Kadınlar ve Erkekler için 125 Kulak Piercing Fikirleri ve Bilinmesi Gereken İpuçları (2021)

Harika kulak delme fikirleri her yerde ortaya çıkmaya devam ediyor. Bir yürüyüşe çıkarsanız kalifiye deliciler ile güvenilir merkez, bu moda değişikliklerinin son zamanlarda nasıl değiştiğini anlayacaksınız. Kulak modifikasyonu geçmişte daha çok kadınlarla ilişkilendirilirdi. Ancak daha fazla erkek kulaklarını deliniyor ve büyüleyici mücevher parçalarıyla süsleniyor. Pek çok kişinin dediği gibi bu basit modifikasyon, bu erkeklerden bazılarının benzersiz ve daha şık görünmesini sağlıyor..

Bununla birlikte, ister erkek ister kadın olsun, kulak delinmesine gitmeden önce bilinmesi gereken ipuçları ve fikirler vardır. Bu yazıda, kulak delme türlerini ve kulak delmenin sunduğu iddia edilen diğer faydaları tartışacağız..kulak delme türleri

İsimleri ile Farklı Kulak Piercing Çeşitleri

Açık konuşmak gerekirse, kulak piercing isimleri ve mevcut türler ezici. Yeni başlayanlar için, kendilerine en çok uyan stili deşifre edebilecek son derece yaratıcı bir delici bulmadıkça, sayısız seçenekle karıştırılması kolaydır..

Yeni başlayanların doğru kulak piercingini ve takıyı seçmek için atabileceği bir diğer adım, başkalarının kulaklarında zaten ne olduğuna bakmaktır. Bu şekilde, o kişiyle neredeyse aynı yüze ve görünüşe sahip olduğunuz gibi basit bir gerçeğe dayanarak tarzın size uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz..

Tekrar, sonra kulak piercingi ağrısı süreç, delmenin stiline ve bölgesine göre farklılık gösterir. Ağrı seviyeleri, iyileşme süresi ve bakım sonrası prosedürlerin hepsi aynı değildir. Bu nedenle, işleme devam etmeden önce çeşitli türleri araştırın, böylece yarı yolda pişmanlık duymazsınız..

Piercinglerin giderek daha fazla ekleme yapmasının ana nedenlerinden biri, insanların ellerinde çok sayıda seçeneğe sahip olmalarıdır. Böylece sizi kalabalıktan ayıran herhangi bir stile sahip olabilirsiniz..

İşte yaratıcılığınızı kanıtlamak için kullanabileceğiniz farklı kulak piercingleri.

 • Kulak kepçesi veya jant delici

Bu kenar delme, kulağın dışına yakın oturan kıkırdağın kenarındadır. Bu stiller çoğunlukla tek veya daha fazla loblu piercing ile birlikte yapılır ve halihazırda sahip olduğunuz tüm piercinglerle eşleşir. Kulak kepçesi, bu perforasyonu yapacak olsaydınız, tonlarca sinirle yüklüdür. Bu bölgedeki çok sayıda sinir, herhangi bir yerde görebileceğiniz gibi bu noktayı çok acı verici hale getirir. kulak delici ağrı tablosu. Ama ağrı geçtiğinde ve leke iyileştiğinde, doğru gümüş yüzükleri deliklerden geçirdiğinizde bu stile bayılacaksınız..sarmal delici

 • Helix Kulak Delme

NS sarmal kulak piercingleri 90’larda ve 2000’lerin başında kasabanın konuşmasıydı. Gösteriş yapmayı seven gençlerin neredeyse tamamı bu piercingi en az bir kez denediklerini kabul edecektir. Helezon kulak delici metal kafa ve rock yıldızı çığlıkları atıyor. Delici iğne ile yapıldığında biraz acı verici olabilir. Ve ayrıca sarmalın kökü yakınında yapılır. Gerçek şu ki, bu değişikliğe gidecek olan herkes, sarmal delici ağrı. Acıya dayanabilirsen, bu değişikliğin sonucunu beğeneceksin..

