpe, yaprak küpeMavi Topazlı Gümüş Katedral Kıkırdak Küpe - gümüş kulak manşeti, kulak delme, onun için hediyeAltın kaplama Kelt Spiral Kıkırdak Küpe - altın kulak manşeti, kıkırdak saplama küpe, kulak manşeti, kelt takı, taht oyunlarıAltın Kaplama Gümüş Kelt Kıkırdak Küpe - kıkırdak saplama küpe, kelt kulak delme, kulak manşeti, kelt takı, yüzüklerin efendisiKelt Ay Taşlı Kıkırdak Küpe - gümüş kıkırdak küpe, kelt kıkırdak küpe, kelt takıları, yüzüklerin efendisiInfinity Heart Tragus Küpe, Burun Saplaması, Kıkırdak Saplama, Tragus Piercing, Kıkırdak Piercing, Minimalist Küpe, Som Gümüş, 14 Ayar AltınTüy Kıkırdak Zincir Küpe PiercingKıkırdak Delici Zarif Yay Delikli SaplamaKıkırdak halka Küpe, minik yaprak gümüş halka, gümüş minik halkaBoncuklu kıkırdak küpe - Sarmal halka - Kıkırdak delici - Helis takı - Minimal Helix takı - Minik Halka - delici halkaAltın Fil Kıkırdak Küpe Conch Tragus Helix PiercingKıkırdak halka Küpe, minik Tüy altın halka, altın dolgulu minik halkakıkırdak küpe, kıkırdak saplama, kıkırdak delici, sarmal küpe, sarmal delici, gümüş 18g - üç çiçekYıldızlar ve Kıvılcımlar Pirinç ve Cerrahi Çelik Vidalı Küpe. Helis ve Kıkırdak Piercingler için mükemmeldir.Uğur Böceği Kıkırdak Küpe

Video: İğneli Helis Delme

Video: Üçlü İleri Helis Delme

Video: Gergedan Piercing