Conch Piercing – Kulaklarda Mutlaka Denemeniz Gereken Bir Süsleme

Görünüşe göre bu günlerde, giderek daha fazla insan kabuklu piercing’i merak ediyor. Buna şüphe yok çünkü dünyadaki piercing severler, vücutlarında dil piercingi, kaş piercingi, dudak piercingi ve diğerleri gibi olağan piercing’lerden bıkmış durumdalar. Bu tür piercinglerde perforasyon kulaklara, özellikle kıkırdak bölgelerine yapılır. Adı aslında bu delmenin kulakların kabukları gibi görünen, kulak kanallarının hemen bitişiğindeki kısmına yapılması gerçeğinden alınmıştır..

Türler

Her zaman hatırlamanız gereken bir şey, kendiniz deneyimlemeyi deneyebileceğiniz iki tür olduğudur. Bu ikisinden hangisini seçeceğinize karar vermek artık size bağlı. Delme işleminin size verebileceği acı sizi tehdit etmiyorsa, neden ikisini denemiyorsunuz? Her neyse, ikisinin kulaklarınızı daha da güzelleştireceğinden emin olabilirsiniz..

  • İç Tip – Adından da anlaşılacağı gibi, iç tip, iç kabukta görülebilen bir delicidir. O iç kabuğun nerede olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, bir ayna alıp kulaklarınızı gözlemlemeye çalışın. Kulak kanallarının hemen yanında çanak şeklinde bir alan bulacaksınız. Bu, tam olarak iç kabuğun, perforasyonun yapılması gereken yer olduğu yerdir..
  • Dış Tip – Dış tip, iç kabuğun tam karşı tarafında yapılan delmedir. Yine aynada kulaklarınızı gözlemlemeye çalışın, sırt ile sarmal arasında düz bir kısım göreceksiniz. Burası tam olarak dış kabuklu delme işleminin yapılması gereken yer..

ear_piercing_types

Başarı rehberi

Muhteşem vücut süslemeniz olarak bu tür bir piercinge sahip olmanın ABC kadar son derece kolay olduğunu düşünüyorsanız, aklınızı kaçırmış olmalısınız. Bunu yapmak asla kolay değildir ve çok fazla uzmanlık gerektirir. Kendi başınıza yapabileceğinizi düşünmekten vazgeçin. Böyle bir piercing yaparken dikkate alınması gereken pek çok şey var. İşte yapmanız gerekenler:

  • En İyi Deliciyi Bulun – Elbette, bulabileceğiniz çok fazla delici var. Ama asıl soru şu ki, hepsi yeterince güvenilir mi? Bazıları kesin değil. Bu nedenle, belirli bir delici seçmeden önce ilk önce kapsamlı bir araştırma yapmanız çok önemlidir..
  • En İyi Piercing Takılarını Seçin – Bilmelisiniz ki konu vücut piercingi olduğunda sahip olabileceğiniz pek çok takı seçeneği vardır. Ne seçeceğiniz tamamen size kalmış. Mücevherin, benzersiz bir kulak delme işlemine sahip olma amacınızı karşılamaya yetecek kadar yeterli olduğundan emin olun. Ayrıca takıların bütçenizin altında olmasına dikkat edin. Cebinizde daha fazla bir şey kalmamasını istemiyorsanız, bunun için çok fazla harcamaya cesaret etmeyin..
  • Tamamen Hazır Olun – Piercing işlemine geçmeden önce sadece maddi olarak değil, aynı zamanda zihinsel ve ruhsal olarak da çok hazırlıklı olmanız gerekir. Prosedürden geçmek için güçlü bir istekliliğe sahip olmalısınız. Bu işlemde hissedebileceğiniz olası ağrılara da kendinizi hazırlamalısınız. Ve hepsinden önemlisi, işe aldığınız profesyonel deliciye hala ödeme yapmanız gerektiğini, bu nedenle mali durumunuzu hazırlamanız gerektiğini unutmayın..

Ağrı Düzeyi

Vücudunuz üzerinde bazı piercing prosedürleri yapmak, kesinlikle piercing takılarının yerleştirilmesi gereken belirli bir vücut bölgesinde bir delik oluşturmaya yardımcı olacak bir delici iğne kullanmayı içeriyordu. Bu nedenle bazı cilt ve kas dokuları zarar görebilir, bu yüzden sizin için kesinlikle acı verici olacaktır. Ayrıca bu piercingin kulaklarınızın kalın kıkırdaklı bir bölge olan kabuklu kısmına yapıldığını da unutmayınız. Bununla birlikte, bir delik oluşturmak için delici iğnenin geçmesine izin vermek biraz zor olabilir ve bu kesinlikle biraz acıya işaret eder..