Helezona sevgiyle kıkırdak piercingi denir ve hepsinin ünlülerinden biridir. İşlem sırasında biraz acıtıyor ama kıkırdağa yapılan diğer piercinglerde yaşayacağınız gibi değil. Ağrı biraz daha hızlı gider, ancak iyileşme süresi yaklaşık üç aydır..sarmal delici

 • Endüstriyel veya iskele Piercing

Endüstriyel delmenin serinliği ile hiçbir şey eşleşemez. Ve ona sahip olan insanların çoğunun görünüşünü geliştirir. Endüstriyel piercingler, kulakta sadece tek bir mücevherle birbirine bağlanan bir çift delik içerir ve her iki tarafı da kulağın zıt yönüne bakar. Tipik olarak, insanlar kulağın her iki bölümünü birbirine bağlamak için tek bir halter kullanır, ancak her gün sayısız stil ve yaratıcılık ortaya çıkar. Küpeler genellikle daha çekici bir görünüm vermek için ok şeklindedir..

Ayrıca endüstriyel delme, diğer kulak deliği türleri arasında en acı verici olanıdır. Bunun nedeni, piercingin kıkırdağın çok hassas olan iki farklı bölgesine yapılmasıdır. Ve iyileşme süresi yaklaşık dokuz ay veya daha fazla sürebilir. Ancak bölgeye nasıl baktığınız ve vücut sisteminiz iyileşme sürecinin ne kadar hızlı tamamlanacağını belirleyecektir..

 • Tragus Piercingi

Tragus, kulağın kulak kanalının önündeki kısmıdır. Delicilerin delmeyi zor buldukları kulağın bir bölgesidir. Tragusun kalınlığı kişiden kişiye değişir. Ve kalınlığınıza bağlı olarak prosedür daha zorlu olabilir. Ama doğru yapıldığında, tragus piercingi insanlarda iyi görünüyor. Birçok insan hala bu tarz için gitmez çünkü tahrişe veya enfeksiyonlara oldukça yatkındır. bu yüzden tragus kulak piercingleri diğerlerine kıyasla o kadar popüler değil.

Kulak kanalından dışarı çıkan küçük kıkırdak biraz kalındır. Tragus piercingi sırasında işlem sırasında ve sonrasında kendinizi biraz rahatsız hissetmenizin nedeni de budur. Ancak ağrı uzun sürmez. Ve yaklaşık sekiz ay olabilen uzun iyileşme süresi için hazırlanın.tragus-piercing

 • Anti-Tragus Piercing

Anti-tragus, tragusun yakın komşusudur. Bu kıkırdak delme genellikle biraz daha yukarıda yapılır, deliciler geleneksel lob kulak deliklerini yerleştirirdi. Bu üsluba tragusun yakın komşusu denmesinin nedenlerinden biri, onlarla ilgili her şeyin neredeyse aynı olmasıdır. Aynı iyileşme süresini ve diğer özellikleri paylaşırlar. Ancak bu kulak delme tarzının tragus gibi tahrişe ve esnemeye meyilli olmadığını unutmayın. İyi yapılmış şık bir yüzüğü o noktaya yerleştirin ve görünüşünüzde bir değişiklik göreceksiniz..

 • Lob Piercing

Herkesin daha hızlı iyileşen yumuşak bir lobu vardır. Ve bu, kulak memesini delmeyi tüm dünyadaki en popülerlerden biri yapan inanılmaz bir şey. Kızların çoğu kulak memelerini henüz çok küçükken deldirirdi. Kulak modifikasyonunu denemek isteyen kişiler bile bu işleme başlar. Aslında, çoğu kültürde bir geleneğin parçası olarak kabul edilir. Kız çocuğunuzun kulağının perfore olduğundan ve küpe ile süslendiğinden emin olmalısınız..

Lob perforasyonu o kadar acı verici değildir. Kulağın etli kısmıdır. İşlem sırasında biraz acı hissedeceğiniz doğrudur, ancak bu sizi rahatsız etmemelidir. Ayrıca diğer türlere göre daha hızlı iyileşir. İyileşme süresi yaklaşık altı hafta sürebilir. Ve tamamen iyileştikten sonra küpelerinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz..

 • Enine Lob Piercing

Bu tür piercinglerde piercing, kulak memesinden yatay olarak geçen bir halter kullanır. Enine lob piercinglerinin başarısı veya güzelliği, kişinin kulak memesinin boyutuna ve şekline bağlıdır. Ve prosedür uygun şekilde yapıldığında, piercing şüphesiz hemen göz alıcı bir stildir. Bu tarzla ilgili bir başka heyecan verici şey de tercih ettiğiniz açıyı seçebilmenizdir. Ancak söz konusu takı parçasının ve kulak memesinin boyutuna dikkat edilmelidir. Ve bu piercingin iyileşmesinin biraz daha uzun sürdüğünü unutmayın, bu nedenle enine lob piercingleri için uygun bakım sonrası bakımı öğrenin. Bunlardan biri, bölgeyi günde en az iki kez salin solüsyonu ile uygun şekilde temizlemektir..

