Dudak Piercing Türleri, Fikirler ve SSS

Dudak piercing bu günlerde gerçekten popüler hale geliyor. Bu havalı piercinglerden birini yaptırmayı düşünen çok sayıda insan arasındaysanız doğru yere geldiniz.!

Bugünün rehberinde dudak piercing ile ilgili her şeyi konuşuyoruz. İlham verici fikirlerden dudak piercing türlerine ve tüm prosedürün gözden geçirilmesine kadar, ihtiyacınız olan tüm bilgilere burada sahibiz..

Alt Dudakta Gümüş Barbells Spider Bite Piercing

Neden Dudak Piercingi Yaptırın??

Dudaktan piercing yaptırmak, dünyadaki sayısız insanın zengin kültürünün ve geleneğinin ayrılmaz bir parçasıdır..

Afrika’daki bazı kabileler, değişimi belirtmek için yetişkin hale gelen genç erkeklere bu tür piercing yaptırma geleneğine sahiptir..

Ayrıca, bu tür bir piercing, dünya çapında birçok insan için dini bir sembol olmuştur. kabileleri dogon Örneğin, Etiyopya’daki Mali ve Nuba’da, bir kişinin dini hiyerarşideki konumunu belirlemek için bu tür piercing’leri kullanın..

Bu modern çağda, genç erkekler ve kadınlar bu piercingleri kişisel tarzlarını ve kimliklerini ifade etmek için kullanıyorlar..

İnsanlar popüler kültürün kahramanlarından ve kadın kahramanlarından ilham aldıkça daha popüler piercinglerden biri haline geliyor. Ünlü şarkıcılar ve aktörler yeni neslin ilham kaynağı oluyor.

birden fazla dudak piercingi

Dudak Piercing Çeşitleri

Bazılarını şaşırtabilir, ancak dudaklardaki piercingler çok çeşitli stillerde mevcuttur. Stiller, delinmiş alana ve ayrıca kullanılan takı tipine bağlıdır..

İşte bugün mevcut olan en ünlü ve yaygın dudak piercing türlerine hızlı bir bakış:

 • Monroe Piercingi – Adından da anlaşılacağı gibi, dudaklardaki bu piercing, adını ikonik Hollywood aktrisinden almıştır., Marilyn Monroe. Burada deldirilecek olan bölge, Monroe’nun ünlü doğum lekesinin bulunduğu dudak kısmıdır..
 • labret piercing – Dudakta bu tip piercing aslında tam orada dudak kısmının kendisinde yapılmaz. Genellikle çenenin santimetre üzerinde olan alt dudak altına yapılır..
 • madonna delici – Bu, Monroe piercinginin tam tersi. Monroe üst dudağın sol tarafına yerleştirilirse, Madonna delici tam orada sağ tarafa yerleştirilir..
 • Dikey Labret Piercing – Bu piercing türü labret piercing ile yakından ilgilidir. Tek farkı iki başlı olmasıdır. Birincisi alt dudağın hemen altındaki kısımda, diğeri ise alt dudağın ortasında yer alır..
 • Medusa Piercing – Bu piercing tam burada burnun altında ve dudakların üstünde yapılır. Bu bölgeye philtrum denir. Bu nedenle philtrum piercingi olarak da bilinir..
 • jestrum delici – Dikey labret piercinge çok benzer, ancak söz konusu piercingin tam tersi pozisyonda yapılır. İlk kafa filtrum bölgesine, diğeri üst dudağın ortasına yerleştirilir..
 • yılan ısırığı delici –  Dudakta, özellikle alt dudak kısmında bulunan bir tür piercing.
 • Örümcek ısırığı delici – Bir engerek ısırığı piercingi veya örümcek ısırığı piercingi, birbirine yakın ve alt dudakta bulunan bir çift piercingdir..
 • melek ısırığı delici – Daha çok yılan sokmasına benziyor ama alt dudak yerine üst dudakta.
 • Siber Isırık Delici – Medusa ve Labret piercinglerinin bir kombinasyonudur – ortada üst dudağın hemen üstünde ve alt dudağın hemen altında yapılan bir piercing.
 • Yunus ısırığı delici – alt dudağın ortasındaki iki piercing, yılan ısırığı piercingine benzer, ancak birbirine daha yakın.
 • yıldız çiçeği piercingi – Ağız köşelerine yapılır..
 • köpek ısırığı delici – Alt ve üst dudağın her iki yanına yapılan tek piercinglerdir..
 • köpekbalığı ısırığı delici – Bir çift örümcek/engerek ısırığı piercingidir. Alt dudağın her iki yanında yapılan birbirine yakın iki piercing

Kredi Vücut Şekeri

Önemli Bir Prosedür

Söylemeye gerek yok, dudak piercing yaptırma prosedürü profesyonel bir piercing uzmanının uzman ellerini gerektirir..