İyileşme Süreci

Söylemeye gerek yok, tıpkı insan vücudundaki herhangi bir yara gibi, kabuklu piercingin yapıldığı bölgenin de iyileşmesi için biraz zamana ihtiyacı var. Bu piercingin iyileşme süreci, vücut süsü olarak almaya cesaret edememenizin nedeni olabilir. Bu sadece sizi uzun sürebilir 18 ay Sonunda, delme işleminin neden olduğu yaranın zaten tamamen iyileştiğini söyleyemezsin. Bu, delinmiş bölgenin tamamen iyileşmesini beklerken önemli miktarda sabırlı olmanız gerektiğini gösteriyor. Eğer sizde yoksa bu piercingi yaptırmak kesinlikle sizin için iyi bir fikir olmayacaktır..

İyi Bakmak

Gerçek şu ki, çoğu zaman kabuklu piercingin tahmini daha uzun iyileşme sürecinin, delmenin kendisine ve delinmiş bölgeye iyi bakılmasıyla kısaltılabileceği birçok kez vardır. Evet, doğru okudunuz. Profesyonel delici, deniz kabuğunuzu delme işini üstlendikten sonra, sıradaki şey yapılmalıdır. Bu şey, piercinginizin ve genel olarak tüm varlığınızın mükemmel durumunu korumak için gerekli tüm şeyleri yapıyor. İşte yapabileceğiniz şeyler:

  • Piercing ve delinmiş alana dokunmaktan kaçının. İşlemden sonra delinmiş alanın açık bir yaraya sahip olacağını unutmayın. Bu açık yara elbette bazı bakteriyel enfeksiyonlara karşı savunmasızdır. Delinmiş bölgeye ve delmeye dokunmaya devam ederseniz, bazı bakterileri ellerinizden onlara aktarma şansınız daha yüksek olacaktır. Kesinlikle korkunç komplikasyonlara yol açacaktır..
  • Piercing ve deldi kısmın nasıl temizleneceği konusunda önerilen yöntemleri yapın.. Piercinginizi bulaşıcı bakterilerden uzak tutmanın bir yolu, elbette önerilen yöntemlerle düzenli olarak temizlemektir. Bunun için işe aldığınız profesyonel deliciye sorabilirsiniz. Eğer gerçekten profesyonel bir deliciyse, kesinlikle böyle bir şeyi biliyordur..
  • Delinmiş bölgeyi zorlayabilecek bir pozisyonda uyumayın. Delinmiş bölgeye çok fazla baskı uygulamak kesinlikle bazı korkunç komplikasyonlara neden olabilir. Yapabileceğiniz şey, delinmiş bölgeye uygun bir pozisyonda uyumak. Delme işlemi sol kulağınıza yapılırsa, sağ tarafınıza yan görünüm pozisyonunda uyumaya çalışın..
  • Sadece hafif ürünler kullanın. Çok güçlü kimyasallar içeren ürünler elbette delinmiş bölgedeki yarayı tahriş edebilir. Bunun olmasını istemiyorsanız, banyo yaparken veya takıları deldirirken ve delinmiş kısmı temizlerken sadece yumuşak ürünler kullanın..

enfeksiyon

Birkaç katman delindiği için enfekte olma olasılığı daha yüksektir. Neyse ki, bir enfeksiyondan kaçınmak için alabileceğiniz önlemler var..

Deniz Kabuklusu Delme Maliyeti

Gerçek şu ki, seçtiğiniz piercing takılarının fiyatı ve işe alınan profesyonel piercing uzmanı gibi kabuklu piercinginizin fiyatını etkileyebilecek birçok faktör vardır. Ama genel olarak konuşursak, bu piercingin fiyatı 45$’dan 75$’a kadar. Seçtiğiniz deliciye bağlı olarak bazı ekstra faktörleri göz önünde bulundurarak fiyat bundan daha yüksek olabilir..

Takı Seçenekleri

Mücevher söz konusu olduğunda çok çeşitli seçenekler vardır. labret çıtçıt, esir boncuk yüzükler ve dairesel halterler seçeneklerinizden birkaçı. İlk kez gidiyorsanız, piercing yaptırdıktan sonra uzun bir iyileşme yolu olduğundan dikkatli seçmelisiniz. Hafif bir ağırlık seçmeniz ve alanı temizlemeniz için yeterli alan bırakmanız önerilir..

Ayrıca popüler kulak piercing türleri hakkındaki makalelerimize de göz atın. Helix Piercing, Endüstriyel Piercing, Kale Piercing ve yörünge delici.

İnci Loblu Üçlü Kabuklu PiercingMenekşe Esinli Kabuklu PiercingÜçlü Kabuklu PiercingÇapraz ve Dairesel Dış Kabuklu PiercingÜçlü Dış Kabuklu PiercingÜç Dış Kabuklu PiercingKüçük Dış Kabuklu PiercingMücevher Dış Kabuklu PiercingZümrüt Dış Kabuklu PiercingBükülmüş Kabuklu PiercingTitanyum Kabuklu DeliciGüneş Kabuklusu PiercingAt Kabuklu DeliciAltın Kabuklu PiercingKurbağa Kabuklu DeliciÇift Dairesel Kabuklu PiercingElmas Üçlü Kabuklu PiercingElmas Çiçeği Deniz Kabuklusu PiercingHavalı Kabuklu DeliciDairesel Kabuklu PiercingBlue Gems Kabuklu Piercing