 • Daith Piercing

Bu delme işleminin yapıldığı yer kulağın en içteki kıkırdak kıvrımıdır. Ayrıca kulak içindeki konum nedeniyle delicilerin erişmesi biraz zor olabilir. Ancak bunu düzgün bir şekilde yapmanıza yardımcı olacak bir profesyonel bulmalısınız. Tragustan farklı olarak daith herhangi bir tahrişe veya komplikasyona neden olmaz. Ayrıca sahip olmak o kadar pahalı değil. Ve hepsinden önemlisi, daith piercing’in migren için bir çare olarak hizmet ettiği iddiaları var..daith delici

Daith, erkekler ve kadınlar arasında giderek daha popüler bir vücut modifikasyonu haline geliyor. İşlem sırasında biraz ağrı hissedeceksiniz, ancak sizi rahatsız etmesi gereken şey ağrı değil. Acıyı herkes tolere edebilir. İyileşme süresi, benimsediğiniz bakım sonrası prosedüre bağlı olarak üç ila altı ay arasındadır.

 • Üst Lob Piercingi

Kulak memesi basittir ve aynısı, kulağınızın iç kısmını parçalamadan sahip olabileceğiniz üst lob piercingi için de geçerlidir. Delicinin, güzel mücevher parçanızı önceden oluşturulmuş delikten geçirebilmeniz için lobunuzun üst bölgesini delmesi gerekir. Bu piercing ile ilgili bir başka heyecan verici şey, çok fazla acıtmamasıdır. Bakıyor kulak piercing tablosu, içlerinde en az ağrılı kulak delme işlemidir. Ne zaman

 • Kabuklu Delici

Kanepe piercinginde, piercing’lerin deleceği şey kulak kıkırdağıdır. Ve dış ve iç tip olmak üzere iki farklı türde kabuklu piercing vardır. Piercing doğru yapıldığında sıcak görünüyor ve çoğu kişi astımı iyileştirmeye de yardımcı olduğuna inanıyor. İç kabuk, insanlarda dıştakinden daha popülerdir. Ancak bu tarzların hepsi, yerinde yerleştirilen doğru mücevher parçasıyla iyi görünüyor..

Bu perforasyon tarzı, kulağın iç kabuğunun delinmesini içerir. Aynı zamanda kıkırdağın biraz kalın olduğu kulağın diğer bir kısmıdır. İşlem sırasında kulağın bu kısmında ağrı ve baskı hissedeceksiniz. Endüstriyel delmeden sonra kabuklu delme işleminin ağrı açısından ikinci olduğunu söyleyebilirsiniz. Ve iyileşme süreci üçten dokuz aya kadar sürebilir..

 • kale delici

Kale delme prosedürü için iyi eğitimli bir profesyonele ihtiyacınız var. Çok tekniktir ve takı yerinde takıldığında istediğiniz görünümü elde edebilmeniz için delicinin son derece hassas olması gerekir. Bu perforasyonun iki farklı kıkırdakta olduğunu unutmayın. Kesin olmak gerekirse, üst iç kulakta gördüğünüz kıkırdak kıvrım, deliğin yapıldığı yerdir. Bu model çekici olsa da, kolayca esneyebilir veya iltihaplanabilir..

Bu piercing sırasında çok fazla baskı ve acı hissedeceğinizden şüpheniz olmasın. Ama işlem bittiğinde çok seveceksiniz. Yine, bu atılgan piercingin tamamen iyileşmesi on aya yakın sürer. Ayrıca, sağlanan doğru dikkat ve özeni de sağlamanız gerekir..kale delici

 • Rahat veya sarmal önleyici Piercing

Bu piercing hakkında seveceğiniz bir şey prosedürdür. Kolay çünkü deleceğiniz kıkırdak o kadar derin değil. Sarmal delmenin karşılığıdır ve ayrıca sarmal karşıtı olarak da adlandırılır. Herhangi bir fırsat için dışarı çıktığınızda şık görünmek için sade bir spunky yüzük veya asılı top türü küpe yerleştirebilirsiniz..