Bu nedenle tüm prosedürdeki en önemli adım bir delici seçmektir. Mükemmel bir üne sahip, güvenilir ve deneyimli bir delici bulmak için zaman ayırmalısınız..

Normal bir piercing dükkanı ortamında, profesyonel piercingci kesinlikle önce sizinle konuşarak ve bilmeniz gereken her şeyi açıklayarak gerginliği kırmaya çalışacaktır..

Kendinizi daha rahat hissettiğinizde, hem sizin hem de delici için uygun olacak belirli bir pozisyonda oturmanız istenecektir. Yapılması beklenen bir sonraki şey, profesyonel piercing’in dudak bölgesini piercing kullanımı ile piercing için temizlemesidir. Çiçek moru, yaygın olarak kullanılan bir antiseptik türüdür..

dudak piercingli kadın

Daha sonra piercing forseps yardımı ile piercing işlemini kolaylaştırmak için dudaklar gerilir. Temel olarak, dudakta ne kadar fazla gerginlik varsa, delme o kadar hızlı ve kolay olacaktır..

Dudaklar nihayet sabitlendiğinde, piercing biraz kuvvet yardımıyla yapılır. Ve son dokunuş için boncuk direğe vidalanır. Hepsi bu ve gitmekte fayda var.

İşlem Sırasında Hissedilen Ağrı

Dudağınıza piercing gibi bir işlem yaptırdığınızda biraz ağrı hissetmeniz elbette normaldir..

Bu gerçekten ne kadar acı çektiğinize bağlı olarak kendi ağrı toleransınıza bağlıdır..

dişlerin üstünde dudak piercingi

Birçok insan ağrıyı tutam benzeri veya karınca ısırığı benzeri olarak tanımlar. Buna rağmen, piercing işlemi devam ederken ağrıyı çok şiddetli bulan ve nefes almada güçlük çeken kişiler de vardır..

Daha önce piercing yaptırdıysan, iyi olacağını umuyorum. Bununla birlikte, ilk zamanlayıcılar için biraz şok bekleyin. Bu delme, örneğin genel bir kulak delme işleminden daha acı vericidir..

İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Şimdi biraz da dudak piercinginin iyileşme sürecinden bahsedelim. Tüm süreç aslında bir minimum süre 4 hafta ve maksimum 10 hafta, iyileşme sürecini nasıl kolaylaştırdığınıza bağlı olarak.

Bu süreci ciddiye alın ve eminim ki sorun yaşamazsınız. Delicinizi dinleyin ve talimatlarını dikkatlice izleyin. Alkol ve sigara içmek gibi şeyler iyileşme süresini uzatabilir, bu yüzden piercing yaptırmaya karar vermeden önce bunu dikkatlice düşünün..

ağız kenarındaki dudak piercingleri

Ağzınızda bulunan tükürük aslında bakteri ile mücadele özellikleri içerir..

Dudak piercinglerinin iyileşme süresi en kısa olan vücut piercingleri arasında sayılmasının ana nedeni budur..

Ancak, yerken ve içerken bazı garipliklere hazırlıklı olun.!

Daha Hızlı İyileşme İçin Ne Yapabilirsiniz??

İyileşme sürecine yardımcı olmak için yapabileceğiniz çeşitli şeyler vardır. İşte size profesyonel bir delici tarafından verilmesi muhtemel tavsiyelerden bazıları:

 • Yemekten sonra ağzınızı temizleyin. Yalnızca alkolsüz bir gargara veya antimikrobiyal bir gargara kullanmayı unutmayın. Alkolün delinmiş bölgenin durumunu daha da kötüleştirebileceğini unutmayın. Ayrıca deniz tuzu (iyotsuz) ve bir miktar sudan yapılmış ev yapımı bir gargara solüsyonu kullanmayı da düşünebilirsiniz..
 • Gerekmediğinde piercinge dokunmayın. Unutmayın, ara sıra dokunmak yarayı ve delinmiş bölgeyi biraz zorlayabilir, bu da enfeksiyon olasılığını artırır. Ayrıca, temizlik seansı sırasında dokunduğunuzda, önce ellerinizi yıkadığınızdan emin olun..
 • Banyo seansları sırasında mücevherleri ve delinmiş alanı temizleyin. Sadece bir veya iki kez yapılmalıdır. Bundan fazlası bölgeyi tahriş edebilir. Temizlikte yumuşak bir sabun kullanılmalı, ancak 30 saniyeden uzun süre sabunla örtülmemesine dikkat edilmelidir..
 • Pat kurutma uygulanmalıdır. İyileşirken delinmiş bölgenin tahrişe çok meyilli olduğunu unutmayın, bu nedenle hareketlerinize karşı nazik olmanız gerekir. Temizlerken bölgede kalan nemi silmek için pat kurutma tekniği kullanın..

dudak piercingli genç bayan

Dudakta Piercing için Beklenen Maliyet

Dudak piercinginin fiyatı çoğu piercing stüdyosunda 20 ile 120 dolar arasında değişmektedir..

Bu kesin maliyet birkaç faktöre dayanmaktadır. Açıkçası, delici ne kadar yetenekli ve deneyimli olursa, o kadar fazla ödeme yaparsınız.

Delmenin yapılması gereken belirli konum da bir faktördür. Daha zor dudak piercingleri daha yüksek ücretler gerektirir.

Bir diğer faktör de seçtiğiniz takı türüdür. Açıkçası, kullandığınız takı ne kadar pahalıysa, işleminiz için o kadar fazla ödersiniz..

Son bir faktör, sahip olacağınız piercing sayısıdır. Örümcek ısırığı piercingi gibi (2 piercing içeren) daha karmaşık bir dudak bölgesi daha pahalıya mal olacaktır..

bayanda septum alt dudak piercing

dudakta piercing yaptır?

EVET, dudak piercingleri küçük bir iz bırakır. Sizin için doğru kararı vermek için zaman ayırdığınızdan emin olun..

Delmenin yapıldığı yerde küçük bir delik kalacaktır, ancak zamanla bu küçülecektir. Ancak, her zaman biraz görünür olabilir.

Yapılan deliğin boyutu yara izinin boyutunu belirler. Bunu iğne ölçer belirler.

İyileştirme talimatlarını dikkatli bir şekilde takip ederek belirgin yara izi olasılığını azaltabilirsiniz..

dikey labret dudak piercingi

yara izi kaldırma

Göre Piercingİncil, takı varlığı ve uzun bir iyileşme süresi aşırı yara izine neden olabilir.

Birkaç dudak piercing yara izi kaldırma yöntemi vardır. Punch Eksizyon Cerrahisi ancak bunların etkinliği hakkında yorum yapamayız. Dudak piercing yara izi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu faydalı kılavuza göz atın.

Popüler Fikirler

İşte başlamanıza yardımcı olacak ilham verici dudak piercingleri!

dudak delme (7)dudak delme (19)dudak küpesidudak delme (1)dudak delme (2)dudak delme (3)dudak delme (5)dudak delme (6)dudak delme (8)dudak delme (9)dudak delme (10)dudak delme (11)dudak delme (12)dudak delme (14)dudak delme (16)dudak delme (17)dudak delme (18)dudak delme (20)dudak delme (21)dudak delme (22)dudak delme (23)dudak delme (24)

En Popüler Mücevher Seçenekleri

Bunlar dudak piercinglerinde kullanılan bazı yaygın mücevher türleridir..

Takı Labret PiercingLabret BarlarSatılık LabretLabret Mücevheratlabret takıLabret Dudak Yüzüklerilabret yüzükDudak Piercing ÇemberleriDudak Piercing TakıDudak Piercing StudDudak halkasıDudak Halkası ÇivilerDudak Çivileri Ve YüzüklerYan Dudak Piercing TakıDikey Labret Takı

Son sözler

Şüphesiz, bir dudak piercingi iyi yapıldığında gerçekten çekici görünebilir. Ancak, bu büyük bir karardır ve hafife alınmaması gereken bir karardır..

Bu kılavuzun aklınızdaki bazı soruları yanıtlamanıza yardımcı olduğunu umuyoruz, ancak nihayetinde zaman ayırmak ve doğru kararı vermek size kalmıştır..

Ne yapmayı seçersen seç iyi şanslar!

Toplulukla paylaşmak istediğiniz harika bir dudak piercinginiz var mı??

Yorumlar bölümünde veya iletişim sayfasında bize bildirin!