Rahatlık da işlem sırasında biraz ağrılıdır. İğne, kıkırdağın daha kalın olan bölgesinden geçirilerek o sırada yoğun basınca neden olabilir. İyileşme süreci altı aya kadar sürebilir ve tamamen iyileşene kadar piercingin olduğu tarafta uyumaktan kaçının..

 • yörünge delici

Yörünge delme, endüstriyel delmeye benzer. Tek önemli fark, her iki deliği birbirine bağlamak için kullanılan takılardır. Onları yatay olarak değil, önden birleştiriyor. Genellikle, kulağı güzelleştirmek için deliklere kalp şeklinde veya dairesel türde bir halka yerleştirilir..yörünge deliciyörünge delici

 • Mezun Lob Piercing

Birçok kişi çekiciliği nedeniyle bu perforasyonu sever. Farklı boyutlarda ama aynı tasarımda üç veya daha fazla sevimli küpeye sahip olmak onu oldukça büyüleyici kılıyor. Mezun lob piercinginde, lob üzerinde belirli bir aralıkta üç veya daha fazla delik yapılır. Ve hepsi için parıldayan mikropları kullanabilirsiniz. Veya sırasıyla rock piliç veya süslü glam kız görünümünü elde etmek için kalın siyah halkalar veya zarif beyaz çiviler seçebilirsiniz..

 • Kulak Dokuma Piercing

Bu kulak delme, harcadığınız zamana ve acıya değer. Neredeyse herkese uyar. Gösteriş yapmaktan hoşlanıyorsanız, kulak dokuma piercing sizin için ideal bir seçenek. Bu tarzda kulağa farklı delikler açılır ve spiral şeklinde gelen bir takı parçası yardımıyla birleştirilir. Bu mücevherin şekli, piercinge daha fazla gizem ve büyü katıyor. Ve kusura bakmayın bu vücut modifikasyonu biraz acı verici. Ama acıya dayanabiliyorsan, denemeye değer.

Erkekler İçin Kulak Piercingleri: Her Erkeğin Kulak Piercing Hakkında Bilmesi Gerekenler

Bu günlerde pek çok erkek kulak deldirmeye gidiyor. Nedenini bilmek ister misin? Çekici görünmeye çalışanlar sadece kadınlar değildir. Erkekler bugünlerde eskiye nazaran dış görünüşe daha fazla önem veriyor. Kulak piercingi artık toplumda kadın ve erkekler için bir norm haline geldi ve bu uzun yıllardır böyle. Ve kadınların tercih ettiği piercinglerin çoğu; erkekler de yaptırabilir. Bu yazıda, erkekler için bu vücut modifikasyonunu ve iğnenin kıkırdağınızı delmeden önce bilinmesi gereken her şeyi tartışacağız. Ve kulak delici ağrı kesici ev ilaçları denemek için.

Erkeklerin Deneyebileceği Farklı Kulak Piercingleri

Erkeklerin de kulaklarını kadınların yaptığı gibi şekillendirebileceğini bilmek sizi memnun edecektir. Kadınlarda bulduğumuz kulak piercinglerinin çoğu erkeklerde de görünebilir. Lafı fazla uzatmadan, erkeklerin kulaklarına yaptırabilecekleri piercinglerin kısa bir listesi burada..

 • kale delici
 • sarmal delici
 • kulak memesi ölçümü
 • lob piercing
 • tragus piercingi
 • rahat piercing
 • endüstriyel piercing
 • Daith piercing
 • yörünge delme
 • Anti-tragus delici
 • kabuklu piercing
 • İleri sarmal delme

Bu deliklerin her biri erkeklerde iyi görünüyor. Ayrıca, yaşam tarzınıza göre hangisinin size en çok uyacağını öğrenmek için delici ile görüşebilirsiniz..

Erkekler İçin Kulak Piercinginin İnanılmaz Sağlık Faydaları

Erkekler için stilden çok kulak piercingi vardır. Bu vücut modifikasyonlarının, birçok kişiyi ne pahasına olursa olsun onlara sahip olmaya zorlayan muazzam faydalar sunduğuna dair büyük iddialar var. İşte kulak deliklerinin sağlığa faydaları ile ilgili iddialar.

 • Piercing, bir takım rahatsızlıkların üstesinden gelmek için kullanılan akupunktur tekniğinin başka bir şeklidir..
 • İlginç bir şekilde, birçok gelenek kulak delmeyi kabul eder. Çoğunlukla kişinin kültürünü ve geleneğini temsil etmek için kullanılır..
 • Daith piercinginin migren baş ağrısı çeken insanları rahatlatmaya yardımcı olabileceğine dair büyük iddialar var..
 • Bazı gelenekler, kulağı delmenin bir kişinin vizyonunu iyileştirmeye yardımcı olabileceğine inanır. Ancak delikli alana dayanmaktadır..
 • Akupresür tedavisi, beyni birbirine bağlayan sinirlerin kulak memesinden geçtiğini iddia eder. Bu yüzden vücudun bu kısmını delmek, hızlı beyin gelişimi ile sonuçlanan siniri uyarmaya yardımcı olur..
 • Ayrıca küçük yaşta kulak deldirmenin çoğunlukla dil, boğaz ve kulakla ilgili bozuklukları azaltabileceğine dair iddialar da vardır. Ayrıca onları geçersiz kılmaya da yardımcı olabilir.
 • Ayrıca, standart kulak memesinden bir inç uzaktaki alanı delmenin sırt ağrısıyla mücadeleye yardımcı olabileceği iddiaları da var..

Piercing Ağrısını Nasıl Azaltacağınıza İlişkin Basit Adımlar

Piercingin yerinin, işlem sırasında ne kadar acı yaşayacağınızı belirleyeceğini artık biliyorsunuz. Kulak memesi gibi etli bölgeler çok fazla acıtmaz. Pekala, hepsi doğru. Soru, eğer bir kişinin hangi adımı atması gerektiğidir. kulak deldirme 3 gün sonra ağrıyor? Birkaç gün sonra ağrı hala yüksekse, enfeksiyon kapmış veya zaten enfeksiyon kapmış olabilirsiniz. Bu nedenle yapılacak ilk şey bölgeyi incelemektir. Bu eylemleri gerçekleştirmek için bir ayna kullanabilirsiniz..

 • Enfeksiyonu piercinglerden uzak tutun

Hidrojen peroksit ve pamuklu çubuk, kulağınızı deldirdikten sonra büyük ölçüde ihtiyaç duyduğunuz iki hayati şeydir. Kulağınızdaki deliğin çevresini temizlemek için bunları kullanın. Enfeksiyon, piercingin acısını daha da kötüleştirebilir. Bu yüzden olmasını önlemek için hidrojen peroksit kullanın. Ve kulak memesi ile küpe arasındaki kalıntıları temizlemek için duş alırken piercingin olduğu yeri iyice durulayın..

 • Piercinge dokunmaktan kaçının

Piercinginize dokunmak veya küpeyi çıplak elle hareket ettirmek yanlıştır. Bunu yapmadan önce en azından kısmen veya tamamen iyileşmesine izin vermelisiniz. Dokunmak, dokunuzu daha fazla incitebilir ve iyileşmeyi zorlaştırabilir. Ayrıca eliniz enfeksiyona neden olabilecek noktaya kir getirebilir..

 • Piercinglerinizi çok sık temizlemeyin

Bölgeyi günde birkaç kez temizlemek isteyebilirsiniz, ancak bu iyileşme sürecine yardımcı olmaz. Temizlemek iyidir, ancak bunu nadiren yapın. Temizleme sıklığı iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir. Örneğin, ne kadar çok temizlerseniz, özellikle alkol, sabun veya diğer solüsyonları kullandığınızda cilt o kadar fazla kurur..

Delinmiş noktadaki cilt kuru ise daha fazla acı hissedeceksiniz. Bunun nedeni kuru cildin biraz daha gerginleşmesi ve tahriş olabilmesidir. Günde birkaç kez temizleyebilmenizin tek nedeni, bölgede enfeksiyon bulunmasıdır..

 • ağrı kesici dene

Deldikten sonra kulaklar ne kadar ağrır? Kulak modifikasyonları ile ilgilenen başka kişilerle karşılaştığınızda bu soruyu çok duyacaksınız. Piercinglerin iyileşmesi haftalar alır ve bu dönemde tamamen iyileşene kadar ağrı olabilir. Sizi rahatsız ettiğini hissettiğinizde ağrıyı azaltmak veya ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz haplar vardır. Hangisinin en iyi sonucu verdiğini görmek için ihtiyacınız olan herhangi bir ağrı kesiciyi deneyin..